اليوم TREXIPTV

دليل البرامج الإلكترونيPL-VIP--CANAL -FAMILY-RAW

Pierwszy rok rekrutów w wojsku dobiega końca. Studenci z Dęblina zmierzą się z egzaminami, dzięki którym zdobędą upragnione uprawnienia do lotów. Pilotowanie śmigłowca wymaga bowiem wiedzy praktycznej, jak i teoretycznej. Bohaterowi z Gdyni zaś zmagają się z wieloma wyzwaniami na morzu. Dają im się we znaki choroby morskie, nocne wachty i wspinanie się na maszt. Tymczasem w Akademii Wojsk Lądowych trwa piknik sapera. Po zrealizowaniu powierzonych kadetom zadań zostaną oni wreszcie mianowani młodszymi saperami. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

Starting: 11-09-2024 06:00:00

End
11-09-2024 07:00:00

Doświadczony nurek Tomasz Stachura decyduje się zbadać wraki, które spoczywają na dnie Morza Bałtyckiego. Podczas swoich podwodnych ekspedycji dotrze m.in. do jednostek zatopionych podczas II wojny światowej. Wraz z ekipą filmową przyjrzy im się z bliska i spróbuje odkryć ich fascynujące tajemnice. Widzowie mają okazję poznać historię tych statków oraz dramatyczne losy ludzi, którzy znaleźli się na ich pokładzie.

Starting: 11-09-2024 07:00:00

End
11-09-2024 08:00:00

Opowieść o niezapomnianym koncercie The Rolling Stones, który odbył się w Polsce w 1967 roku, kiedy w kraju narastała studencka rewolta, a na Zachodzie rozprzestrzeniał się ruch hipisów. Zespół ten lubił prowokować i był przeciwieństwem popularnego wówczas The Beatles. Występ grupy wspominają m.in. Marek Wiernik, Maria Szabłowska i Wojciech Gąsowski. O wzlotach i upadkach zespołu opowie m.in. autor książki "Satysfakcja - The Rolling Stones" Daniel Wyszogrodzki i wydawca muzyczny Marcin Jacobson. Widzowie usłyszą też o Pop-Fan-Clubie, który założyli Andrzej Olechowski i Wojciech Mann. Organizacja zrzeszała ludzi, którzy interesowali się muzyką zza żelaznej kurtyny. To właśnie oni byli pomysłodawcami koncertu The Rolling Stones w Warszawie, który do dziś uważany jest za ogromne wydarzenie zarówno muzyczne, jak i społeczne. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.

Starting: 11-09-2024 08:00:00

End
11-09-2024 09:00:00

Starting: 11-09-2024 09:00:00

End
11-09-2024 11:00:00

Szkolenie wojskowe okazuje się wymagające pod kątem fizycznym i psychicznym. Rekruci dostają broń i odbywają serię wycieńczających treningów w terenie. Pobudki o poranku, musztra czy surowe zasady szybko dają się we znaki kadetom, którzy wciąż uczą się pokory. Niektórzy z nich jednak rezygnują lub zostają wydaleni. Każdego dnia wystawiana jest na próbę przede wszystkim wytrzymałość rekrutów. Po zakończeniu szkolenia ma odbyć się rozdanie broni i pasowanie na żołnierza. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

Starting: 11-09-2024 11:00:00

End
11-09-2024 12:00:00

Wojsko to miejsce, w którym nie jest mile widziana indywidualność. Ponadto od kadetów wymaga się odwagi i pewności siebie. Podczas pierwszego miesiąca nauki wychodzą w teren, pokonują przeszkody, a nawet kopią okopy w pełnym słońcu, przygotowując się do roli żołnierza. Rekruci poznają uczelnię, w tym rytuał "kocenia", a także próbują nawiązać relacje ze studentami trzeciego roku. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

Starting: 11-09-2024 12:00:00

End
11-09-2024 13:00:00

Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka obejrzeć Biebrzę i otaczające ją bagna, trzy sztuczne jeziora - Czorsztyńskie, Goczałkowickie i Solińskie, Kanał Mazurski, Kanał Elbląski oraz Zalew Szczeciński i ujście Odry. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.

Starting: 11-09-2024 13:00:00

End
11-09-2024 13:30:00

Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.

Starting: 11-09-2024 13:30:00

End
11-09-2024 14:00:00

Trzeci odcinek serii poświęconej polskim sędziom piłkarskim. Jego bohaterem jest pochodzący z Torunia Bartosz Frankowski. Jest on arbitrem w Ekstraklasie od 2011 roku. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.

Starting: 11-09-2024 14:00:00

End
11-09-2024 15:00:00

Poznajemy kulisy meczów Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze i Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa. W roli głównej wystąpił Jesus Imaz, ale swoje wtrącił również Lukas Podolski. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.

Starting: 11-09-2024 15:00:00

End
11-09-2024 16:00:00

W czwartym odcinku autorzy serialu zabierają nas na mecze Lechii Gdańsk z Rakowem Częstochowa i Śląska Wrocław z Wartą Poznań. Głównym bohaterem został Tomas Petrasek. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.

Starting: 11-09-2024 16:00:00

End
11-09-2024 17:00:00

Tomasz Musiał to syn Adama Musiała, brązowego medalisty piłkarskich mistrzostw świata z 1974 roku. Jest sędzią w Ekstraklasie od 2011 roku. Trzy lata później zaczął być arbitrem na arenie międzynarodowej. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.

Starting: 11-09-2024 17:00:00

End
11-09-2024 18:00:00

Autorzy cofają się do dzieciństwo trzykrotnego mistrza świata. Dowiemy się, skąd się wzięła u niego fascynacja sportem motorowym i jaki związek z tym miał jego dziadek. Poznamy również historię pewnej spawarki. Bartosz Zmazlik jest jednym z najlepszych żużlowców w historii tej dyscypliny. Przed ukończeniem 30 roku życia miał na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata. Do tego mnóstwo innych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Poznamy jego karierę od samego początku, gdy w dzieciństwie zafascynował się motorami. Zobaczymy jego dążenie do perfekcji i etos pracy. Nie zabraknie również wątków rodzinnych.

Starting: 11-09-2024 18:00:00

End
11-09-2024 19:00:00

W drugim odcinku zobaczymy, jak wygląda prawdziwa determinacja i codzienny trening. Dzięki nim można wspiąć się na szczyt. Poznamy też ludzi, którzy wywarli wpływ na Bartosza Zmarzlika. Cofniemy się do jego początków w Stali Gorzów i dowiemy się jakich wskazówek udzielił przyszłemu mistrzowi Tomasz Gollob. Bartosz Zmazlik jest jednym z najlepszych żużlowców w historii tej dyscypliny. Przed ukończeniem 30 roku życia miał na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata. Do tego mnóstwo innych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Poznamy jego karierę od samego początku, gdy w dzieciństwie zafascynował się motorami. Zobaczymy jego dążenie do perfekcji i etos pracy. Nie zabraknie również wątków rodzinnych.

Starting: 11-09-2024 19:00:00

End
11-09-2024 20:00:00

Historia Jeremy'ego Sochana - Polaka, który w sezonie 2022/2023 trafił do NBA, najlepszej koszykarskiej ligi na świecie. Każdy z czterech odcinków serii opowiada o innym etapie jego życia i kariery, zaczynając od dzieciństwa, przez pobyt w angielskiej szkole, grę w Ulm i lidze NCAA, aż po draft NBA, w którym Sochan został wybrany z numerem 9 przez San Antonio Spurs. W serialu zobaczymy osoby, które ukształtowały Sochana - rodzinę, przyjaciół, trenerów oraz kolegów z parkietu.

Starting: 11-09-2024 20:00:00

End
11-09-2024 20:30:00

Historia Jeremy'ego Sochana - Polaka, który w sezonie 2022/2023 trafił do NBA, najlepszej koszykarskiej ligi na świecie. Każdy z czterech odcinków serii opowiada o innym etapie jego życia i kariery, zaczynając od dzieciństwa, przez pobyt w angielskiej szkole, grę w Ulm i lidze NCAA, aż po draft NBA, w którym Sochan został wybrany z numerem 9 przez San Antonio Spurs. W serialu zobaczymy osoby, które ukształtowały Sochana - rodzinę, przyjaciół, trenerów oraz kolegów z parkietu.

Starting: 11-09-2024 20:30:00

End
11-09-2024 21:00:00

Pierwszy odcinek skupia się na przedstawieniu zjawiska "patotreści". Twórcy skoncentrowali się na popularnym i kontrowersyjnym duecie, Rafatusie oraz Marlence. Oprócz nich pojawi się także postać piosenkarza Cypisa, którego utwory krążą przede wszystkim wśród najmłodszych internautów i charakteryzują się wulgarnością oraz płytkością przekazu. Dla pokazania, jak szybko przemija internetowa sława i czego wymaga, przytoczony zostanie przypadek Gracjana Roztockiego. Seria porusza bardzo aktualny problem, a więc ryzyko wynikające z użytkowania Internetu. Okazuje się, że każdorazowe połączenie z siecią może stwarzać najróżniejsze zagrożenia. Dokument przedstawia i omawia takie niebezpieczeństwa. Oprócz tego poruszona zostanie kwestia współczesnych negatywnych zjawisk internetowych, takich jak "patotreści", hejt, mowa nienawiści, chaos informacyjny. Twórcy porozmawiają z osobami związanymi z kulisami działania sieci.

Starting: 11-09-2024 21:00:00

End
11-09-2024 22:00:00

Koniec roku szkolnego łączy się też ze sprawdzeniem nabywanych przez rekrutów umiejętności, nad którymi pracowali przez cały rok. Żołnierze z Akademii Marynarki Wojennej po raz pierwszy wypływają na morze. Natomiast studenci z Akademii Wojsk Lądowych ćwiczą na poligonie wojskowym. Za dnia uczestniczą w zajęciach w terenie, a noce spędzają w lesie. Tymczasem pilotów czekają trzytygodniowe szkolenia. Natalia Ambrozik po raz pierwszy zajmie miejsce za sterami samolotu. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

Starting: 11-09-2024 22:00:00

End
11-09-2024 23:00:00

Pierwszy rok rekrutów w wojsku dobiega końca. Studenci z Dęblina zmierzą się z egzaminami, dzięki którym zdobędą upragnione uprawnienia do lotów. Pilotowanie śmigłowca wymaga bowiem wiedzy praktycznej, jak i teoretycznej. Bohaterowi z Gdyni zaś zmagają się z wieloma wyzwaniami na morzu. Dają im się we znaki choroby morskie, nocne wachty i wspinanie się na maszt. Tymczasem w Akademii Wojsk Lądowych trwa piknik sapera. Po zrealizowaniu powierzonych kadetom zadań zostaną oni wreszcie mianowani młodszymi saperami. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

Starting: 11-09-2024 23:00:00

End
12-09-2024 00:00:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 12-09-2024 00:00:00

End
12-09-2024 00:40:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 12-09-2024 00:40:00

End
12-09-2024 01:20:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 12-09-2024 01:20:00

End
12-09-2024 02:00:00

Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.

Starting: 12-09-2024 02:00:00

End
12-09-2024 02:40:00

Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.

Starting: 12-09-2024 02:40:00

End
12-09-2024 03:20:00

Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.

Starting: 12-09-2024 03:20:00

End
12-09-2024 04:00:00

Druga seria programu, w którym Jerzy Majewski, dziennikarz i historyk sztuki, odwiedza kolejne polskie miasta. Tym razem uda się do m.in. Olsztyna, Wałbrzycha, Szczecina, Gdyni czy Przemyśla. Ponadto zajrzy też do Warszawy i przyjrzy się losom tego miasta w roku 1937. W każdym z odcinków Majewski odbędzie spacer ulicami wszystkich jedenastu miast, szukając najpiękniejszych architektonicznie budynków. Prowadzący zapozna się również z ich lokalną historią.

Starting: 12-09-2024 04:00:00

End
12-09-2024 05:00:00

Pierwszy rok rekrutów w wojsku dobiega końca. Studenci z Dęblina zmierzą się z egzaminami, dzięki którym zdobędą upragnione uprawnienia do lotów. Pilotowanie śmigłowca wymaga bowiem wiedzy praktycznej, jak i teoretycznej. Bohaterowi z Gdyni zaś zmagają się z wieloma wyzwaniami na morzu. Dają im się we znaki choroby morskie, nocne wachty i wspinanie się na maszt. Tymczasem w Akademii Wojsk Lądowych trwa piknik sapera. Po zrealizowaniu powierzonych kadetom zadań zostaną oni wreszcie mianowani młodszymi saperami. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

Starting: 12-09-2024 05:00:00

End
12-09-2024 06:00:00

Nie tylko Formuła 1 budzi emocje. Oto przypomnienie rajdu samochodów przeznaczonych do zezłomowania. W 2019 roku w Katowicach stawiły się zespoły w autach z epoki komunizmu. Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.

Starting: 12-09-2024 06:00:00

End
12-09-2024 07:00:00

Opowieść o niezapomnianym koncercie The Rolling Stones, który odbył się w Polsce w 1967 roku, kiedy w kraju narastała studencka rewolta, a na Zachodzie rozprzestrzeniał się ruch hipisów. Zespół ten lubił prowokować i był przeciwieństwem popularnego wówczas The Beatles. Występ grupy wspominają m.in. Marek Wiernik, Maria Szabłowska i Wojciech Gąsowski. O wzlotach i upadkach zespołu opowie m.in. autor książki "Satysfakcja - The Rolling Stones" Daniel Wyszogrodzki i wydawca muzyczny Marcin Jacobson. Widzowie usłyszą też o Pop-Fan-Clubie, który założyli Andrzej Olechowski i Wojciech Mann. Organizacja zrzeszała ludzi, którzy interesowali się muzyką zza żelaznej kurtyny. To właśnie oni byli pomysłodawcami koncertu The Rolling Stones w Warszawie, który do dziś uważany jest za ogromne wydarzenie zarówno muzyczne, jak i społeczne. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.

Starting: 12-09-2024 07:00:00

End
12-09-2024 08:00:00

Koncert zespołu ABBA w 1976 roku w Polsce był wydarzeniem przez wiele osób porównywanym do występu The Rolling Stones. W tamtych czasach zaproszenie grupy do Polski graniczyło z cudem. Zbigniew Romek, Wojciech Mann i Maria Szabłowska opowiedzą o realiach życia w Polsce w tamtych czasach. Rządzący, zapraszając zespół ABBA, chcieli pokazać Polakom, że w kraju wiedzie się coraz lepiej. Marzena Tarka wyjaśni nazwę zespołu i opowie o kulisach ich kariery. Zdaniem Marka Kościkiewicza muzyka ABBY była nowoczesna i nawiązywała do trendów muzycznych. Każda nowa piosenka zdobywała status światowego hitu. O legendarnym zespole i ich koncercie w Warszawie opowiedzą też Jan Chojnacki i Maryla Rodowicz. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.

Starting: 12-09-2024 08:00:00

End
12-09-2024 09:00:00

Piotr Bugajny zaprasza do dyskusji o najbliższej kolejce Ekstraklasy. Nie zabraknie wnikliwych analiz nadchodzących meczów, prognoz wyników i omówienia formy poszczególnych zespołów. Wszystko okraszone wypowiedziami ekspertów, między innymi Mateusza Rokuszewskiego.

Starting: 12-09-2024 09:00:00

End
12-09-2024 11:00:00

Wojsko to miejsce, w którym nie jest mile widziana indywidualność. Ponadto od kadetów wymaga się odwagi i pewności siebie. Podczas pierwszego miesiąca nauki wychodzą w teren, pokonują przeszkody, a nawet kopią okopy w pełnym słońcu, przygotowując się do roli żołnierza. Rekruci poznają uczelnię, w tym rytuał "kocenia", a także próbują nawiązać relacje ze studentami trzeciego roku. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

Starting: 12-09-2024 11:00:00

End
12-09-2024 12:00:00

Rekruci udają się na przepustkę do domów na święta Bożego Narodzenia. Wreszcie mogą spędzić czas z najbliższymi. Nie wszyscy jednak wracają do akademii tacy sami. Miesiące spędzone na szkoleniu wpłynęły jednak na zmiany w relacjach żołnierzy z ich rodzinami. Ci, którzy przeszli podstawowe szkolenie wojskowe i złożyli przysięgi, otrzymują nowe zakwaterowanie i rozpoczynają naukę. Czekają ich egzaminy, a także szkolenia wysokościowe, ratownicze czy spadochronowe. Kadeci przygotowują się do swoich przyszłych funkcji. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

Starting: 12-09-2024 12:00:00

End
12-09-2024 13:00:00

Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.

Starting: 12-09-2024 13:00:00

End
12-09-2024 13:30:00

Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.

Starting: 12-09-2024 13:30:00

End
12-09-2024 14:00:00

Tomasz Musiał to syn Adama Musiała, brązowego medalisty piłkarskich mistrzostw świata z 1974 roku. Jest sędzią w Ekstraklasie od 2011 roku. Trzy lata później zaczął być arbitrem na arenie międzynarodowej. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.

Starting: 12-09-2024 14:00:00

End
12-09-2024 15:00:00

W czwartym odcinku autorzy serialu zabierają nas na mecze Lechii Gdańsk z Rakowem Częstochowa i Śląska Wrocław z Wartą Poznań. Głównym bohaterem został Tomas Petrasek. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.

Starting: 12-09-2024 15:00:00

End
12-09-2024 16:00:00

Tym razem koncentrujemy się na spotkaniach Wisły Płock z Legią Warszawa oraz Widzewa Łódź z Rakowem Częstochowa. Dużo do powiedzenia podczas tego pierwszego meczu miał piłkarz Nafciarzy, Dominik Furman. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.

Starting: 12-09-2024 16:00:00

End
12-09-2024 17:00:00

Sędzia Kamil Wójcik w środowisku piłkarskim zwany Brylantem opowie o tym, jak na co dzień opiekuje się swoim niepełnosprawnym synem. Tomasz Listkiewicz to syn byłego arbitra i prezesa PZPN. Jednak od dawna pracuje już tylko na swoje nazwisko. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.

Starting: 12-09-2024 17:00:00

End
12-09-2024 18:00:00

W drugim odcinku zobaczymy, jak wygląda prawdziwa determinacja i codzienny trening. Dzięki nim można wspiąć się na szczyt. Poznamy też ludzi, którzy wywarli wpływ na Bartosza Zmarzlika. Cofniemy się do jego początków w Stali Gorzów i dowiemy się jakich wskazówek udzielił przyszłemu mistrzowi Tomasz Gollob. Bartosz Zmazlik jest jednym z najlepszych żużlowców w historii tej dyscypliny. Przed ukończeniem 30 roku życia miał na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata. Do tego mnóstwo innych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Poznamy jego karierę od samego początku, gdy w dzieciństwie zafascynował się motorami. Zobaczymy jego dążenie do perfekcji i etos pracy. Nie zabraknie również wątków rodzinnych.

Starting: 12-09-2024 18:00:00

End
12-09-2024 19:00:00

Bartosz Zmazlik jest jednym z najlepszych żużlowców w historii tej dyscypliny. Przed ukończeniem 30 roku życia miał na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata. Do tego mnóstwo innych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Poznamy jego karierę od samego początku, gdy w dzieciństwie zafascynował się motorami. Zobaczymy jego dążenie do perfekcji i etos pracy. Nie zabraknie również wątków rodzinnych.

Starting: 12-09-2024 19:00:00

End
12-09-2024 20:00:00

Historia Jeremy'ego Sochana - Polaka, który w sezonie 2022/2023 trafił do NBA, najlepszej koszykarskiej ligi na świecie. Każdy z czterech odcinków serii opowiada o innym etapie jego życia i kariery, zaczynając od dzieciństwa, przez pobyt w angielskiej szkole, grę w Ulm i lidze NCAA, aż po draft NBA, w którym Sochan został wybrany z numerem 9 przez San Antonio Spurs. W serialu zobaczymy osoby, które ukształtowały Sochana - rodzinę, przyjaciół, trenerów oraz kolegów z parkietu.

Starting: 12-09-2024 20:00:00

End
12-09-2024 20:30:00

Historia Jeremy'ego Sochana - Polaka, który w sezonie 2022/2023 trafił do NBA, najlepszej koszykarskiej ligi na świecie. Każdy z czterech odcinków serii opowiada o innym etapie jego życia i kariery, zaczynając od dzieciństwa, przez pobyt w angielskiej szkole, grę w Ulm i lidze NCAA, aż po draft NBA, w którym Sochan został wybrany z numerem 9 przez San Antonio Spurs. W serialu zobaczymy osoby, które ukształtowały Sochana - rodzinę, przyjaciół, trenerów oraz kolegów z parkietu.

Starting: 12-09-2024 20:30:00

End
12-09-2024 21:00:00

Odcinek poświęcony hejtowi i mowie nienawiści w sieci. Twórcy odniosą się do Jarosława Kuźniara, by wykazać, jak sławne osoby radzą sobie z tak drastyczną krytyką. Poruszony zostanie również wątek skutków psychicznych, jakie niesie ze sobą hejt skoncentrowany na pochodzeniu i wyznaniu. Autorzy przywołają tutaj historię ukraińskiej rodziny. Pojawi się także przypadek Joanny Grabarczyk, założycielki fundacji Hejtstop, której działalność ściągnęła na nią olbrzymi hejt. Seria porusza bardzo aktualny problem, a więc ryzyko wynikające z użytkowania Internetu. Okazuje się, że każdorazowe połączenie z siecią może stwarzać najróżniejsze zagrożenia. Dokument przedstawia i omawia takie niebezpieczeństwa. Oprócz tego poruszona zostanie kwestia współczesnych negatywnych zjawisk internetowych, takich jak "patotreści", hejt, mowa nienawiści, chaos informacyjny. Twórcy porozmawiają z osobami związanymi z kulisami działania sieci.

Starting: 12-09-2024 21:00:00

End
12-09-2024 22:00:00

Na Podlasiu uprowadzono nastolatka. W tym samym czasie inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego Adam Kruk (Michał Żurawski) zostaje przeniesiony do Białegostoku. Po latach funkcjonariusz wraca do miasta, w którym dorastał. Tam musi stawić czoła sprawie porwania chłopca. Ponadto mierzy się z mroczną częścią swojej przeszłość.

Starting: 12-09-2024 22:00:00

End
12-09-2024 23:00:00

Doświadczony nurek Tomasz Stachura decyduje się zbadać wraki, które spoczywają na dnie Morza Bałtyckiego. Podczas swoich podwodnych ekspedycji dotrze m.in. do jednostek zatopionych podczas II wojny światowej. Wraz z ekipą filmową przyjrzy im się z bliska i spróbuje odkryć ich fascynujące tajemnice. Widzowie mają okazję poznać historię tych statków oraz dramatyczne losy ludzi, którzy znaleźli się na ich pokładzie.

Starting: 12-09-2024 23:00:00

End
13-09-2024 00:00:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 13-09-2024 00:00:00

End
13-09-2024 00:40:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 13-09-2024 00:40:00

End
13-09-2024 01:20:00

Starting: 13-09-2024 01:00:00

End
13-09-2024 04:00:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 13-09-2024 01:20:00

End
13-09-2024 02:00:00

Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.

Starting: 13-09-2024 02:00:00

End
13-09-2024 02:40:00

Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.

Starting: 13-09-2024 02:40:00

End
13-09-2024 03:20:00

Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.

Starting: 13-09-2024 03:20:00

End
13-09-2024 04:00:00

Druga seria programu, w którym Jerzy Majewski, dziennikarz i historyk sztuki, odwiedza kolejne polskie miasta. Tym razem uda się do m.in. Olsztyna, Wałbrzycha, Szczecina, Gdyni czy Przemyśla. Ponadto zajrzy też do Warszawy i przyjrzy się losom tego miasta w roku 1937. W każdym z odcinków Majewski odbędzie spacer ulicami wszystkich jedenastu miast, szukając najpiękniejszych architektonicznie budynków. Prowadzący zapozna się również z ich lokalną historią.

Starting: 13-09-2024 04:00:00

End
13-09-2024 05:00:00

Nie tylko Formuła 1 budzi emocje. Oto przypomnienie rajdu samochodów przeznaczonych do zezłomowania. W 2019 roku w Katowicach stawiły się zespoły w autach z epoki komunizmu. Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.

Starting: 13-09-2024 05:00:00

End
13-09-2024 06:00:00

Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.

Starting: 13-09-2024 06:00:00

End
13-09-2024 07:00:00

Koncert zespołu ABBA w 1976 roku w Polsce był wydarzeniem przez wiele osób porównywanym do występu The Rolling Stones. W tamtych czasach zaproszenie grupy do Polski graniczyło z cudem. Zbigniew Romek, Wojciech Mann i Maria Szabłowska opowiedzą o realiach życia w Polsce w tamtych czasach. Rządzący, zapraszając zespół ABBA, chcieli pokazać Polakom, że w kraju wiedzie się coraz lepiej. Marzena Tarka wyjaśni nazwę zespołu i opowie o kulisach ich kariery. Zdaniem Marka Kościkiewicza muzyka ABBY była nowoczesna i nawiązywała do trendów muzycznych. Każda nowa piosenka zdobywała status światowego hitu. O legendarnym zespole i ich koncercie w Warszawie opowiedzą też Jan Chojnacki i Maryla Rodowicz. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.

Starting: 13-09-2024 07:00:00

End
13-09-2024 08:00:00

Dziennikarze i fani Erica Claptona wspominają rok 1979, kiedy muzyk zawitał do Polski. Jeden z dwóch zaplanowanych w Katowicach koncertów został jednak odwołany. Artysta nie zgodził się wystąpić ponownie z uwagi na pacyfikującą pałkami publiczność milicję. Mundurowi nie wiedzieli bowiem, jak wyglądają tego typu koncerty. Zdaniem Jana Chojnackiego muzykę Claptona wyróżniało czyste i klarowne brzmienie gitary na tle muzyki korzeni. O muzyku opowie też Wojciech Mann, który był tłumaczem i pilotem artystów przyjeżdżających do Polski. Prowadził też w 1979 roku konferencję prasową z Claptonem, dzięki czemu miał szansę bliżej go poznać. O koncercie opowiedzą też członkowie zespołu Dżem. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.

Starting: 13-09-2024 08:00:00

End
13-09-2024 09:00:00

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przeprowadzono co najmniej czterdzieści dwa zamachy na życie Adolfa Hitlera. Seria przybliża dziesięć najważniejszych prób uśmiercenia wodza III Rzeszy. Zostaną przedstawione okoliczności tych ataków oraz sylwetki zaangażowanych w nie osób. Prócz tego pojawią się rozważania hipotetycznych sytuacji, w których zamach zakończyłby się sukcesem.

Starting: 13-09-2024 09:00:00

End
13-09-2024 10:00:00

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przeprowadzono co najmniej czterdzieści dwa zamachy na życie Adolfa Hitlera. Seria przybliża dziesięć najważniejszych prób uśmiercenia wodza III Rzeszy. Zostaną przedstawione okoliczności tych ataków oraz sylwetki zaangażowanych w nie osób. Prócz tego pojawią się rozważania hipotetycznych sytuacji, w których zamach zakończyłby się sukcesem.

Starting: 13-09-2024 10:00:00

End
13-09-2024 11:00:00

Rekruci udają się na przepustkę do domów na święta Bożego Narodzenia. Wreszcie mogą spędzić czas z najbliższymi. Nie wszyscy jednak wracają do akademii tacy sami. Miesiące spędzone na szkoleniu wpłynęły jednak na zmiany w relacjach żołnierzy z ich rodzinami. Ci, którzy przeszli podstawowe szkolenie wojskowe i złożyli przysięgi, otrzymują nowe zakwaterowanie i rozpoczynają naukę. Czekają ich egzaminy, a także szkolenia wysokościowe, ratownicze czy spadochronowe. Kadeci przygotowują się do swoich przyszłych funkcji. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

Starting: 13-09-2024 11:00:00

End
13-09-2024 12:00:00

Studenci trzeciego roku Akademii Wojsk Lądowych wybierają się na zimowy obóz w górach. Podczas wyjazdu zmagają się z bardzo niską temperaturą. Na dodatek mają samodzielnie zbudować jamy śnieżne, w których spędzą kolejną noc. Następnie rekruci odbywają treningi strzeleckie na wolnym powietrzu. Zwiedzają również okręt podwodny oraz sprawdzają symulator sterowania statkiem. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

Starting: 13-09-2024 12:00:00

End
13-09-2024 13:00:00

Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.

Starting: 13-09-2024 13:00:00

End
13-09-2024 13:30:00

Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.

Starting: 13-09-2024 13:30:00

End
13-09-2024 14:00:00

Sędzia Kamil Wójcik w środowisku piłkarskim zwany Brylantem opowie o tym, jak na co dzień opiekuje się swoim niepełnosprawnym synem. Tomasz Listkiewicz to syn byłego arbitra i prezesa PZPN. Jednak od dawna pracuje już tylko na swoje nazwisko. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.

Starting: 13-09-2024 14:00:00

End
13-09-2024 15:00:00

Starting: 13-09-2024 15:00:00

End
13-09-2024 17:00:00

Starting: 13-09-2024 17:00:00

End
13-09-2024 19:00:00

Starting: 13-09-2024 19:00:00

End
13-09-2024 21:00:00

Starting: 13-09-2024 21:00:00

End
13-09-2024 23:00:00

Tomasz Stachura i jego pomocnicy oglądają niezwykle ciekawy wrak niemieckiego tankowca Terra. Długa na 74,1 m jednostka powstała w stoczni w Rendsburgu. W czasie wojny wspomagała 27 flotyllę u-bootów. Tankowiec został zatopiony przez radziecki okręt podwodny w październiku 1944 roku. Doświadczony nurek Tomasz Stachura decyduje się zbadać wraki, które spoczywają na dnie Morza Bałtyckiego. Podczas swoich podwodnych ekspedycji dotrze m.in. do jednostek zatopionych podczas II wojny światowej. Wraz z ekipą filmową przyjrzy im się z bliska i spróbuje odkryć ich fascynujące tajemnice. Widzowie mają okazję poznać historię tych statków oraz dramatyczne losy ludzi, którzy znaleźli się na ich pokładzie.

Starting: 13-09-2024 23:00:00

End
14-09-2024 00:00:00

Podczas gali w Hollywood czekają nas dwa pojedynki wieczoru, w tym jeden o pas. O tytuł mistrzowski federacji BKFC w wadze koguciej zmierzą się Alberto Blas i Ryan Reber. W co-evencie naprzeciw siebie staną Howard Davis i James Brown.

Starting: 14-09-2024 00:00:00

End
14-09-2024 03:30:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 14-09-2024 00:00:00

End
14-09-2024 00:30:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 14-09-2024 00:30:00

End
14-09-2024 01:00:00

Starting: 14-09-2024 01:00:00

End
14-09-2024 05:00:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 14-09-2024 03:30:00

End
14-09-2024 03:30:00

Tomasz Jakubiak prezentuje szlagiery polskiej kuchni w rozmaitych ciekawych odsłonach. Na rodzimych stołach od wieków pojawiają się bigos, żurek, gołąbki, pierogi, flaki czy pyzy. Prowadzący szuka przepisów w starych książkach kucharskich, by pokazać, jak tradycyjne dania zmieniały się na przestrzeni lat. Potem przyrządza wybraną potrawę w trzech wariantach. Do tego, podróżując po Polsce, poznaje lokalne wersje dań, z którymi postanowił się zmierzyć.

Starting: 14-09-2024 03:30:00

End
14-09-2024 04:00:00

Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.

Starting: 14-09-2024 04:00:00

End
14-09-2024 04:30:00

Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.

Starting: 14-09-2024 04:30:00

End
14-09-2024 05:00:00

Wspomnienie koncertu trębacza Milesa Davisa, który zagrał po raz pierwszy w Polsce w 1983 roku. O magicznym i niezapomnianym występie kompozytora opowiedzą m.in. Maryla Rodowicz, Wojciech Mann i Marek Olko. Michał Urbaniak wspomni o karierze wirtuoza trąbki. Gwiazdor świadomie kształtował swój wizerunek i walczył o równouprawnienie dla czarnoskórych. O innowacyjnej i inspirującej muzyce Davisa, który wyprzedzał swoją epokę, opowiedzą m.in. Piotr Wojtasik i Wojciech Karolak. Widzowie dowiedzą się też o jazzie w Polsce, który w latach 50. XX w. był określany przez komunistów jako muzyka imperialistyczna. Polscy artyści chętnie ją grali, co z czasem przybrało formę protestu. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.

Starting: 14-09-2024 05:00:00

End
14-09-2024 06:00:00

Dziennikarze, muzycy i fani wspominają występ zespołu Depeche Mode, który zagrał swój pierwszy koncert w Polsce w 1985 roku. Marcin Cichoński i Marek Sierocki opowiedzą o polskiej scenie muzycznej w latach 80. XX w., a także o tym, jak grupa zdobyła popularność wśród Polaków. Ich utwory, inspirowane dźwiękami industrialnymi i naturą, były wówczas pionierskie i innowacyjne. Widzowie dowiedzą się, jak członkom zespołu przypadła do gustu Warszawa, a także jaki polski fast food spróbował Martin Gore. Roman Rogowiecki wspomni o tym, jak grupa Depeche Mode wpłynęła na Polaków, którzy nie tylko kolekcjonowali ich płyty, ale nosili też fryzury w stylu Dave'a Gahana i ubierali się podobnie do gwiazdorów. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.

Starting: 14-09-2024 06:00:00

End
14-09-2024 07:00:00

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przeprowadzono co najmniej czterdzieści dwa zamachy na życie Adolfa Hitlera. Seria przybliża dziesięć najważniejszych prób uśmiercenia wodza III Rzeszy. Zostaną przedstawione okoliczności tych ataków oraz sylwetki zaangażowanych w nie osób. Prócz tego pojawią się rozważania hipotetycznych sytuacji, w których zamach zakończyłby się sukcesem.

Starting: 14-09-2024 07:00:00

End
14-09-2024 08:00:00

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przeprowadzono co najmniej czterdzieści dwa zamachy na życie Adolfa Hitlera. Seria przybliża dziesięć najważniejszych prób uśmiercenia wodza III Rzeszy. Zostaną przedstawione okoliczności tych ataków oraz sylwetki zaangażowanych w nie osób. Prócz tego pojawią się rozważania hipotetycznych sytuacji, w których zamach zakończyłby się sukcesem.

Starting: 14-09-2024 08:00:00

End
14-09-2024 09:00:00

Polska ukazana z niezwykłej perspektywy - z lotu ptaka. Tym razem twórcy starają się przede wszystkim uchwycić na swoich zdjęciach najróżniejsze królewskie zamki obronne, magnackie pałace oraz szlacheckie dwory i dworki. Nie zabraknie widoku takich miejsc jak Niedzica, Czorsztyn, Ujazd, Chęciny, Rabsztyn, Czersk czy Siewierz. Oprócz samych fotografii zostanie przedstawiona także porywająca historia losów właścicieli tych lokacji. Widzowie zobaczą także wnętrza opisywanych twierdz i dworów.

Starting: 14-09-2024 09:00:00

End
14-09-2024 09:30:00

Polska ukazana z niezwykłej perspektywy - z lotu ptaka. Tym razem twórcy starają się przede wszystkim uchwycić na swoich zdjęciach najróżniejsze królewskie zamki obronne, magnackie pałace oraz szlacheckie dwory i dworki. Nie zabraknie widoku takich miejsc jak Niedzica, Czorsztyn, Ujazd, Chęciny, Rabsztyn, Czersk czy Siewierz. Oprócz samych fotografii zostanie przedstawiona także porywająca historia losów właścicieli tych lokacji. Widzowie zobaczą także wnętrza opisywanych twierdz i dworów.

Starting: 14-09-2024 09:30:00

End
14-09-2024 10:00:00

Podczas swojej bogatej kariery Agnieszka Radwańska wygrała wiele turniejów, w tym prestiżowe WTA Finals. Wystąpiła też w finale Wimbledonu. Seria przybliża jej drogę do tych sukcesów, pełną wyrzeczeń, morderczych treningów, lęku i niepewności.

Starting: 14-09-2024 10:00:00

End
14-09-2024 11:00:00

Jerzy Majewski, dziennikarz i publicysta, odwiedza dziewięć polskich miast. Poznaje ich rytm, historię oraz architekturę. Podróż rozpoczyna się od magicznego Lublina, który czaruje tajemniczymi mrocznymi podwórkami, jak również włoskim charakterem starej zabudowy. Następnie badacz architektury odwiedza Gdańsk, perłę dawnej Rzeczpospolitej. Planuje wizytę w Toruniu, gdzie czas zdaje się mieć wiele wymiarów. Wraz z Jerzym Majewskim widzowie mogą ponadto wędrować po ulicach zabytkowego Krakowa, klimatycznego Wrocławia, niedocenianych Katowic oraz symbolu polskiej rewolucji przemysłowej - Łodzi. Wyprawa kończy się w Warszawie, która ze względu na swoją różnorodność, budzi skojarzenia z archipelagiem wysp.

Starting: 14-09-2024 11:00:00

End
14-09-2024 12:00:00

Jerzy Majewski, dziennikarz i publicysta, odwiedza dziewięć polskich miast. Poznaje ich rytm, historię oraz architekturę. Podróż rozpoczyna się od magicznego Lublina, który czaruje tajemniczymi mrocznymi podwórkami, jak również włoskim charakterem starej zabudowy. Następnie badacz architektury odwiedza Gdańsk, perłę dawnej Rzeczpospolitej. Planuje wizytę w Toruniu, gdzie czas zdaje się mieć wiele wymiarów. Wraz z Jerzym Majewskim widzowie mogą ponadto wędrować po ulicach zabytkowego Krakowa, klimatycznego Wrocławia, niedocenianych Katowic oraz symbolu polskiej rewolucji przemysłowej - Łodzi. Wyprawa kończy się w Warszawie, która ze względu na swoją różnorodność, budzi skojarzenia z archipelagiem wysp.

Starting: 14-09-2024 12:00:00

End
14-09-2024 13:00:00

Głównym bohaterem tego odcinka będzie duński pomocnik wrocławskiego Śląska, Patrick Olsen. Dowiemy się, co miał do powiedzenia podczas meczu swojej drużyny z Legią Warszawa. Podsłuchamy też, co działo się w spotkaniach Jagiellonii Białystok ze Stalą Mielec oraz Zagłębia Lubin z Rakowem Częstochowa. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.

Starting: 14-09-2024 13:00:00

End
14-09-2024 14:00:00

W 2022 roku Lech Poznań obchodził 100-lecie swojego istnienia. Twórcy serialu przypomną złote czasy Kolejorza, przypadające na lata 1983-1993. Klub odnosił wówczas swoje największe sukcesy. Poznańscy piłkarze podczas tej pamiętnej dekady pięciokrotnie sięgnęli po tytuł mistrza Polski, dwukrotnie zdobyli również Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Zaprezentowane zostaną archiwalne nagrania, a także wywiady z piłkarzami i trenerami.

Starting: 14-09-2024 14:00:00

End
14-09-2024 15:00:00

Starting: 14-09-2024 15:00:00

End
14-09-2024 17:00:00

Starting: 14-09-2024 17:00:00

End
14-09-2024 19:00:00

Trzeci odcinek serii poświęconej polskim sędziom piłkarskim. Jego bohaterem jest pochodzący z Torunia Bartosz Frankowski. Jest on arbitrem w Ekstraklasie od 2011 roku. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.

Starting: 14-09-2024 19:00:00

End
14-09-2024 20:00:00

Pięćdziesięcioletni przedsiębiorca z branży spożywczej, Tomasz Adamczyk, myśli o tym, aby wycofać się z interesu i poświęcić swojej życiowej pasji - filozofii. Zanim jednak udaje mu się wcielić w życie te plany, pechowo ulega wypadkowi samochodowemu. Rannego kierowcę znajdują w rozbitym aucie byli pracownicy upadłego PGR-u, których jedyną rozrywką jest konsumpcja wina Platon - jak się okazuje sztandarowego produktu firmy Adamczyka. Bezrobotni chłopi uprowadzają biznesmena, domagając się okupu w wysokości... miliarda złotych. Kłopot w tym, że ani żona Tomasza, Natalia, ani jego wspólnik Wiesław nie mają wcale zamiaru zapłacić żądanej kwoty. Początkowo nie wierzą nawet, że doszło do porwania i sądzą, że to żart. Z czasem zaś dochodzą do wniosku, że zniknięcie Tomasza jest im na rękę i przejmują wpływy w firmie. Oszukany przez najbliższych przedsiębiorca postanawia samodzielnie zarobić żądaną kwotę. Z czasem zaprzyjaźnia się z porywaczami i postanawia im pomóc. Znajduje sposób na poprawę ich sytuacji finansowej i wyciągnięcie z marazmu.

Starting: 14-09-2024 19:00:00

End
14-09-2024 21:00:00

Tomasz Musiał to syn Adama Musiała, brązowego medalisty piłkarskich mistrzostw świata z 1974 roku. Jest sędzią w Ekstraklasie od 2011 roku. Trzy lata później zaczął być arbitrem na arenie międzynarodowej. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.

Starting: 14-09-2024 20:00:00

End
14-09-2024 21:00:00

Na Podlasiu uprowadzono nastolatka. W tym samym czasie inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego Adam Kruk (Michał Żurawski) zostaje przeniesiony do Białegostoku. Po latach funkcjonariusz wraca do miasta, w którym dorastał. Tam musi stawić czoła sprawie porwania chłopca. Ponadto mierzy się z mroczną częścią swojej przeszłość.

Starting: 14-09-2024 21:00:00

End
14-09-2024 22:00:00

W trakcie sezonu 2022/2023 Widzew popada w sportowy kryzys. Nie potrafi wygrać w dziewięciu meczach z rzędu i znacząco osuwa się w tabeli. Atmosfera wokół klubu gęstnieje, a kibice dosadnie wyrażają swoje niezadowolenie. Na cztery kolejki przed końcem kampanii Widzew wciąż musi walczyć o utrzymanie w Ekstraklasie. Poznajemy kulisy funkcjonowania jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Widzew Łódź ma na swoim koncie cztery mistrzostwa Polski. Siedem razy zajmował drugie miejsce w lidze. W latach 80. i 90. XX wieku był wizytówką polskiej piłki. W jego szeregach grali m.in. Zbigniew Boniek, Włodzimierz Smolarek, Józef Młynarczyk, Marek Citko, Tomasz Łapiński i Marek Koniarek. W 2015 roku klub upadł z powodu problemów finansowych. Powstał nowy podmiot, który rozpoczął rywalizację od występów w 4. lidze. W sezonie 2022/2023 ponownie zagrał w Ekstraklasie. W trakcie kampanii drużynie towarzyszyła kamera.

Starting: 14-09-2024 22:00:00

End
14-09-2024 23:00:00

Twórcy analizują fenomen popularności Adama Małysza w latach 90. i pokazują, co się dzieje, gdy ulubiony sportowiec zaczyna ponosić porażki. W filmie pojawia się m.in. Apoloniusz Tajner. Zjawisko małyszomanii stało się jednym z kluczy do zrozumienia współczesnych Polaków. W latach 90. sukces Adama Małysza porwał rodaków, pokazując, jak łatwo podążać za idolami. Jest też jednak druga strona tego medalu. Wraz z pierwszymi porażkami pojawił się hejt. Z niechęcią spotkał się nie tylko słynny skoczek narciarski, ale też Tomasz Gollob czy Anita Włodarczyk. Autorzy pokazują obraz Polski kochającej i nienawidzącej. Wydarzenia te ukazują z perspektywy ludzi z drugiego planu, tych, którzy stali za sukcesami zawodników albo obok nich na podium.

Starting: 14-09-2024 23:00:00

End
15-09-2024 00:00:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 15-09-2024 00:00:00

End
15-09-2024 00:40:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 15-09-2024 00:30:00

End
15-09-2024 01:00:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 15-09-2024 00:40:00

End
15-09-2024 01:20:00

Nie tylko Formuła 1 budzi emocje. Oto przypomnienie rajdu samochodów przeznaczonych do zezłomowania. W 2019 roku w Katowicach stawiły się zespoły w autach z epoki komunizmu. Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.

Starting: 15-09-2024 01:00:00

End
15-09-2024 02:00:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 15-09-2024 01:20:00

End
15-09-2024 02:00:00

Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.

Starting: 15-09-2024 02:00:00

End
15-09-2024 02:40:00

Podróż przez Bory Dolnośląskie autorzy serii zaczną w Węglińcu, przez który w połowie XIX w. biegła linia kolejowa z Wrocławia do Drezna i Berlina. Następnie znajdą się w rozległym parku z końca XVIII w., by potem dojść do niewielkiej wsi Lutynka, gdzie znajduje się średniowieczny kościół św. Anny. W Żarach, największym mieście w Borach Dolnośląskich, zachowało się wiele zabytków, m.in. okazały pałac Promnitzów, a w Żaganiu - barokowa rezydencja Lobkowitzów. Dumą pobliskiej Szprotawy jest piękny ratusz o dwóch wieżach. Wędrówkę dokumentaliści zakończą w zamku w Kliczkowie. Autorzy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż, w trakcie której obejrzą oni Polskę z lotu ptaka. W szóstym sezonie będą mieli okazję zobaczyć Szczecin i jego malownicze otoczenie, a nad Odrą i Wartą - poszukać śladów templariuszy. Nie zabraknie sielskich krajobrazów Polesia Lubelskiego i Podlasia, a także Mazur, Borów Dolnośląskich oraz pogranicza Górnego Śląska i Małopolski. Atrakcją będą m.in. zamki Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz industrialne Zagłębie Dąbrowskie.

Starting: 15-09-2024 02:00:00

End
15-09-2024 02:30:00

Autorzy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż, w trakcie której obejrzą oni Polskę z lotu ptaka. W szóstym sezonie będą mieli okazję zobaczyć Szczecin i jego malownicze otoczenie, a nad Odrą i Wartą - poszukać śladów templariuszy. Nie zabraknie sielskich krajobrazów Polesia Lubelskiego i Podlasia, a także Mazur, Borów Dolnośląskich oraz pogranicza Górnego Śląska i Małopolski. Atrakcją będą m.in. zamki Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz industrialne Zagłębie Dąbrowskie.

Starting: 15-09-2024 02:30:00

End
15-09-2024 03:00:00

Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.

Starting: 15-09-2024 02:40:00

End
15-09-2024 03:20:00

Tomasz Jakubiak prezentuje szlagiery polskiej kuchni w rozmaitych ciekawych odsłonach. Na rodzimych stołach od wieków pojawiają się bigos, żurek, gołąbki, pierogi, flaki czy pyzy. Prowadzący szuka przepisów w starych książkach kucharskich, by pokazać, jak tradycyjne dania zmieniały się na przestrzeni lat. Potem przyrządza wybraną potrawę w trzech wariantach. Do tego, podróżując po Polsce, poznaje lokalne wersje dań, z którymi postanowił się zmierzyć. Tomasz Jakubiak prezentuje szlagiery polskiej kuchni w rozmaitych ciekawych odsłonach. Tym razem na stole zagoszczą dania o wyrazistym kwaśnym smaku - kapuśniak oraz żur.

Starting: 15-09-2024 03:00:00

End
15-09-2024 03:30:00

Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.

Starting: 15-09-2024 03:20:00

End
15-09-2024 04:00:00

Tomasz Jakubiak prezentuje szlagiery polskiej kuchni w rozmaitych ciekawych odsłonach. Na rodzimych stołach od wieków pojawiają się bigos, żurek, gołąbki, pierogi, flaki czy pyzy. Prowadzący szuka przepisów w starych książkach kucharskich, by pokazać, jak tradycyjne dania zmieniały się na przestrzeni lat. Potem przyrządza wybraną potrawę w trzech wariantach. Do tego, podróżując po Polsce, poznaje lokalne wersje dań, z którymi postanowił się zmierzyć.

Starting: 15-09-2024 03:30:00

End
15-09-2024 04:00:00

Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.

Starting: 15-09-2024 04:00:00

End
15-09-2024 04:30:00

Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.

Starting: 15-09-2024 04:30:00

End
15-09-2024 05:00:00

Dziennikarze, muzycy i fani wspominają występ zespołu Depeche Mode, który zagrał swój pierwszy koncert w Polsce w 1985 roku. Marcin Cichoński i Marek Sierocki opowiedzą o polskiej scenie muzycznej w latach 80. XX w., a także o tym, jak grupa zdobyła popularność wśród Polaków. Ich utwory, inspirowane dźwiękami industrialnymi i naturą, były wówczas pionierskie i innowacyjne. Widzowie dowiedzą się, jak członkom zespołu przypadła do gustu Warszawa, a także jaki polski fast food spróbował Martin Gore. Roman Rogowiecki wspomni o tym, jak grupa Depeche Mode wpłynęła na Polaków, którzy nie tylko kolekcjonowali ich płyty, ale nosili też fryzury w stylu Dave'a Gahana i ubierali się podobnie do gwiazdorów. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.

Starting: 15-09-2024 05:00:00

End
15-09-2024 06:00:00

W latach 80. XX w. Polacy z niecierpliwością wyczekiwali koncertu zespołu Metallica, który wreszcie wystąpił w 1987 roku w Katowicach. Kultowa formacja w tamtych czasach była już popularna, ale nie miała jeszcze statusu, jaki ma teraz. Roman Kostrzewski, Mateusz Żyła i Robert Zembrzycki opowiedzą o muzyce zespołu, która była w tamtych czasach agresywna, harmonijna i bezkompromisowa. O zainteresowaniu zachodnią muzyką metalową w Polsce wspomną m.in. Wojciech Mirek i Michał Koch. Nie zabraknie opowieści o subkulturach metalowców, a także polskich słowach, których nauczyli się członkowie grupy Metallica. Fan gwiazdorów, Maciej Chanek, wspomni, jak wyglądało jego spotkanie z członkami zespołu. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.

Starting: 15-09-2024 06:00:00

End
15-09-2024 07:00:00

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przeprowadzono co najmniej czterdzieści dwa zamachy na życie Adolfa Hitlera. Seria przybliża dziesięć najważniejszych prób uśmiercenia wodza III Rzeszy. Zostaną przedstawione okoliczności tych ataków oraz sylwetki zaangażowanych w nie osób. Prócz tego pojawią się rozważania hipotetycznych sytuacji, w których zamach zakończyłby się sukcesem.

Starting: 15-09-2024 07:00:00

End
15-09-2024 08:00:00

Führer stał się celem co najmniej 42 zamachów. Dokumentaliści tym razem rekonstruują dramatyczne wydarzenia z jego rezydencji. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przeprowadzono co najmniej czterdzieści dwa zamachy na życie Adolfa Hitlera. Seria przybliża dziesięć najważniejszych prób uśmiercenia wodza III Rzeszy. Zostaną przedstawione okoliczności tych ataków oraz sylwetki zaangażowanych w nie osób. Prócz tego pojawią się rozważania hipotetycznych sytuacji, w których zamach zakończyłby się sukcesem.

Starting: 15-09-2024 08:00:00

End
15-09-2024 09:00:00

Polska ukazana z niezwykłej perspektywy - z lotu ptaka. Tym razem twórcy starają się przede wszystkim uchwycić na swoich zdjęciach najróżniejsze królewskie zamki obronne, magnackie pałace oraz szlacheckie dwory i dworki. Nie zabraknie widoku takich miejsc jak Niedzica, Czorsztyn, Ujazd, Chęciny, Rabsztyn, Czersk czy Siewierz. Oprócz samych fotografii zostanie przedstawiona także porywająca historia losów właścicieli tych lokacji. Widzowie zobaczą także wnętrza opisywanych twierdz i dworów.

Starting: 15-09-2024 09:00:00

End
15-09-2024 09:30:00

Relacja ze święta kina, które w tym roku trwa na Lido od 28 sierpnia do 7 września. Festiwal otworzy najnowszy film Tima Burtona "Beetlejuice Beetlejuice", czyli długo wyczekiwana kontynuacja "Soku z żuka". W jury, któremu przewodniczyć będzie Isabelle Huppert, znajdzie się m.in. Agnieszka Holland. Wśród produkcji, które zawalczą o Złotego Lwa, są "Joker: Folie a deux" Todda Phillipsa, "W pokoju obok" Pedra Almodóvara i "Maria" Pabla Larraina. W magazynie rozmowy, recenzje i festiwalowe plotki.

Starting: 15-09-2024 09:30:00

End
15-09-2024 09:45:00

Starting: 15-09-2024 09:45:00

End
15-09-2024 10:10:00

Starting: 15-09-2024 10:10:00

End
15-09-2024 12:15:00

Polska ukazana z niezwykłej perspektywy - z lotu ptaka. Tym razem twórcy starają się przede wszystkim uchwycić na swoich zdjęciach najróżniejsze królewskie zamki obronne, magnackie pałace oraz szlacheckie dwory i dworki. Nie zabraknie widoku takich miejsc jak Niedzica, Czorsztyn, Ujazd, Chęciny, Rabsztyn, Czersk czy Siewierz. Oprócz samych fotografii zostanie przedstawiona także porywająca historia losów właścicieli tych lokacji. Widzowie zobaczą także wnętrza opisywanych twierdz i dworów.

Starting: 15-09-2024 12:15:00

End
15-09-2024 13:00:00

Dziennikarz wyjaśnia, jak człowiek wpływa na ekosystem. Pokazuje najlepsze metody obserwacji zwierząt w naturalnym środowisku. Dziennikarz Adam Wajrak zabiera widzów w podróż po Polsce śladem rodzimych gatunków zwierząt. Wyjaśni, w jaki sposób działania człowieka wpływają na ekosystem. Pokaże też najlepsze metody obserwacji dzikiej natury, tak, by jednocześnie jej nie zaszkodzić. Nie zabraknie scenek z codzienności borsuków oraz przebiegu godów jelonków rogaczy.

Starting: 15-09-2024 12:15:00

End
15-09-2024 12:40:00

Dziennikarz Adam Wajrak zabiera widzów w podróż po Polsce śladem rodzimych gatunków zwierząt. Wyjaśni, w jaki sposób działania człowieka wpływają na ekosystem. Pokaże też najlepsze metody obserwacji dzikiej natury, tak, by jednocześnie jej nie zaszkodzić. Nie zabraknie scenek z codzienności borsuków oraz przebiegu godów jelonków rogaczy.

Starting: 15-09-2024 12:40:00

End
15-09-2024 13:10:00

W 2022 roku Lech Poznań obchodził 100-lecie swojego istnienia. Twórcy serialu przypomną złote czasy Kolejorza, przypadające na lata 1983-1993. Klub odnosił wówczas swoje największe sukcesy. Poznańscy piłkarze podczas tej pamiętnej dekady pięciokrotnie sięgnęli po tytuł mistrza Polski, dwukrotnie zdobyli również Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Zaprezentowane zostaną archiwalne nagrania, a także wywiady z piłkarzami i trenerami.

Starting: 15-09-2024 13:00:00

End
15-09-2024 14:00:00

W 2022 roku Lech Poznań obchodził 100-lecie swojego istnienia. Twórcy serialu przypomną złote czasy Kolejorza, przypadające na lata 1983-1993. Klub odnosił wówczas swoje największe sukcesy. Poznańscy piłkarze podczas tej pamiętnej dekady pięciokrotnie sięgnęli po tytuł mistrza Polski, dwukrotnie zdobyli również Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Zaprezentowane zostaną archiwalne nagrania, a także wywiady z piłkarzami i trenerami.

Starting: 15-09-2024 13:10:00

End
15-09-2024 14:10:00

W 2022 roku Lech Poznań obchodził 100-lecie swojego istnienia. Twórcy serialu przypomną złote czasy Kolejorza, przypadające na lata 1983-1993. Klub odnosił wówczas swoje największe sukcesy. Poznańscy piłkarze podczas tej pamiętnej dekady pięciokrotnie sięgnęli po tytuł mistrza Polski, dwukrotnie zdobyli również Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Zaprezentowane zostaną archiwalne nagrania, a także wywiady z piłkarzami i trenerami.

Starting: 15-09-2024 14:00:00

End
15-09-2024 15:00:00

Widzowie mają okazje zobaczyć najlepsze fragmenty nagrań, które nie znalazły się w poprzednich odcinkach. W rolach głównych: Dawid Abramowicz, Jarosław Jach, Dawid Szymonowicz, Łukasz Zwoliński, Szymon Włodarczyk i Sebastian Kowalczyk. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.

Starting: 15-09-2024 14:10:00

End
15-09-2024 15:00:00

Starting: 15-09-2024 15:00:00

End
15-09-2024 18:00:00

Podczas swojej bogatej kariery Agnieszka Radwańska wygrała wiele turniejów, w tym prestiżowe WTA Finals. Wystąpiła też w finale Wimbledonu. Seria przybliża jej drogę do tych sukcesów, pełną wyrzeczeń, morderczych treningów, lęku i niepewności.

Starting: 15-09-2024 17:40:00

End
15-09-2024 18:30:00

Poznajemy kulisy funkcjonowania jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Widzew Łódź ma na swoim koncie cztery mistrzostwa Polski. Siedem razy zajmował drugie miejsce w lidze. W latach 80. i 90. XX wieku był wizytówką polskiej piłki. W jego szeregach grali m.in. Zbigniew Boniek, Włodzimierz Smolarek, Józef Młynarczyk, Marek Citko, Tomasz Łapiński i Marek Koniarek. W 2015 roku klub upadł z powodu problemów finansowych. Powstał nowy podmiot, który rozpoczął rywalizację od występów w 4. lidze. W sezonie 2022/2023 ponownie zagrał w Ekstraklasie. W trakcie kampanii drużynie towarzyszyła kamera.

Starting: 15-09-2024 18:00:00

End
15-09-2024 19:00:00

Starting: 15-09-2024 18:30:00

End
15-09-2024 19:00:00

Tomasz Musiał to syn Adama Musiała, brązowego medalisty piłkarskich mistrzostw świata z 1974 roku. Jest sędzią w Ekstraklasie od 2011 roku. Trzy lata później zaczął być arbitrem na arenie międzynarodowej. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.

Starting: 15-09-2024 19:00:00

End
15-09-2024 20:00:00

Na Podlasiu uprowadzono nastolatka. W tym samym czasie inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego Adam Kruk (Michał Żurawski) zostaje przeniesiony do Białegostoku. Po latach funkcjonariusz wraca do miasta, w którym dorastał. Tam musi stawić czoła sprawie porwania chłopca. Ponadto mierzy się z mroczną częścią swojej przeszłość.

Starting: 15-09-2024 20:00:00

End
15-09-2024 21:00:00

W trakcie sezonu 2022/2023 Widzew popada w sportowy kryzys. Nie potrafi wygrać w dziewięciu meczach z rzędu i znacząco osuwa się w tabeli. Atmosfera wokół klubu gęstnieje, a kibice dosadnie wyrażają swoje niezadowolenie. Na cztery kolejki przed końcem kampanii Widzew wciąż musi walczyć o utrzymanie w Ekstraklasie. Poznajemy kulisy funkcjonowania jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Widzew Łódź ma na swoim koncie cztery mistrzostwa Polski. Siedem razy zajmował drugie miejsce w lidze. W latach 80. i 90. XX wieku był wizytówką polskiej piłki. W jego szeregach grali m.in. Zbigniew Boniek, Włodzimierz Smolarek, Józef Młynarczyk, Marek Citko, Tomasz Łapiński i Marek Koniarek. W 2015 roku klub upadł z powodu problemów finansowych. Powstał nowy podmiot, który rozpoczął rywalizację od występów w 4. lidze. W sezonie 2022/2023 ponownie zagrał w Ekstraklasie. W trakcie kampanii drużynie towarzyszyła kamera.

Starting: 15-09-2024 21:00:00

End
15-09-2024 22:00:00

Po zwycięstwie z Miedzią Legnica Widzew realizuje swój główny cel na sezon 2022/2023 i zapewnia sobie utrzymanie w Ekstraklasie. Okazuje się, że to nie jest jedyna misja w klubie, która wkrótce dobiegnie końca. Poznajemy kulisy funkcjonowania jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Widzew Łódź ma na swoim koncie cztery mistrzostwa Polski. Siedem razy zajmował drugie miejsce w lidze. W latach 80. i 90. XX wieku był wizytówką polskiej piłki. W jego szeregach grali m.in. Zbigniew Boniek, Włodzimierz Smolarek, Józef Młynarczyk, Marek Citko, Tomasz Łapiński i Marek Koniarek. W 2015 roku klub upadł z powodu problemów finansowych. Powstał nowy podmiot, który rozpoczął rywalizację od występów w 4. lidze. W sezonie 2022/2023 ponownie zagrał w Ekstraklasie. W trakcie kampanii drużynie towarzyszyła kamera.

Starting: 15-09-2024 22:00:00

End
15-09-2024 23:00:00

Zjawisko małyszomanii stało się jednym z kluczy do zrozumienia współczesnych Polaków. W latach 90. sukces Adama Małysza porwał rodaków, pokazując, jak łatwo podążać za idolami. Jest też jednak druga strona tego medalu. Wraz z pierwszymi porażkami pojawił się hejt. Z niechęcią spotkał się nie tylko słynny skoczek narciarski, ale też Tomasz Gollob czy Anita Włodarczyk. Autorzy pokazują obraz Polski kochającej i nienawidzącej. Wydarzenia te ukazują z perspektywy ludzi z drugiego planu, tych, którzy stali za sukcesami zawodników albo obok nich na podium.

Starting: 15-09-2024 23:00:00

End
16-09-2024 00:00:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 16-09-2024 00:00:00

End
16-09-2024 00:40:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 16-09-2024 00:30:00

End
16-09-2024 01:00:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 16-09-2024 00:40:00

End
16-09-2024 01:20:00

Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.

Starting: 16-09-2024 01:00:00

End
16-09-2024 02:00:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 16-09-2024 01:20:00

End
16-09-2024 02:00:00

Autorzy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż, w trakcie której obejrzą oni Polskę z lotu ptaka. W szóstym sezonie będą mieli okazję zobaczyć Szczecin i jego malownicze otoczenie, a nad Odrą i Wartą - poszukać śladów templariuszy. Nie zabraknie sielskich krajobrazów Polesia Lubelskiego i Podlasia, a także Mazur, Borów Dolnośląskich oraz pogranicza Górnego Śląska i Małopolski. Atrakcją będą m.in. zamki Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz industrialne Zagłębie Dąbrowskie.

Starting: 16-09-2024 02:00:00

End
16-09-2024 02:30:00

Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.

Starting: 16-09-2024 02:00:00

End
16-09-2024 02:40:00

Autorzy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż, w trakcie której obejrzą oni Polskę z lotu ptaka. W szóstym sezonie będą mieli okazję zobaczyć Szczecin i jego malownicze otoczenie, a nad Odrą i Wartą - poszukać śladów templariuszy. Nie zabraknie sielskich krajobrazów Polesia Lubelskiego i Podlasia, a także Mazur, Borów Dolnośląskich oraz pogranicza Górnego Śląska i Małopolski. Atrakcją będą m.in. zamki Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz industrialne Zagłębie Dąbrowskie.

Starting: 16-09-2024 02:30:00

End
16-09-2024 03:00:00

Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.

Starting: 16-09-2024 02:40:00

End
16-09-2024 03:20:00

Tomasz Jakubiak prezentuje szlagiery polskiej kuchni w rozmaitych ciekawych odsłonach. Na rodzimych stołach od wieków pojawiają się bigos, żurek, gołąbki, pierogi, flaki czy pyzy. Prowadzący szuka przepisów w starych książkach kucharskich, by pokazać, jak tradycyjne dania zmieniały się na przestrzeni lat. Potem przyrządza wybraną potrawę w trzech wariantach. Do tego, podróżując po Polsce, poznaje lokalne wersje dań, z którymi postanowił się zmierzyć.

Starting: 16-09-2024 03:00:00

End
16-09-2024 03:30:00

Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.

Starting: 16-09-2024 03:20:00

End
16-09-2024 04:00:00

Tomasz Jakubiak prezentuje szlagiery polskiej kuchni w rozmaitych ciekawych odsłonach. Na rodzimych stołach od wieków pojawiają się bigos, żurek, gołąbki, pierogi, flaki czy pyzy. Prowadzący szuka przepisów w starych książkach kucharskich, by pokazać, jak tradycyjne dania zmieniały się na przestrzeni lat. Potem przyrządza wybraną potrawę w trzech wariantach. Do tego, podróżując po Polsce, poznaje lokalne wersje dań, z którymi postanowił się zmierzyć.

Starting: 16-09-2024 03:30:00

End
16-09-2024 04:00:00

Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.

Starting: 16-09-2024 04:00:00

End
16-09-2024 04:30:00

Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.

Starting: 16-09-2024 04:30:00

End
16-09-2024 05:00:00

Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.

Starting: 16-09-2024 05:00:00

End
16-09-2024 06:00:00

Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.

Starting: 16-09-2024 06:00:00

End
16-09-2024 07:00:00

Starting: 16-09-2024 07:00:00

End
16-09-2024 07:25:00

Dziennikarze i fani Erica Claptona wspominają rok 1979, kiedy muzyk zawitał do Polski. Jeden z dwóch zaplanowanych w Katowicach koncertów został jednak odwołany. Artysta nie zgodził się wystąpić ponownie z uwagi na pacyfikującą pałkami publiczność milicję. Mundurowi nie wiedzieli bowiem, jak wyglądają tego typu koncerty. Zdaniem Jana Chojnackiego muzykę Claptona wyróżniało czyste i klarowne brzmienie gitary na tle muzyki korzeni. O muzyku opowie też Wojciech Mann, który był tłumaczem i pilotem artystów przyjeżdżających do Polski. Prowadził też w 1979 roku konferencję prasową z Claptonem, dzięki czemu miał szansę bliżej go poznać. O koncercie opowiedzą też członkowie zespołu Dżem. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.

Starting: 16-09-2024 07:00:00

End
16-09-2024 08:00:00

Starting: 16-09-2024 07:25:00

End
16-09-2024 09:35:00

Wspomnienie roku 1981, kiedy zespół Kraftwerk zagrał w Polsce aż siedem koncertów. Publiczność była pod wrażeniem ich muzyki, futurystycznej oprawy i wizji świata, jaką prezentowali. Niemiecki kwartet zawitał do kraju akurat wtedy, kiedy Polacy potrzebowali nadziei na wolność. O sytuacji politycznej w Polsce w latach 80. XX wieku opowiedzą Dariusz Adamowicz i Bartek Chaciński. Giganci muzyki elektronicznej byli i wciąż są inspiracją dla przyszłych pokoleń. Fan Kraftwerku, Tomasz Wójcik, wyjaśni, skąd wzięła się nazwa i pomysł na zespół. Grupa odmówiła współpracy z wieloma światowej sławy artystami, chcąc zachować swoją niezależność twórczą. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.

Starting: 16-09-2024 08:00:00

End
16-09-2024 09:00:00

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przeprowadzono co najmniej czterdzieści dwa zamachy na życie Adolfa Hitlera. Seria przybliża dziesięć najważniejszych prób uśmiercenia wodza III Rzeszy. Zostaną przedstawione okoliczności tych ataków oraz sylwetki zaangażowanych w nie osób. Prócz tego pojawią się rozważania hipotetycznych sytuacji, w których zamach zakończyłby się sukcesem.

Starting: 16-09-2024 09:00:00

End
16-09-2024 10:00:00

Bartosz Ignacik i Grzegorz Jędrzejewski w zabawnym teście sprawdzają umiejętności piłkarskie zawodników z Ekstraklasy. Czasem w programie pojawiają się reprezentanci innych dyscyplin i znane osoby.

Starting: 16-09-2024 09:35:00

End
16-09-2024 10:15:00

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przeprowadzono co najmniej czterdzieści dwa zamachy na życie Adolfa Hitlera. Seria przybliża dziesięć najważniejszych prób uśmiercenia wodza III Rzeszy. Zostaną przedstawione okoliczności tych ataków oraz sylwetki zaangażowanych w nie osób. Prócz tego pojawią się rozważania hipotetycznych sytuacji, w których zamach zakończyłby się sukcesem.

Starting: 16-09-2024 10:00:00

End
16-09-2024 11:00:00

Bartosz Ignacik i Grzegorz Jędrzejewski sprawdzają, jak ludzie związani z szeroko pojętym światem sportu poradzą sobie na boisku. Zaproszeni goście muszą wykonać różne piłkarskie zadania. Za ich wykonanie otrzymują punkty, które zaliczane są do klasyfikacji danego sezonu programu.

Starting: 16-09-2024 10:15:00

End
16-09-2024 11:00:00

Studenci trzeciego roku Akademii Wojsk Lądowych wybierają się na zimowy obóz w górach. Podczas wyjazdu zmagają się z bardzo niską temperaturą. Na dodatek mają samodzielnie zbudować jamy śnieżne, w których spędzą kolejną noc. Następnie rekruci odbywają treningi strzeleckie na wolnym powietrzu. Zwiedzają również okręt podwodny oraz sprawdzają symulator sterowania statkiem. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

Starting: 16-09-2024 11:00:00

End
16-09-2024 12:00:00

Kobiety, które zdecydowały się służyć w wojsku, są traktowane tak samo, jak pozostali mężczyźni. Poza obniżonym progiem sprawnościowym, nie ma dla nich żadnej innej taryfy ulgowej. Spotykają się jednak często z dyskryminującymi komentarzami pod ich adresem, przez co muszą ciężko pracować na swoją reputację. Na dodatek niektórym żołnierzom nie podoba się wizja dowódcy, który jest kobietą. Niektórzy mężczyźni uważają jednak, że obie płci mogą się dogadywać, uzupełniać i współpracować, tworząc zgrany zespół. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

Starting: 16-09-2024 12:00:00

End
16-09-2024 13:00:00

Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.

Starting: 16-09-2024 13:00:00

End
16-09-2024 13:30:00

Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.

Starting: 16-09-2024 13:30:00

End
16-09-2024 14:00:00

Bohaterem pierwszego odcinka drugiego sezonu jest Szymon Marciniak, arbiter finału mistrzostw świata w Katarze. Mamy niepowtarzalną okazję usłyszeć o czym sędzia rozmawia z piłkarzami podczas meczu. Zobaczymy, jak udaje się mu utrzymać dyscyplinę na boisku. Kontynuacja serialu o najlepszych polskich arbitrach piłkarskich. Śledzimy ich losy nie tylko na boisku, ale i codzienne życie. Zobaczymy i usłyszymy, jak wygląda ich praca. Niesamowita okazja, by obejrzeć mecz z perspektywy sędziego.

Starting: 16-09-2024 14:00:00

End
16-09-2024 15:00:00

Tym razem koncentrujemy się na spotkaniach Wisły Płock z Legią Warszawa oraz Widzewa Łódź z Rakowem Częstochowa. Dużo do powiedzenia podczas tego pierwszego meczu miał piłkarz Nafciarzy, Dominik Furman. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.

Starting: 16-09-2024 15:00:00

End
16-09-2024 16:00:00

Tym razem koncentrujemy się na spotkaniach Wisły Płock z Legią Warszawa oraz Widzewa Łódź z Rakowem Częstochowa. Dużo do powiedzenia podczas tego pierwszego meczu miał piłkarz Nafciarzy, Dominik Furman. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.

Starting: 16-09-2024 15:05:00

End
16-09-2024 16:00:00

W szóstym odcinku jesteśmy na boiskach, gdzie rozgrywają się mecze Legii Warszawa z Lechią Gdańsk i Korony Kielce z Górnikiem Zabrze. Na pierwszym planie bramkarz ekipy z Trójmiasta, Dusan Kuciak. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.

Starting: 16-09-2024 16:00:00

End
16-09-2024 17:00:00

Damian Sylwestrzak w sezonie 2021/2022 jest najmłodszym sędzią w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie. W listopadzie 2021 roku otrzymał nominację na arbitra międzynarodowego. Prywatnie jest ojcem czwórki dzieci. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.

Starting: 16-09-2024 17:00:00

End
16-09-2024 18:00:00

Bartosz Zmazlik jest jednym z najlepszych żużlowców w historii tej dyscypliny. Przed ukończeniem 30 roku życia miał na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata. Do tego mnóstwo innych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Poznamy jego karierę od samego początku, gdy w dzieciństwie zafascynował się motorami. Zobaczymy jego dążenie do perfekcji i etos pracy. Nie zabraknie również wątków rodzinnych.

Starting: 16-09-2024 18:00:00

End
16-09-2024 19:00:00

Mietek Zasada, emerytowany listonosz z prowincjonalnego miasteczka, dowiaduje się, że jego przyjaciel Czesław Major popełnił samobójstwo. Do tego właściciel jedynego w okolicy zakładu pogrzebowego, Jacek Wieczny, odmawia zajęcia się jego pochówkiem. By godnie pożegnać przyjaciela, Mietek otwiera swoją własną firmę. Mietek Zasada (Robert Więckiewicz), emerytowany listonosz z prowincjonalnego miasteczka, dowiaduje się, że jego przyjaciel Czesław Major (Mieczysław Zbrojewicz) popełnił samobójstwo. Do tego właściciel jedynego w okolicy zakładu pogrzebowego odmawia zajęcia się jego pochówkiem. Wydarzenia te odmieniają spokojne życie Mietka. Zakłada on własną firmę, która ma zapewnić Czesławowi godne pożegnanie. Tym samym podejmuje nierówną walkę z lokalnym potentatem Jackiem Wiecznym (Piotr Rogucki). Nieświadomy przeszkód i absurdów funeralnego biznesu balansować na granicy przepisów prawa i moralnych zasad. Odkrywa miejscowe układy i tajemnice skrywane latami przez mieszkańców niewielkiej społeczności. Wspierają go niepełnosprawna żona (Aleksandra Konieczna) i córka Majora (Karolina Bruchnicka).

Starting: 16-09-2024 19:00:00

End
16-09-2024 20:00:00

Na Podlasiu uprowadzono nastolatka. W tym samym czasie inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego Adam Kruk (Michał Żurawski) zostaje przeniesiony do Białegostoku. Po latach funkcjonariusz wraca do miasta, w którym dorastał. Tam musi stawić czoła sprawie porwania chłopca. Ponadto mierzy się z mroczną częścią swojej przeszłość.

Starting: 16-09-2024 19:00:00

End
16-09-2024 20:00:00

Czas zgłębić charakter Bartosza Zmarzlika. Jest nieustępliwy i obsesyjnie dąży do wygranej, wymaga pełnego poświęcenia, a jednocześnie bardzo ważna dla niego jest rodzina. Rola bliskich w jego życiu jest trudna do przecenienia. W domu mistrz świata znajduje azyl, bez którego nie odniósłby tylu sukcesów. Bartosz Zmazlik jest jednym z najlepszych żużlowców w historii tej dyscypliny. Przed ukończeniem 30 roku życia miał na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata. Do tego mnóstwo innych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Poznamy jego karierę od samego początku, gdy w dzieciństwie zafascynował się motorami. Zobaczymy jego dążenie do perfekcji i etos pracy. Nie zabraknie również wątków rodzinnych.

Starting: 16-09-2024 20:00:00

End
16-09-2024 21:00:00

Pierwsza rodzima produkcja telewizyjna, w której będzie można zobaczyć Polskę z lotu ptaka. Serial dokumentalny zabierze widzów w podróż po najpiękniejszych miejscach kraju i pozwoli podziwiać bogactwo jego natury i kultury uchwycone przy pomocy drona. Twórcy ukazują 50 malowniczych miast i przygotowali na ich temat wiele interesujących ciekawostek, o których będzie opowiadał prowadzący programu - Damian Urbańczyk. Wśród sfilmowanych krain znalazły się m.in. pas ruchomych wydm nad Morzem Bałtyckim, poprzecinany siecią kanałów Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, bieszczadzkie pasma górskie i najpiękniejsze szlaki Karkonoszy.

Starting: 16-09-2024 21:00:00

End
16-09-2024 21:30:00

Twórcy przybliżają historie najpoważniejszych ataków hakerskich przeprowadzonych na instytucje publiczne w ostatnich latach. Omówione zostaną także ataki, które wpłynęły na infrastrukturę krytyczną, a więc sieci energetyczne i węzły transportowe. O swoim przestępczym działaniu widzom opowie haker. Odcinek poruszy także wątek taksówkarza Krzysztofa Dymowskiego, nazywanego "łowcą pedofili". Mężczyzna z własnej inicjatywy stara się demaskować przestępców seksualnych. Seria porusza bardzo aktualny problem, a więc ryzyko wynikające z użytkowania Internetu. Okazuje się, że każdorazowe połączenie z siecią może stwarzać najróżniejsze zagrożenia. Dokument przedstawia i omawia takie niebezpieczeństwa. Oprócz tego poruszona zostanie kwestia współczesnych negatywnych zjawisk internetowych, takich jak "patotreści", hejt, mowa nienawiści, chaos informacyjny. Twórcy porozmawiają z osobami związanymi z kulisami działania sieci.

Starting: 16-09-2024 21:00:00

End
16-09-2024 22:00:00

Pierwsza rodzima produkcja telewizyjna, w której będzie można zobaczyć Polskę z lotu ptaka. Serial dokumentalny zabierze widzów w podróż po najpiękniejszych miejscach kraju i pozwoli podziwiać bogactwo jego natury i kultury uchwycone przy pomocy drona. Twórcy ukazują 50 malowniczych miast i przygotowali na ich temat wiele interesujących ciekawostek, o których będzie opowiadał prowadzący programu - Damian Urbańczyk. Wśród sfilmowanych krain znalazły się m.in. pas ruchomych wydm nad Morzem Bałtyckim, poprzecinany siecią kanałów Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, bieszczadzkie pasma górskie i najpiękniejsze szlaki Karkonoszy.

Starting: 16-09-2024 21:30:00

End
16-09-2024 22:00:00

Na Podlasiu zostaje uprowadzony nastolatek. Inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego Adam Kruk zostaje w tym samym czasie oddelegowany do Białegostoku. W mieście, w którym spędził dzieciństwo, musi stawić czoła nie tylko skomplikowanej sprawie porwanego chłopca. Wraca również do własnej przeszłości, w której nie brakowało mrocznych epizodów. Na Podlasiu uprowadzono nastolatka. W tym samym czasie inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego Adam Kruk (Michał Żurawski) zostaje przeniesiony do Białegostoku. Po latach funkcjonariusz wraca do miasta, w którym dorastał. Tam musi stawić czoła sprawie porwania chłopca. Ponadto mierzy się z mroczną częścią swojej przeszłości.

Starting: 16-09-2024 22:00:00

End
16-09-2024 23:00:00

Doświadczony nurek Tomasz Stachura decyduje się zbadać wraki, które spoczywają na dnie Morza Bałtyckiego. Podczas swoich podwodnych ekspedycji dotrze m.in. do jednostek zatopionych podczas II wojny światowej. Wraz z ekipą filmową przyjrzy im się z bliska i spróbuje odkryć ich fascynujące tajemnice. Widzowie mają okazję poznać historię tych statków oraz dramatyczne losy ludzi, którzy znaleźli się na ich pokładzie.

Starting: 16-09-2024 22:00:00

End
16-09-2024 23:00:00

Tomasz Stachura i jego pomocnicy oglądają niezwykle ciekawy wrak niemieckiego tankowca Terra. Długa na 74,1 m jednostka powstała w stoczni w Rendsburgu. W czasie wojny wspomagała 27 flotyllę u-bootów. Tankowiec został zatopiony przez radziecki okręt podwodny w październiku 1944 roku. Doświadczony nurek Tomasz Stachura decyduje się zbadać wraki, które spoczywają na dnie Morza Bałtyckiego. Podczas swoich podwodnych ekspedycji dotrze m.in. do jednostek zatopionych podczas II wojny światowej. Wraz z ekipą filmową przyjrzy im się z bliska i spróbuje odkryć ich fascynujące tajemnice. Widzowie mają okazję poznać historię tych statków oraz dramatyczne losy ludzi, którzy znaleźli się na ich pokładzie.

Starting: 16-09-2024 23:00:00

End
17-09-2024 00:00:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 17-09-2024 00:00:00

End
17-09-2024 00:40:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 17-09-2024 00:30:00

End
17-09-2024 01:00:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 17-09-2024 00:40:00

End
17-09-2024 01:20:00

Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.

Starting: 17-09-2024 01:00:00

End
17-09-2024 02:00:00

Mistrzowie w przyrządzaniu mięsa, Andrzej Andrzejczak i Jerzy Sobieniak, udowadniają, że dania z grilla to nie tylko kiełbaski i karkówka. Przygotowują różnorodne przysmaki. Na stole pojawią się szaszłyki z łososia, steki z arbuza, bakłażany z sosem tahini, kanapki Sloppy Joe, hot-dogi Coney Island i wiele innych frykasów. Kulinarni eksperci pokażą, jak z wydobyć z pieczonych na grillu dań pełnię smaku i aromatu.

Starting: 17-09-2024 01:20:00

End
17-09-2024 02:00:00

Podróż przez Bory Dolnośląskie autorzy serii zaczną w Węglińcu, przez który w połowie XIX w. biegła linia kolejowa z Wrocławia do Drezna i Berlina. Następnie znajdą się w rozległym parku z końca XVIII w., by potem dojść do niewielkiej wsi Lutynka, gdzie znajduje się średniowieczny kościół św. Anny. W Żarach, największym mieście w Borach Dolnośląskich, zachowało się wiele zabytków, m.in. okazały pałac Promnitzów, a w Żaganiu - barokowa rezydencja Lobkowitzów. Dumą pobliskiej Szprotawy jest piękny ratusz o dwóch wieżach. Wędrówkę dokumentaliści zakończą w zamku w Kliczkowie. Autorzy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż, w trakcie której obejrzą oni Polskę z lotu ptaka. W szóstym sezonie będą mieli okazję zobaczyć Szczecin i jego malownicze otoczenie, a nad Odrą i Wartą - poszukać śladów templariuszy. Nie zabraknie sielskich krajobrazów Polesia Lubelskiego i Podlasia, a także Mazur, Borów Dolnośląskich oraz pogranicza Górnego Śląska i Małopolski. Atrakcją będą m.in. zamki Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz industrialne Zagłębie Dąbrowskie.

Starting: 17-09-2024 02:00:00

End
17-09-2024 02:40:00

Autorzy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż, w trakcie której obejrzą oni Polskę z lotu ptaka. W szóstym sezonie będą mieli okazję zobaczyć Szczecin i jego malownicze otoczenie, a nad Odrą i Wartą - poszukać śladów templariuszy. Nie zabraknie sielskich krajobrazów Polesia Lubelskiego i Podlasia, a także Mazur, Borów Dolnośląskich oraz pogranicza Górnego Śląska i Małopolski. Atrakcją będą m.in. zamki Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz industrialne Zagłębie Dąbrowskie.

Starting: 17-09-2024 02:30:00

End
17-09-2024 03:00:00

Autorzy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż, w trakcie której obejrzą oni Polskę z lotu ptaka. W szóstym sezonie będą mieli okazję zobaczyć Szczecin i jego malownicze otoczenie, a nad Odrą i Wartą - poszukać śladów templariuszy. Nie zabraknie sielskich krajobrazów Polesia Lubelskiego i Podlasia, a także Mazur, Borów Dolnośląskich oraz pogranicza Górnego Śląska i Małopolski. Atrakcją będą m.in. zamki Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz industrialne Zagłębie Dąbrowskie.

Starting: 17-09-2024 02:40:00

End
17-09-2024 03:20:00

Tomasz Jakubiak prezentuje szlagiery polskiej kuchni w rozmaitych ciekawych odsłonach. Na rodzimych stołach od wieków pojawiają się bigos, żurek, gołąbki, pierogi, flaki czy pyzy. Prowadzący szuka przepisów w starych książkach kucharskich, by pokazać, jak tradycyjne dania zmieniały się na przestrzeni lat. Potem przyrządza wybraną potrawę w trzech wariantach. Do tego, podróżując po Polsce, poznaje lokalne wersje dań, z którymi postanowił się zmierzyć.

Starting: 17-09-2024 03:00:00

End
17-09-2024 03:30:00

Autorzy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż, w trakcie której obejrzą oni Polskę z lotu ptaka. W szóstym sezonie będą mieli okazję zobaczyć Szczecin i jego malownicze otoczenie, a nad Odrą i Wartą - poszukać śladów templariuszy. Nie zabraknie sielskich krajobrazów Polesia Lubelskiego i Podlasia, a także Mazur, Borów Dolnośląskich oraz pogranicza Górnego Śląska i Małopolski. Atrakcją będą m.in. zamki Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz industrialne Zagłębie Dąbrowskie.

Starting: 17-09-2024 03:20:00

End
17-09-2024 04:00:00

Tomasz Jakubiak prezentuje szlagiery polskiej kuchni w rozmaitych ciekawych odsłonach. Na rodzimych stołach od wieków pojawiają się bigos, żurek, gołąbki, pierogi, flaki czy pyzy. Prowadzący szuka przepisów w starych książkach kucharskich, by pokazać, jak tradycyjne dania zmieniały się na przestrzeni lat. Potem przyrządza wybraną potrawę w trzech wariantach. Do tego, podróżując po Polsce, poznaje lokalne wersje dań, z którymi postanowił się zmierzyć.

Starting: 17-09-2024 03:30:00

End
17-09-2024 04:00:00

Druga seria programu, w którym Jerzy Majewski, dziennikarz i historyk sztuki, odwiedza kolejne polskie miasta. Tym razem uda się do m.in. Olsztyna, Wałbrzycha, Szczecina, Gdyni czy Przemyśla. Ponadto zajrzy też do Warszawy i przyjrzy się losom tego miasta w roku 1937. W każdym z odcinków Majewski odbędzie spacer ulicami wszystkich jedenastu miast, szukając najpiękniejszych architektonicznie budynków. Prowadzący zapozna się również z ich lokalną historią.

Starting: 17-09-2024 04:00:00

End
17-09-2024 05:00:00

Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.

Starting: 17-09-2024 05:00:00

End
17-09-2024 06:00:00

Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.

Starting: 17-09-2024 06:00:00

End
17-09-2024 07:00:00

Wspomnienie roku 1981, kiedy zespół Kraftwerk zagrał w Polsce aż siedem koncertów. Publiczność była pod wrażeniem ich muzyki, futurystycznej oprawy i wizji świata, jaką prezentowali. Niemiecki kwartet zawitał do kraju akurat wtedy, kiedy Polacy potrzebowali nadziei na wolność. O sytuacji politycznej w Polsce w latach 80. XX wieku opowiedzą Dariusz Adamowicz i Bartek Chaciński. Giganci muzyki elektronicznej byli i wciąż są inspiracją dla przyszłych pokoleń. Fan Kraftwerku, Tomasz Wójcik, wyjaśni, skąd wzięła się nazwa i pomysł na zespół. Grupa odmówiła współpracy z wieloma światowej sławy artystami, chcąc zachować swoją niezależność twórczą. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.

Starting: 17-09-2024 07:00:00

End
17-09-2024 08:00:00

Pierwszy serial o żużlu, prezentujący czarny sport od kuchni. Poznamy nieopowiedziane wcześniej historie i zobaczymy obrazy, których nie widać w telewizyjnych transmisjach. Przekonamy się, jak od kulis funkcjonują zespoły, z czym na co dzień zmagają się i jakie emocje towarzyszą podczas rywalizacji zawodnikom. Dowiemy się m.in. czy towarzyszy im strach, jak radzą sobie z hejtem, kontuzjami oraz niepowodzeniami. Autorzy porozmawiają nie tylko z żużlowcami, ale również z trenerami, sędziami i działaczami.

Starting: 17-09-2024 07:00:00

End
17-09-2024 07:30:00

Pierwszy serial o żużlu, prezentujący czarny sport od kuchni. Poznamy nieopowiedziane wcześniej historie i zobaczymy obrazy, których nie widać w telewizyjnych transmisjach. Przekonamy się, jak od kulis funkcjonują zespoły, z czym na co dzień zmagają się i jakie emocje towarzyszą podczas rywalizacji zawodnikom. Dowiemy się m.in. czy towarzyszy im strach, jak radzą sobie z hejtem, kontuzjami oraz niepowodzeniami. Autorzy porozmawiają nie tylko z żużlowcami, ale również z trenerami, sędziami i działaczami.

Starting: 17-09-2024 07:30:00

End
17-09-2024 08:05:00

Wspomnienie koncertu trębacza Milesa Davisa, który zagrał po raz pierwszy w Polsce w 1983 roku. O magicznym i niezapomnianym występie kompozytora opowiedzą m.in. Maryla Rodowicz, Wojciech Mann i Marek Olko. Michał Urbaniak wspomni o karierze wirtuoza trąbki. Gwiazdor świadomie kształtował swój wizerunek i walczył o równouprawnienie dla czarnoskórych. O innowacyjnej i inspirującej muzyce Davisa, który wyprzedzał swoją epokę, opowiedzą m.in. Piotr Wojtasik i Wojciech Karolak. Widzowie dowiedzą się też o jazzie w Polsce, który w latach 50. XX w. był określany przez komunistów jako muzyka imperialistyczna. Polscy artyści chętnie ją grali, co z czasem przybrało formę protestu. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.

Starting: 17-09-2024 08:00:00

End
17-09-2024 09:00:00

Trzeci odcinek serii poświęconej polskim sędziom piłkarskim. Jego bohaterem jest pochodzący z Torunia Bartosz Frankowski. Jest on arbitrem w Ekstraklasie od 2011 roku. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.

Starting: 17-09-2024 08:05:00

End
17-09-2024 09:00:00

Cotygodniowy program poświęcony najważniejszym wydarzeniom w świecie piłki nożnej.

Starting: 17-09-2024 09:00:00

End
17-09-2024 11:00:00

Kobiety, które zdecydowały się służyć w wojsku, są traktowane tak samo, jak pozostali mężczyźni. Poza obniżonym progiem sprawnościowym, nie ma dla nich żadnej innej taryfy ulgowej. Spotykają się jednak często z dyskryminującymi komentarzami pod ich adresem, przez co muszą ciężko pracować na swoją reputację. Na dodatek niektórym żołnierzom nie podoba się wizja dowódcy, który jest kobietą. Niektórzy mężczyźni uważają jednak, że obie płci mogą się dogadywać, uzupełniać i współpracować, tworząc zgrany zespół. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

Starting: 17-09-2024 11:00:00

End
17-09-2024 12:00:00

Wszechobecne maszyny pełnią również ważną rolę w armii. Są posłuszne człowiekowi i jego rozkazom. Co za tym idzie, sterując nimi, ponosi się konsekwencje swoich decyzji. Rekruci uczą się, jak panować nad samolotami, manewrować okrętami, czy programować roboty. Dzięki dostępnym symulatorom szkolący się na pilotów, marynarzy lub saperów kadeci zdobywają umiejętności przydatne w przyszłości. Wymaga się od nich zarówno zręczności, jak i precyzji. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

Starting: 17-09-2024 12:00:00

End
17-09-2024 13:00:00

Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.

Starting: 17-09-2024 13:00:00

End
17-09-2024 13:30:00

Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.

Starting: 17-09-2024 13:30:00

End
17-09-2024 14:00:00

Krzysztof Jakubik po raz pierwszy poprowadził mecz w polskiej Ekstraklasie w 2012 roku. Już po pięciu latach był sędzią w spotkaniu Ligi Europy UEFA. Obecnie ma na swoim koncie już przeszło 250 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Podobny dorobek ma arbiter z Kluczborka, Jarosław Przybył. Na co dzień realizuje się on jako radny w rodzinnym mieście. Kontynuacja serialu o najlepszych polskich arbitrach piłkarskich. Śledzimy ich losy nie tylko na boisku, ale i codzienne życie. Zobaczymy i usłyszymy, jak wygląda ich praca. Niesamowita okazja, by obejrzeć mecz z perspektywy sędziego.

Starting: 17-09-2024 14:00:00

End
17-09-2024 15:00:00

Historia Jeremy'ego Sochana - Polaka, który w sezonie 2022/2023 trafił do NBA, najlepszej koszykarskiej ligi na świecie. Każdy z czterech odcinków serii opowiada o innym etapie jego życia i kariery, zaczynając od dzieciństwa, przez pobyt w angielskiej szkole, grę w Ulm i lidze NCAA, aż po draft NBA, w którym Sochan został wybrany z numerem 9 przez San Antonio Spurs. W serialu zobaczymy osoby, które ukształtowały Sochana - rodzinę, przyjaciół, trenerów oraz kolegów z parkietu.

Starting: 17-09-2024 15:00:00

End
17-09-2024 15:30:00

Starting: 17-09-2024 15:30:00

End
17-09-2024 16:40:00

Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.

Starting: 17-09-2024 16:40:00

End
17-09-2024 17:05:00

Bohaterem kolejnego odcinka jest Paweł Raczkowski. Mecze w polskiej Ekstraklasie sędziuje od 2010 roku. Natomiast od 2013 roku jest arbitrem międzynarodowym. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.

Starting: 17-09-2024 17:05:00

End
17-09-2024 18:00:00

W 2022 roku Lech Poznań obchodził 100-lecie swojego istnienia. Twórcy serialu przypomną złote czasy Kolejorza, przypadające na lata 1983-1993. Klub odnosił wówczas swoje największe sukcesy. Poznańscy piłkarze podczas tej pamiętnej dekady pięciokrotnie sięgnęli po tytuł mistrza Polski, dwukrotnie zdobyli również Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Zaprezentowane zostaną archiwalne nagrania, a także wywiady z piłkarzami i trenerami.

Starting: 17-09-2024 18:00:00

End
17-09-2024 18:55:00

Nikt nie wyobraża sobie w Monachium innego początku rozgrywek Champions League niż pewne zwycięstwo Bayernu. O bramki dla Bawarczyków w konfrontacji z Dinamem Zagrzeb ma zadbać niezawodny Harry Kane.

Starting: 17-09-2024 18:55:00

End
17-09-2024 21:00:00

W tym odcinku zostanie podjęty temat rozdźwięku pomiędzy realnym życiem a tym kreowanym w internecie. Pojawi się przypadek osoby uzależnionej od obsesyjnego wstawiania do sieci osobistych treści. Adam, nazywany Curlykalem, wytatuował sobie prawie całą powierzchnię ciała. Chciał w ten sposób zdobyć uznanie na portalach społecznościowych. Dariusz używa aplikacji randkowych, a jego autorytetem jest Rafał Żuber, coach od relacji damsko-męskich. W tym odcinku także o pornografii, która odpowiada za 30% ruchu w internecie. Wypowie się gwiazdor filmów dla dorosłych, korzystający z pseudonimu "Toxic Fucker". Twórcy poruszą również problem szkodliwości pornografii, która może wywiewać bardzo negatywny wpływ, zwłaszcza dla najmłodszych odbiorców. Seria porusza bardzo aktualny problem, a więc ryzyko wynikające z użytkowania Internetu. Okazuje się, że każdorazowe połączenie z siecią może stwarzać najróżniejsze zagrożenia. Dokument przedstawia i omawia takie niebezpieczeństwa. Oprócz tego poruszona zostanie kwestia współczesnych negatywnych zjawisk internetowych, takich jak "patotreści", hejt, mowa nienawiści, chaos informacyjny. Twórcy porozmawiają z osobami związanymi z kulisami działania sieci.

Starting: 17-09-2024 21:00:00

End
17-09-2024 22:00:00

Pierwsza rodzima produkcja telewizyjna, w której będzie można zobaczyć Polskę z lotu ptaka. Serial dokumentalny zabierze widzów w podróż po najpiękniejszych miejscach kraju i pozwoli podziwiać bogactwo jego natury i kultury uchwycone przy pomocy drona. Twórcy ukazują 50 malowniczych miast i przygotowali na ich temat wiele interesujących ciekawostek, o których będzie opowiadał prowadzący programu - Damian Urbańczyk. Wśród sfilmowanych krain znalazły się m.in. pas ruchomych wydm nad Morzem Bałtyckim, poprzecinany siecią kanałów Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, bieszczadzkie pasma górskie i najpiękniejsze szlaki Karkonoszy.

Starting: 17-09-2024 21:00:00

End
17-09-2024 21:30:00

Pierwsza rodzima produkcja telewizyjna, w której będzie można zobaczyć Polskę z lotu ptaka. Serial dokumentalny zabierze widzów w podróż po najpiękniejszych miejscach kraju i pozwoli podziwiać bogactwo jego natury i kultury uchwycone przy pomocy drona. Twórcy ukazują 50 malowniczych miast i przygotowali na ich temat wiele interesujących ciekawostek, o których będzie opowiadał prowadzący programu - Damian Urbańczyk. Wśród sfilmowanych krain znalazły się m.in. pas ruchomych wydm nad Morzem Bałtyckim, poprzecinany siecią kanałów Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, bieszczadzkie pasma górskie i najpiękniejsze szlaki Karkonoszy.

Starting: 17-09-2024 21:30:00

End
17-09-2024 22:00:00

Tomasz Stachura i jego pomocnicy oglądają niezwykle ciekawy wrak niemieckiego tankowca Terra. Długa na 74,1 m jednostka powstała w stoczni w Rendsburgu. W czasie wojny wspomagała 27 flotyllę u-bootów. Tankowiec został zatopiony przez radziecki okręt podwodny w październiku 1944 roku. Doświadczony nurek Tomasz Stachura decyduje się zbadać wraki, które spoczywają na dnie Morza Bałtyckiego. Podczas swoich podwodnych ekspedycji dotrze m.in. do jednostek zatopionych podczas II wojny światowej. Wraz z ekipą filmową przyjrzy im się z bliska i spróbuje odkryć ich fascynujące tajemnice. Widzowie mają okazję poznać historię tych statków oraz dramatyczne losy ludzi, którzy znaleźli się na ich pokładzie.

Starting: 17-09-2024 22:00:00

End
17-09-2024 23:00:00

Podlaska policja rozpoczyna dochodzenie w sprawie uprowadzenia wnuka wpływowego biznesmena, Morawskiego. Funkcjonariusze wykorzystują swoje znajomości i stosują niejednokrotnie radykalne środki. Kruk samodzielnie stara się dotrzeć po śladach do zaginionego chłopca. Być może to jemu uda się natrafić na właściwy trop. Na Podlasiu uprowadzono nastolatka. W tym samym czasie inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego Adam Kruk (Michał Żurawski) zostaje przeniesiony do Białegostoku. Po latach funkcjonariusz wraca do miasta, w którym dorastał. Tam musi stawić czoła sprawie porwania chłopca. Ponadto mierzy się z mroczną częścią swojej przeszłości.

Starting: 17-09-2024 22:00:00

End
17-09-2024 23:00:00

Tomasz Stachura i jego pomocnicy oglądają leżący na dnie morza wrak radzieckiego lekkiego kutra torpedowego typu G-5. Opracowana pod koniec lat 20. XX w. przez generała Andrieja Tupolewa jednostka pływająca była masowo produkowana w latach 1934-1944. Doświadczony nurek Tomasz Stachura decyduje się zbadać wraki, które spoczywają na dnie Morza Bałtyckiego. Podczas swoich podwodnych ekspedycji dotrze m.in. do jednostek zatopionych podczas II wojny światowej. Wraz z ekipą filmową przyjrzy im się z bliska i spróbuje odkryć ich fascynujące tajemnice. Widzowie mają okazję poznać historię tych statków oraz dramatyczne losy ludzi, którzy znaleźli się na ich pokładzie.

Starting: 17-09-2024 23:00:00

End
18-09-2024 00:00:00

Mistrzowie w przyrządzaniu mięsa, Andrzej Andrzejczak i Jerzy Sobieniak, udowadniają, że dania z grilla to nie tylko kiełbaski i karkówka. Przygotowują różnorodne przysmaki. Na stole pojawią się szaszłyki z łososia, steki z arbuza, bakłażany z sosem tahini, kanapki Sloppy Joe, hot-dogi Coney Island i wiele innych frykasów. Kulinarni eksperci pokażą, jak z wydobyć z pieczonych na grillu dań pełnię smaku i aromatu.

Starting: 18-09-2024 00:00:00

End
18-09-2024 00:40:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 18-09-2024 00:00:00

End
18-09-2024 00:30:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 18-09-2024 00:30:00

End
18-09-2024 01:00:00

Mistrzowie w przyrządzaniu mięsa, Andrzej Andrzejczak i Jerzy Sobieniak, udowadniają, że dania z grilla to nie tylko kiełbaski i karkówka. Przygotowują różnorodne przysmaki. Na stole pojawią się szaszłyki z łososia, steki z arbuza, bakłażany z sosem tahini, kanapki Sloppy Joe, hot-dogi Coney Island i wiele innych frykasów. Kulinarni eksperci pokażą, jak z wydobyć z pieczonych na grillu dań pełnię smaku i aromatu.

Starting: 18-09-2024 00:40:00

End
18-09-2024 01:20:00

Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.

Starting: 18-09-2024 01:00:00

End
18-09-2024 02:00:00

Mistrzowie w przyrządzaniu mięsa, Andrzej Andrzejczak i Jerzy Sobieniak, udowadniają, że dania z grilla to nie tylko kiełbaski i karkówka. Przygotowują różnorodne przysmaki. Na stole pojawią się szaszłyki z łososia, steki z arbuza, bakłażany z sosem tahini, kanapki Sloppy Joe, hot-dogi Coney Island i wiele innych frykasów. Kulinarni eksperci pokażą, jak z wydobyć z pieczonych na grillu dań pełnię smaku i aromatu.

Starting: 18-09-2024 01:20:00

End
18-09-2024 02:00:00

Autorzy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż, w trakcie której obejrzą oni Polskę z lotu ptaka. W szóstym sezonie będą mieli okazję zobaczyć Szczecin i jego malownicze otoczenie, a nad Odrą i Wartą - poszukać śladów templariuszy. Nie zabraknie sielskich krajobrazów Polesia Lubelskiego i Podlasia, a także Mazur, Borów Dolnośląskich oraz pogranicza Górnego Śląska i Małopolski. Atrakcją będą m.in. zamki Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz industrialne Zagłębie Dąbrowskie.

Starting: 18-09-2024 02:00:00

End
18-09-2024 02:40:00

Autorzy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż, w trakcie której obejrzą oni Polskę z lotu ptaka. W szóstym sezonie będą mieli okazję zobaczyć Szczecin i jego malownicze otoczenie, a nad Odrą i Wartą - poszukać śladów templariuszy. Nie zabraknie sielskich krajobrazów Polesia Lubelskiego i Podlasia, a także Mazur, Borów Dolnośląskich oraz pogranicza Górnego Śląska i Małopolski. Atrakcją będą m.in. zamki Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz industrialne Zagłębie Dąbrowskie.

Starting: 18-09-2024 02:30:00

End
18-09-2024 03:00:00

Autorzy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż, w trakcie której obejrzą oni Polskę z lotu ptaka. W szóstym sezonie będą mieli okazję zobaczyć Szczecin i jego malownicze otoczenie, a nad Odrą i Wartą - poszukać śladów templariuszy. Nie zabraknie sielskich krajobrazów Polesia Lubelskiego i Podlasia, a także Mazur, Borów Dolnośląskich oraz pogranicza Górnego Śląska i Małopolski. Atrakcją będą m.in. zamki Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz industrialne Zagłębie Dąbrowskie.

Starting: 18-09-2024 02:40:00

End
18-09-2024 03:20:00

Tomasz Jakubiak prezentuje szlagiery polskiej kuchni w rozmaitych ciekawych odsłonach. Na rodzimych stołach od wieków pojawiają się bigos, żurek, gołąbki, pierogi, flaki czy pyzy. Prowadzący szuka przepisów w starych książkach kucharskich, by pokazać, jak tradycyjne dania zmieniały się na przestrzeni lat. Potem przyrządza wybraną potrawę w trzech wariantach. Do tego, podróżując po Polsce, poznaje lokalne wersje dań, z którymi postanowił się zmierzyć.

Starting: 18-09-2024 03:00:00

End
18-09-2024 03:30:00

Autorzy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż, w trakcie której obejrzą oni Polskę z lotu ptaka. W szóstym sezonie będą mieli okazję zobaczyć Szczecin i jego malownicze otoczenie, a nad Odrą i Wartą - poszukać śladów templariuszy. Nie zabraknie sielskich krajobrazów Polesia Lubelskiego i Podlasia, a także Mazur, Borów Dolnośląskich oraz pogranicza Górnego Śląska i Małopolski. Atrakcją będą m.in. zamki Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz industrialne Zagłębie Dąbrowskie.

Starting: 18-09-2024 03:20:00

End
18-09-2024 04:00:00

Tomasz Jakubiak prezentuje szlagiery polskiej kuchni w rozmaitych ciekawych odsłonach. Na rodzimych stołach od wieków pojawiają się bigos, żurek, gołąbki, pierogi, flaki czy pyzy. Prowadzący szuka przepisów w starych książkach kucharskich, by pokazać, jak tradycyjne dania zmieniały się na przestrzeni lat. Potem przyrządza wybraną potrawę w trzech wariantach. Do tego, podróżując po Polsce, poznaje lokalne wersje dań, z którymi postanowił się zmierzyć.

Starting: 18-09-2024 03:30:00

End
18-09-2024 04:00:00

Druga seria programu, w którym Jerzy Majewski, dziennikarz i historyk sztuki, odwiedza kolejne polskie miasta. Tym razem uda się do m.in. Olsztyna, Wałbrzycha, Szczecina, Gdyni czy Przemyśla. Ponadto zajrzy też do Warszawy i przyjrzy się losom tego miasta w roku 1937. W każdym z odcinków Majewski odbędzie spacer ulicami wszystkich jedenastu miast, szukając najpiękniejszych architektonicznie budynków. Prowadzący zapozna się również z ich lokalną historią.

Starting: 18-09-2024 04:00:00

End
18-09-2024 05:00:00

Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.

Starting: 18-09-2024 05:00:00

End
18-09-2024 06:00:00

Nikt nie wyobraża sobie w Monachium innego początku rozgrywek Champions League niż pewne zwycięstwo Bayernu. O bramki dla Bawarczyków w konfrontacji z Dinamem Zagrzeb ma zadbać niezawodny Harry Kane.

Starting: 18-09-2024 05:00:00

End
18-09-2024 07:00:00

Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.

Starting: 18-09-2024 06:00:00

End
18-09-2024 07:00:00

Wspomnienie koncertu trębacza Milesa Davisa, który zagrał po raz pierwszy w Polsce w 1983 roku. O magicznym i niezapomnianym występie kompozytora opowiedzą m.in. Maryla Rodowicz, Wojciech Mann i Marek Olko. Michał Urbaniak wspomni o karierze wirtuoza trąbki. Gwiazdor świadomie kształtował swój wizerunek i walczył o równouprawnienie dla czarnoskórych. O innowacyjnej i inspirującej muzyce Davisa, który wyprzedzał swoją epokę, opowiedzą m.in. Piotr Wojtasik i Wojciech Karolak. Widzowie dowiedzą się też o jazzie w Polsce, który w latach 50. XX w. był określany przez komunistów jako muzyka imperialistyczna. Polscy artyści chętnie ją grali, co z czasem przybrało formę protestu. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.

Starting: 18-09-2024 07:00:00

End
18-09-2024 08:00:00

Pierwszy serial o żużlu, prezentujący czarny sport od kuchni. Poznamy nieopowiedziane wcześniej historie i zobaczymy obrazy, których nie widać w telewizyjnych transmisjach. Przekonamy się, jak od kulis funkcjonują zespoły, z czym na co dzień zmagają się i jakie emocje towarzyszą podczas rywalizacji zawodnikom. Dowiemy się m.in. czy towarzyszy im strach, jak radzą sobie z hejtem, kontuzjami oraz niepowodzeniami. Autorzy porozmawiają nie tylko z żużlowcami, ale również z trenerami, sędziami i działaczami.

Starting: 18-09-2024 07:00:00

End
18-09-2024 07:30:00

Pierwszy serial o żużlu, prezentujący czarny sport od kuchni. Poznamy nieopowiedziane wcześniej historie i zobaczymy obrazy, których nie widać w telewizyjnych transmisjach. Przekonamy się, jak od kulis funkcjonują zespoły, z czym na co dzień zmagają się i jakie emocje towarzyszą podczas rywalizacji zawodnikom. Dowiemy się m.in. czy towarzyszy im strach, jak radzą sobie z hejtem, kontuzjami oraz niepowodzeniami. Autorzy porozmawiają nie tylko z żużlowcami, ale również z trenerami, sędziami i działaczami.

Starting: 18-09-2024 07:30:00

End
18-09-2024 08:00:00

Dziennikarze, muzycy i fani wspominają występ zespołu Depeche Mode, który zagrał swój pierwszy koncert w Polsce w 1985 roku. Marcin Cichoński i Marek Sierocki opowiedzą o polskiej scenie muzycznej w latach 80. XX w., a także o tym, jak grupa zdobyła popularność wśród Polaków. Ich utwory, inspirowane dźwiękami industrialnymi i naturą, były wówczas pionierskie i innowacyjne. Widzowie dowiedzą się, jak członkom zespołu przypadła do gustu Warszawa, a także jaki polski fast food spróbował Martin Gore. Roman Rogowiecki wspomni o tym, jak grupa Depeche Mode wpłynęła na Polaków, którzy nie tylko kolekcjonowali ich płyty, ale nosili też fryzury w stylu Dave'a Gahana i ubierali się podobnie do gwiazdorów. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.

Starting: 18-09-2024 08:00:00

End
18-09-2024 09:00:00

Tomasz Musiał to syn Adama Musiała, brązowego medalisty piłkarskich mistrzostw świata z 1974 roku. Jest sędzią w Ekstraklasie od 2011 roku. Trzy lata później zaczął być arbitrem na arenie międzynarodowej. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.

Starting: 18-09-2024 08:00:00

End
18-09-2024 09:00:00

Starting: 18-09-2024 09:00:00

End
18-09-2024 11:00:00

Wszechobecne maszyny pełnią również ważną rolę w armii. Są posłuszne człowiekowi i jego rozkazom. Co za tym idzie, sterując nimi, ponosi się konsekwencje swoich decyzji. Rekruci uczą się, jak panować nad samolotami, manewrować okrętami, czy programować roboty. Dzięki dostępnym symulatorom szkolący się na pilotów, marynarzy lub saperów kadeci zdobywają umiejętności przydatne w przyszłości. Wymaga się od nich zarówno zręczności, jak i precyzji. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

Starting: 18-09-2024 11:00:00

End
18-09-2024 12:00:00

Rekruci usiłują połączyć życie studenckie z wojskowym. Wyzwaniem okazuje się też znalezienie czasu na rozwijanie własnych zainteresowań. Niestety żołnierze nie mogą chodzić, gdzie chcą, sprawdzany jest porządek w ich pokojach, a po powrocie z przepustek poddawani są licznym kontrolom. Mimo tak wielu obostrzeń znajdzie się dla nich wytchnienia, kiedy zamienią się w artystów, piłkarzy czy muzyków. Dobrą okazją do rozrywki są również Dzień Sapera czy juwenalia. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

Starting: 18-09-2024 12:00:00

End
18-09-2024 13:00:00

Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.

Starting: 18-09-2024 13:00:00

End
18-09-2024 13:30:00

Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.

Starting: 18-09-2024 13:30:00

End
18-09-2024 14:00:00

Krzysztof Jakubik po raz pierwszy poprowadził mecz w polskiej Ekstraklasie w 2012 roku. Już po pięciu latach był sędzią w spotkaniu Ligi Europy UEFA. Obecnie ma na swoim koncie już przeszło 250 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Podobny dorobek ma arbiter z Kluczborka, Jarosław Przybył. Na co dzień realizuje się on jako radny w rodzinnym mieście. Kontynuacja serialu o najlepszych polskich arbitrach piłkarskich. Śledzimy ich losy nie tylko na boisku, ale i codzienne życie. Zobaczymy i usłyszymy, jak wygląda ich praca. Niesamowita okazja, by obejrzeć mecz z perspektywy sędziego.

Starting: 18-09-2024 14:00:00

End
18-09-2024 15:00:00

Historia Jeremy'ego Sochana - Polaka, który w sezonie 2022/2023 trafił do NBA, najlepszej koszykarskiej ligi na świecie. Każdy z czterech odcinków serii opowiada o innym etapie jego życia i kariery, zaczynając od dzieciństwa, przez pobyt w angielskiej szkole, grę w Ulm i lidze NCAA, aż po draft NBA, w którym Sochan został wybrany z numerem 9 przez San Antonio Spurs. W serialu zobaczymy osoby, które ukształtowały Sochana - rodzinę, przyjaciół, trenerów oraz kolegów z parkietu.

Starting: 18-09-2024 15:00:00

End
18-09-2024 15:30:00

Starting: 18-09-2024 15:30:00

End
18-09-2024 17:00:00

W ostatnim odcinku serii Maciej Klimek i Michał Siejak przyglądają się bliżej pracy wozu VAR. Po raz pierwszy w polskiej Ekstraklasie system ten został użyty w 2017 roku. Od lutego 2018 obowiązuje on na każdym meczu. Dowiemy się, jakie sytuacje mogą być sprawdzane przez VAR, oraz jak pomaga on arbitrom w pracy. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.

Starting: 18-09-2024 17:00:00

End
18-09-2024 17:30:00

W tym odcinku poznamy dwie historie - najlepszej polskiej sędzi Moniki Mularczyk oraz Macieja Włodarczyka, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tym zawodem. Zobaczymy, jak wygląda sędziowanie meczów w niższych klasach rozgrywkowych. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.

Starting: 18-09-2024 17:30:00

End
18-09-2024 18:00:00

W 2022 roku Lech Poznań obchodził 100-lecie swojego istnienia. Twórcy serialu przypomną złote czasy Kolejorza, przypadające na lata 1983-1993. Klub odnosił wówczas swoje największe sukcesy. Poznańscy piłkarze podczas tej pamiętnej dekady pięciokrotnie sięgnęli po tytuł mistrza Polski, dwukrotnie zdobyli również Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Zaprezentowane zostaną archiwalne nagrania, a także wywiady z piłkarzami i trenerami.

Starting: 18-09-2024 18:00:00

End
18-09-2024 18:55:00

Szlagier inauguracyjnej kolejki Champions League z polskimi akcentami. Barwy Clubu Brugge KV reprezentuje Michał Skóraś. Asystentem trenera Borussii Dortmund jest z kolei Łukasz Piszczek.

Starting: 18-09-2024 18:55:00

End
18-09-2024 21:00:00

Chaos informacyjny, z jakim internauci spotykają się w sieci, dotyczy szerzenia często ze sobą sprzecznych albo wręcz nieprawdziwych wiadomości. Dawid Ciemięga, lekarz z Tych, stara się zwalczyć obecne w internecie paranaukowe materiały. Tym samym zajmuje się również portal Konkret24, starający się weryfikować prawdziwość informacji obecnych w mediach. Karol Majek opowie o technologii deep fake i wytłumaczy, dlaczego jest tak łatwa w użytkowaniu. Seria porusza bardzo aktualny problem, a więc ryzyko wynikające z użytkowania Internetu. Okazuje się, że każdorazowe połączenie z siecią może stwarzać najróżniejsze zagrożenia. Dokument przedstawia i omawia takie niebezpieczeństwa. Oprócz tego poruszona zostanie kwestia współczesnych negatywnych zjawisk internetowych, takich jak "patotreści", hejt, mowa nienawiści, chaos informacyjny. Twórcy porozmawiają z osobami związanymi z kulisami działania sieci.

Starting: 18-09-2024 21:00:00

End
18-09-2024 22:00:00

Pierwsza rodzima produkcja telewizyjna, w której będzie można zobaczyć Polskę z lotu ptaka. Serial dokumentalny zabierze widzów w podróż po najpiękniejszych miejscach kraju i pozwoli podziwiać bogactwo jego natury i kultury uchwycone przy pomocy drona. Twórcy ukazują 50 malowniczych miast i przygotowali na ich temat wiele interesujących ciekawostek, o których będzie opowiadał prowadzący programu - Damian Urbańczyk. Wśród sfilmowanych krain znalazły się m.in. pas ruchomych wydm nad Morzem Bałtyckim, poprzecinany siecią kanałów Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, bieszczadzkie pasma górskie i najpiękniejsze szlaki Karkonoszy.

Starting: 18-09-2024 21:00:00

End
18-09-2024 21:30:00

Pierwsza rodzima produkcja telewizyjna, w której będzie można zobaczyć Polskę z lotu ptaka. Serial dokumentalny zabierze widzów w podróż po najpiękniejszych miejscach kraju i pozwoli podziwiać bogactwo jego natury i kultury uchwycone przy pomocy drona. Twórcy ukazują 50 malowniczych miast i przygotowali na ich temat wiele interesujących ciekawostek, o których będzie opowiadał prowadzący programu - Damian Urbańczyk. Wśród sfilmowanych krain znalazły się m.in. pas ruchomych wydm nad Morzem Bałtyckim, poprzecinany siecią kanałów Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, bieszczadzkie pasma górskie i najpiękniejsze szlaki Karkonoszy.

Starting: 18-09-2024 21:30:00

End
18-09-2024 22:00:00

Tomasz Stachura i jego pomocnicy oglądają leżący na dnie morza wrak radzieckiego lekkiego kutra torpedowego typu G-5. Opracowana pod koniec lat 20. XX w. przez generała Andrieja Tupolewa jednostka pływająca była masowo produkowana w latach 1934-1944. Doświadczony nurek Tomasz Stachura decyduje się zbadać wraki, które spoczywają na dnie Morza Bałtyckiego. Podczas swoich podwodnych ekspedycji dotrze m.in. do jednostek zatopionych podczas II wojny światowej. Wraz z ekipą filmową przyjrzy im się z bliska i spróbuje odkryć ich fascynujące tajemnice. Widzowie mają okazję poznać historię tych statków oraz dramatyczne losy ludzi, którzy znaleźli się na ich pokładzie.

Starting: 18-09-2024 22:00:00

End
18-09-2024 23:00:00

Na Podlasiu uprowadzono nastolatka. W tym samym czasie inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego Adam Kruk (Michał Żurawski) zostaje przeniesiony do Białegostoku. Po latach funkcjonariusz wraca do miasta, w którym dorastał. Tam musi stawić czoła sprawie porwania chłopca. Ponadto mierzy się z mroczną częścią swojej przeszłości.

Starting: 18-09-2024 22:00:00

End
18-09-2024 23:00:00

Doświadczony nurek Tomasz Stachura decyduje się zbadać wraki, które spoczywają na dnie Morza Bałtyckiego. Podczas swoich podwodnych ekspedycji dotrze m.in. do jednostek zatopionych podczas II wojny światowej. Wraz z ekipą filmową przyjrzy im się z bliska i spróbuje odkryć ich fascynujące tajemnice. Widzowie mają okazję poznać historię tych statków oraz dramatyczne losy ludzi, którzy znaleźli się na ich pokładzie.

Starting: 18-09-2024 23:00:00

End
19-09-2024 00:00:00

Mistrzowie w przyrządzaniu mięsa, Andrzej Andrzejczak i Jerzy Sobieniak, udowadniają, że dania z grilla to nie tylko kiełbaski i karkówka. Przygotowują różnorodne przysmaki. Na stole pojawią się szaszłyki z łososia, steki z arbuza, bakłażany z sosem tahini, kanapki Sloppy Joe, hot-dogi Coney Island i wiele innych frykasów. Kulinarni eksperci pokażą, jak z wydobyć z pieczonych na grillu dań pełnię smaku i aromatu.

Starting: 19-09-2024 00:00:00

End
19-09-2024 00:40:00

Wiesiek Skiba pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami nierzetelnych firm remontowych. Specjalista naprawi rozmaite usterki zgłoszone przez widzów. Udowodni też, że wiele drobnych remontów w kuchni, łazience, salonie czy na tarasie można zrobić samodzielnie.

Starting: 19-09-2024 00:00:00

End
19-09-2024 00:30:00

Tomasz Pągowski wraz ze swoją niezastąpioną ekipą wyruszy w Polskę, aby wyremontować mieszkania bohaterom programu. Udowodni, że może to zrobić szybko, tanio i bez stresu. Widzowie poznają wiele sprytnych patentów na to, jak w prosty sposób odmienić wnętrza swojego lokum.

Starting: 19-09-2024 00:30:00

End
19-09-2024 01:00:00

Mistrzowie w przyrządzaniu mięsa, Andrzej Andrzejczak i Jerzy Sobieniak, udowadniają, że dania z grilla to nie tylko kiełbaski i karkówka. Przygotowują różnorodne przysmaki. Na stole pojawią się szaszłyki z łososia, steki z arbuza, bakłażany z sosem tahini, kanapki Sloppy Joe, hot-dogi Coney Island i wiele innych frykasów. Kulinarni eksperci pokażą, jak z wydobyć z pieczonych na grillu dań pełnię smaku i aromatu.

Starting: 19-09-2024 00:40:00

End
19-09-2024 01:20:00

Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.

Starting: 19-09-2024 01:00:00

End
19-09-2024 02:00:00

Mistrzowie w przyrządzaniu mięsa, Andrzej Andrzejczak i Jerzy Sobieniak, udowadniają, że dania z grilla to nie tylko kiełbaski i karkówka. Przygotowują różnorodne przysmaki. Na stole pojawią się szaszłyki z łososia, steki z arbuza, bakłażany z sosem tahini, kanapki Sloppy Joe, hot-dogi Coney Island i wiele innych frykasów. Kulinarni eksperci pokażą, jak z wydobyć z pieczonych na grillu dań pełnię smaku i aromatu.

Starting: 19-09-2024 01:20:00

End
19-09-2024 02:00:00

Autorzy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż, w trakcie której obejrzą oni Polskę z lotu ptaka. W szóstym sezonie będą mieli okazję zobaczyć Szczecin i jego malownicze otoczenie, a nad Odrą i Wartą - poszukać śladów templariuszy. Nie zabraknie sielskich krajobrazów Polesia Lubelskiego i Podlasia, a także Mazur, Borów Dolnośląskich oraz pogranicza Górnego Śląska i Małopolski. Atrakcją będą m.in. zamki Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz industrialne Zagłębie Dąbrowskie.

Starting: 19-09-2024 02:00:00

End
19-09-2024 02:40:00

Autorzy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż, w trakcie której obejrzą oni Polskę z lotu ptaka. W szóstym sezonie będą mieli okazję zobaczyć Szczecin i jego malownicze otoczenie, a nad Odrą i Wartą - poszukać śladów templariuszy. Nie zabraknie sielskich krajobrazów Polesia Lubelskiego i Podlasia, a także Mazur, Borów Dolnośląskich oraz pogranicza Górnego Śląska i Małopolski. Atrakcją będą m.in. zamki Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz industrialne Zagłębie Dąbrowskie.

Starting: 19-09-2024 02:30:00

End
19-09-2024 03:00:00

Autorzy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż, w trakcie której obejrzą oni Polskę z lotu ptaka. W szóstym sezonie będą mieli okazję zobaczyć Szczecin i jego malownicze otoczenie, a nad Odrą i Wartą - poszukać śladów templariuszy. Nie zabraknie sielskich krajobrazów Polesia Lubelskiego i Podlasia, a także Mazur, Borów Dolnośląskich oraz pogranicza Górnego Śląska i Małopolski. Atrakcją będą m.in. zamki Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz industrialne Zagłębie Dąbrowskie.

Starting: 19-09-2024 02:40:00

End
19-09-2024 03:20:00

Tomasz Jakubiak prezentuje szlagiery polskiej kuchni w rozmaitych ciekawych odsłonach. Na rodzimych stołach od wieków pojawiają się bigos, żurek, gołąbki, pierogi, flaki czy pyzy. Prowadzący szuka przepisów w starych książkach kucharskich, by pokazać, jak tradycyjne dania zmieniały się na przestrzeni lat. Potem przyrządza wybraną potrawę w trzech wariantach. Do tego, podróżując po Polsce, poznaje lokalne wersje dań, z którymi postanowił się zmierzyć.

Starting: 19-09-2024 03:00:00

End
19-09-2024 03:30:00

Autorzy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż, w trakcie której obejrzą oni Polskę z lotu ptaka. W szóstym sezonie będą mieli okazję zobaczyć Szczecin i jego malownicze otoczenie, a nad Odrą i Wartą - poszukać śladów templariuszy. Nie zabraknie sielskich krajobrazów Polesia Lubelskiego i Podlasia, a także Mazur, Borów Dolnośląskich oraz pogranicza Górnego Śląska i Małopolski. Atrakcją będą m.in. zamki Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz industrialne Zagłębie Dąbrowskie.

Starting: 19-09-2024 03:20:00

End
19-09-2024 04:00:00

Tomasz Jakubiak prezentuje szlagiery polskiej kuchni w rozmaitych ciekawych odsłonach. Na rodzimych stołach od wieków pojawiają się bigos, żurek, gołąbki, pierogi, flaki czy pyzy. Prowadzący szuka przepisów w starych książkach kucharskich, by pokazać, jak tradycyjne dania zmieniały się na przestrzeni lat. Potem przyrządza wybraną potrawę w trzech wariantach. Do tego, podróżując po Polsce, poznaje lokalne wersje dań, z którymi postanowił się zmierzyć.

Starting: 19-09-2024 03:30:00

End
19-09-2024 04:00:00

Druga seria programu, w którym Jerzy Majewski, dziennikarz i historyk sztuki, odwiedza kolejne polskie miasta. Tym razem uda się do m.in. Olsztyna, Wałbrzycha, Szczecina, Gdyni czy Przemyśla. Ponadto zajrzy też do Warszawy i przyjrzy się losom tego miasta w roku 1937. W każdym z odcinków Majewski odbędzie spacer ulicami wszystkich jedenastu miast, szukając najpiękniejszych architektonicznie budynków. Prowadzący zapozna się również z ich lokalną historią.

Starting: 19-09-2024 04:00:00

End
19-09-2024 05:00:00

Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.

Starting: 19-09-2024 05:00:00

End
19-09-2024 06:00:00

Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.

Starting: 19-09-2024 06:00:00

End
19-09-2024 07:00:00

Dziennikarze, muzycy i fani wspominają występ zespołu Depeche Mode, który zagrał swój pierwszy koncert w Polsce w 1985 roku. Marcin Cichoński i Marek Sierocki opowiedzą o polskiej scenie muzycznej w latach 80. XX w., a także o tym, jak grupa zdobyła popularność wśród Polaków. Ich utwory, inspirowane dźwiękami industrialnymi i naturą, były wówczas pionierskie i innowacyjne. Widzowie dowiedzą się, jak członkom zespołu przypadła do gustu Warszawa, a także jaki polski fast food spróbował Martin Gore. Roman Rogowiecki wspomni o tym, jak grupa Depeche Mode wpłynęła na Polaków, którzy nie tylko kolekcjonowali ich płyty, ale nosili też fryzury w stylu Dave'a Gahana i ubierali się podobnie do gwiazdorów. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.

Starting: 19-09-2024 07:00:00

End
19-09-2024 08:00:00

W latach 80. XX w. Polacy z niecierpliwością wyczekiwali koncertu zespołu Metallica, który wreszcie wystąpił w 1987 roku w Katowicach. Kultowa formacja w tamtych czasach była już popularna, ale nie miała jeszcze statusu, jaki ma teraz. Roman Kostrzewski, Mateusz Żyła i Robert Zembrzycki opowiedzą o muzyce zespołu, która była w tamtych czasach agresywna, harmonijna i bezkompromisowa. O zainteresowaniu zachodnią muzyką metalową w Polsce wspomną m.in. Wojciech Mirek i Michał Koch. Nie zabraknie opowieści o subkulturach metalowców, a także polskich słowach, których nauczyli się członkowie grupy Metallica. Fan gwiazdorów, Maciej Chanek, wspomni, jak wyglądało jego spotkanie z członkami zespołu. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.

Starting: 19-09-2024 08:00:00

End
19-09-2024 09:00:00

Piotr Bugajny zaprasza do dyskusji o najbliższej kolejce Ekstraklasy. Nie zabraknie wnikliwych analiz nadchodzących meczów, prognoz wyników i omówienia formy poszczególnych zespołów. Wszystko okraszone wypowiedziami ekspertów, między innymi Mateusza Rokuszewskiego.

Starting: 19-09-2024 09:00:00

End
19-09-2024 11:00:00

Rekruci usiłują połączyć życie studenckie z wojskowym. Wyzwaniem okazuje się też znalezienie czasu na rozwijanie własnych zainteresowań. Niestety żołnierze nie mogą chodzić, gdzie chcą, sprawdzany jest porządek w ich pokojach, a po powrocie z przepustek poddawani są licznym kontrolom. Mimo tak wielu obostrzeń znajdzie się dla nich wytchnienia, kiedy zamienią się w artystów, piłkarzy czy muzyków. Dobrą okazją do rozrywki są również Dzień Sapera czy juwenalia. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

Starting: 19-09-2024 11:00:00

End
19-09-2024 12:00:00

Rekruci usiłują połączyć życie studenckie z wojskowym. Wyzwaniem okazuje się też znalezienie czasu na rozwijanie własnych zainteresowań. Niestety żołnierze nie mogą chodzić, gdzie chcą, sprawdzany jest porządek w ich pokojach, a po powrocie z przepustek poddawani są licznym kontrolom. Mimo tak wielu obostrzeń znajdzie się dla nich wytchnienia, kiedy zamienią się w artystów, piłkarzy czy muzyków. Dobrą okazją do rozrywki są również Dzień Sapera czy juwenalia. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

Starting: 19-09-2024 12:00:00

End
19-09-2024 13:00:00

Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.

Starting: 19-09-2024 13:00:00

End
19-09-2024 13:30:00

Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.

Starting: 19-09-2024 13:30:00

End
19-09-2024 14:00:00

Krzysztof Jakubik po raz pierwszy poprowadził mecz w polskiej Ekstraklasie w 2012 roku. Już po pięciu latach był sędzią w spotkaniu Ligi Europy UEFA. Obecnie ma na swoim koncie już przeszło 250 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Podobny dorobek ma arbiter z Kluczborka, Jarosław Przybył. Na co dzień realizuje się on jako radny w rodzinnym mieście. Kontynuacja serialu o najlepszych polskich arbitrach piłkarskich. Śledzimy ich losy nie tylko na boisku, ale i codzienne życie. Zobaczymy i usłyszymy, jak wygląda ich praca. Niesamowita okazja, by obejrzeć mecz z perspektywy sędziego.

Starting: 19-09-2024 14:00:00

End
19-09-2024 15:00:00

Historia Jeremy'ego Sochana - Polaka, który w sezonie 2022/2023 trafił do NBA, najlepszej koszykarskiej ligi na świecie. Każdy z czterech odcinków serii opowiada o innym etapie jego życia i kariery, zaczynając od dzieciństwa, przez pobyt w angielskiej szkole, grę w Ulm i lidze NCAA, aż po draft NBA, w którym Sochan został wybrany z numerem 9 przez San Antonio Spurs. W serialu zobaczymy osoby, które ukształtowały Sochana - rodzinę, przyjaciół, trenerów oraz kolegów z parkietu.

Starting: 19-09-2024 15:00:00

End
19-09-2024 15:30:00

Starting: 19-09-2024 15:30:00

End
19-09-2024 17:00:00

Bohaterem pierwszego odcinka drugiego sezonu jest Szymon Marciniak, arbiter finału mistrzostw świata w Katarze. Mamy niepowtarzalną okazję usłyszeć o czym sędzia rozmawia z piłkarzami podczas meczu. Zobaczymy, jak udaje się mu utrzymać dyscyplinę na boisku. Kontynuacja serialu o najlepszych polskich arbitrach piłkarskich. Śledzimy ich losy nie tylko na boisku, ale i codzienne życie. Zobaczymy i usłyszymy, jak wygląda ich praca. Niesamowita okazja, by obejrzeć mecz z perspektywy sędziego.

Starting: 19-09-2024 17:00:00

End
19-09-2024 18:00:00

W 2022 roku Lech Poznań obchodził 100-lecie swojego istnienia. Twórcy serialu przypomną złote czasy Kolejorza, przypadające na lata 1983-1993. Klub odnosił wówczas swoje największe sukcesy. Poznańscy piłkarze podczas tej pamiętnej dekady pięciokrotnie sięgnęli po tytuł mistrza Polski, dwukrotnie zdobyli również Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Zaprezentowane zostaną archiwalne nagrania, a także wywiady z piłkarzami i trenerami.

Starting: 19-09-2024 18:00:00

End
19-09-2024 18:55:00

Piłkarze Arsenalu FC chcieliby rozpocząć swoje występy w tegorocznej edycji Champions League od zwycięstwa. O pierwsze punkty podopieczni Mikela Artety powalczą na boisku zeszłorocznego triumfatora Ligi Europy - Atalanty BC. Gospodarze z pewnością będą trudnymi rywalami dla Kanonierów.

Starting: 19-09-2024 18:55:00

End
19-09-2024 21:00:00

Odcinek poświęcony kolejnemu zagrożeniu internetowemu - uzależnieniu od wirtualnego świata. Internet umożliwia bardzo łatwy dostęp do wielu rozrywek np. gier komputerowych. Chociaż pozornie nie ma w tym nic złego, bywa, że granie może zmienić się w niebezpieczny nałóg. Podobnie rzecz ma się z zakładami bukmacherskimi w sieci. Kryptowaluty natomiast to ciekawa możliwość zarobku, jednak należy zachować umiar i zdrowy sceptycyzm. Część ludzi, zajmujących się kryptowalutami, potrafi stracić w ten sposób wszystkie pieniądze. Twórcy zastanowią się, gdzie leży granica pomiędzy uzależnieniem a zwyczajnym użytkowaniem. Seria porusza bardzo aktualny problem, a więc ryzyko wynikające z użytkowania Internetu. Okazuje się, że każdorazowe połączenie z siecią może stwarzać najróżniejsze zagrożenia. Dokument przedstawia i omawia takie niebezpieczeństwa. Oprócz tego poruszona zostanie kwestia współczesnych negatywnych zjawisk internetowych, takich jak "patotreści", hejt, mowa nienawiści, chaos informacyjny. Twórcy porozmawiają z osobami związanymi z kulisami działania sieci.

Starting: 19-09-2024 21:00:00

End
19-09-2024 22:00:00

Na Podlasiu uprowadzono nastolatka. W tym samym czasie inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego Adam Kruk (Michał Żurawski) zostaje przeniesiony do Białegostoku. Po latach funkcjonariusz wraca do miasta, w którym dorastał. Tam musi stawić czoła sprawie porwania chłopca. Ponadto mierzy się z mroczną częścią swojej przeszłości.

Starting: 19-09-2024 22:00:00

End
19-09-2024 23:00:00

Doświadczony nurek Tomasz Stachura decyduje się zbadać wraki, które spoczywają na dnie Morza Bałtyckiego. Podczas swoich podwodnych ekspedycji dotrze m.in. do jednostek zatopionych podczas II wojny światowej. Wraz z ekipą filmową przyjrzy im się z bliska i spróbuje odkryć ich fascynujące tajemnice. Widzowie mają okazję poznać historię tych statków oraz dramatyczne losy ludzi, którzy znaleźli się na ich pokładzie.

Starting: 19-09-2024 23:00:00

End
20-09-2024 00:00:00

Mistrzowie w przyrządzaniu mięsa, Andrzej Andrzejczak i Jerzy Sobieniak, udowadniają, że dania z grilla to nie tylko kiełbaski i karkówka. Przygotowują różnorodne przysmaki. Na stole pojawią się szaszłyki z łososia, steki z arbuza, bakłażany z sosem tahini, kanapki Sloppy Joe, hot-dogi Coney Island i wiele innych frykasów. Kulinarni eksperci pokażą, jak z wydobyć z pieczonych na grillu dań pełnię smaku i aromatu.

Starting: 20-09-2024 00:00:00

End
20-09-2024 00:40:00

Andrzej Andrzejczak i Jurek Sobieniak po raz kolejny zamierzają udowodnić, że grill to nie tylko sztandarowe kiełbaski i karkówka. Pokażą, jak uniknąć kulinarnej nudy i przygotować przysmaki dla każdego smakosza. Wśród pięknych pienińskich krajobrazów podadzą sery i jagnięcinę. Na warszawskim bazarze Różyckiego przyrządzą uliczne dania z lokalnym sznytem. Nad brzegiem Dunajca natomiast wrzucą na ruszt pstrągi i łososia. W domowym ogródku natomiast proponują kolorowe szaszłyki dla dzieci.

Starting: 20-09-2024 00:40:00

End
20-09-2024 01:20:00

Andrzej Andrzejczak i Jurek Sobieniak po raz kolejny zamierzają udowodnić, że grill to nie tylko sztandarowe kiełbaski i karkówka. Pokażą, jak uniknąć kulinarnej nudy i przygotować przysmaki dla każdego smakosza. Wśród pięknych pienińskich krajobrazów podadzą sery i jagnięcinę. Na warszawskim bazarze Różyckiego przyrządzą uliczne dania z lokalnym sznytem. Nad brzegiem Dunajca natomiast wrzucą na ruszt pstrągi i łososia. W domowym ogródku natomiast proponują kolorowe szaszłyki dla dzieci.

Starting: 20-09-2024 01:20:00

End
20-09-2024 02:00:00

Autorzy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż, w trakcie której obejrzą oni Polskę z lotu ptaka. W szóstym sezonie będą mieli okazję zobaczyć Szczecin i jego malownicze otoczenie, a nad Odrą i Wartą - poszukać śladów templariuszy. Nie zabraknie sielskich krajobrazów Polesia Lubelskiego i Podlasia, a także Mazur, Borów Dolnośląskich oraz pogranicza Górnego Śląska i Małopolski. Atrakcją będą m.in. zamki Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz industrialne Zagłębie Dąbrowskie.

Starting: 20-09-2024 02:00:00

End
20-09-2024 02:40:00

Autorzy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż, w trakcie której obejrzą oni Polskę z lotu ptaka. W szóstym sezonie będą mieli okazję zobaczyć Szczecin i jego malownicze otoczenie, a nad Odrą i Wartą - poszukać śladów templariuszy. Nie zabraknie sielskich krajobrazów Polesia Lubelskiego i Podlasia, a także Mazur, Borów Dolnośląskich oraz pogranicza Górnego Śląska i Małopolski. Atrakcją będą m.in. zamki Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz industrialne Zagłębie Dąbrowskie.

Starting: 20-09-2024 02:40:00

End
20-09-2024 03:20:00

Autorzy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż, w trakcie której obejrzą oni Polskę z lotu ptaka. W szóstym sezonie będą mieli okazję zobaczyć Szczecin i jego malownicze otoczenie, a nad Odrą i Wartą - poszukać śladów templariuszy. Nie zabraknie sielskich krajobrazów Polesia Lubelskiego i Podlasia, a także Mazur, Borów Dolnośląskich oraz pogranicza Górnego Śląska i Małopolski. Atrakcją będą m.in. zamki Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz industrialne Zagłębie Dąbrowskie.

Starting: 20-09-2024 03:20:00

End
20-09-2024 04:00:00

Druga seria programu, w którym Jerzy Majewski, dziennikarz i historyk sztuki, odwiedza kolejne polskie miasta. Tym razem uda się do m.in. Olsztyna, Wałbrzycha, Szczecina, Gdyni czy Przemyśla. Ponadto zajrzy też do Warszawy i przyjrzy się losom tego miasta w roku 1937. W każdym z odcinków Majewski odbędzie spacer ulicami wszystkich jedenastu miast, szukając najpiękniejszych architektonicznie budynków. Prowadzący zapozna się również z ich lokalną historią.

Starting: 20-09-2024 04:00:00

End
20-09-2024 05:00:00

Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.

Starting: 20-09-2024 05:00:00

End
20-09-2024 06:00:00

Doświadczony nurek Tomasz Stachura decyduje się zbadać wraki, które spoczywają na dnie Morza Bałtyckiego. Podczas swoich podwodnych ekspedycji dotrze m.in. do jednostek zatopionych podczas II wojny światowej. Wraz z ekipą filmową przyjrzy im się z bliska i spróbuje odkryć ich fascynujące tajemnice. Widzowie mają okazję poznać historię tych statków oraz dramatyczne losy ludzi, którzy znaleźli się na ich pokładzie.

Starting: 20-09-2024 06:00:00

End
20-09-2024 07:00:00

Starting: 20-09-2024 07:00:00

End
20-09-2024 09:00:00

Starting: 20-09-2024 09:00:00

End
20-09-2024 11:00:00

Starting: 20-09-2024 11:00:00

End
20-09-2024 13:00:00

Starting: 20-09-2024 13:00:00

End
20-09-2024 15:00:00

Historia Jeremy'ego Sochana - Polaka, który w sezonie 2022/2023 trafił do NBA, najlepszej koszykarskiej ligi na świecie. Każdy z czterech odcinków serii opowiada o innym etapie jego życia i kariery, zaczynając od dzieciństwa, przez pobyt w angielskiej szkole, grę w Ulm i lidze NCAA, aż po draft NBA, w którym Sochan został wybrany z numerem 9 przez San Antonio Spurs. W serialu zobaczymy osoby, które ukształtowały Sochana - rodzinę, przyjaciół, trenerów oraz kolegów z parkietu.

Starting: 20-09-2024 15:00:00

End
20-09-2024 16:00:00

Głównym bohaterem tego odcinka będzie duński pomocnik wrocławskiego Śląska, Patrick Olsen. Dowiemy się, co miał do powiedzenia podczas meczu swojej drużyny z Legią Warszawa. Podsłuchamy też, co działo się w spotkaniach Jagiellonii Białystok ze Stalą Mielec oraz Zagłębia Lubin z Rakowem Częstochowa. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.

Starting: 20-09-2024 16:00:00

End
20-09-2024 17:00:00

Najbardziej charakterystyczny duet sędziowski w polskiej piłce - pochodzący ze Szczecina bracia bliźniacy, Karol i Marek Arysowie. Ukształtowało ich wspólne dorastanie, wzajemne wsparcie i ciągłe dążenie do prowadzenie meczów na najwyższym poziomie. Kontynuacja serialu o najlepszych polskich arbitrach piłkarskich. Śledzimy ich losy nie tylko na boisku, ale i codzienne życie. Zobaczymy i usłyszymy, jak wygląda ich praca. Niesamowita okazja, by obejrzeć mecz z perspektywy sędziego.

Starting: 20-09-2024 17:00:00

End
20-09-2024 18:00:00

W 2022 roku Lech Poznań obchodził 100-lecie swojego istnienia. Twórcy serialu przypomną złote czasy Kolejorza, przypadające na lata 1983-1993. Klub odnosił wówczas swoje największe sukcesy. Poznańscy piłkarze podczas tej pamiętnej dekady pięciokrotnie sięgnęli po tytuł mistrza Polski, dwukrotnie zdobyli również Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Zaprezentowane zostaną archiwalne nagrania, a także wywiady z piłkarzami i trenerami.

Starting: 20-09-2024 18:00:00

End
20-09-2024 19:00:00

Historia Jeremy'ego Sochana - Polaka, który w sezonie 2022/2023 trafił do NBA, najlepszej koszykarskiej ligi na świecie. Każdy z czterech odcinków serii opowiada o innym etapie jego życia i kariery, zaczynając od dzieciństwa, przez pobyt w angielskiej szkole, grę w Ulm i lidze NCAA, aż po draft NBA, w którym Sochan został wybrany z numerem 9 przez San Antonio Spurs. W serialu zobaczymy osoby, które ukształtowały Sochana - rodzinę, przyjaciół, trenerów oraz kolegów z parkietu.

Starting: 20-09-2024 19:00:00

End
20-09-2024 19:30:00

Historia Jeremy'ego Sochana - Polaka, który w sezonie 2022/2023 trafił do NBA, najlepszej koszykarskiej ligi na świecie. Każdy z czterech odcinków serii opowiada o innym etapie jego życia i kariery, zaczynając od dzieciństwa, przez pobyt w angielskiej szkole, grę w Ulm i lidze NCAA, aż po draft NBA, w którym Sochan został wybrany z numerem 9 przez San Antonio Spurs. W serialu zobaczymy osoby, które ukształtowały Sochana - rodzinę, przyjaciół, trenerów oraz kolegów z parkietu.

Starting: 20-09-2024 19:30:00

End
20-09-2024 20:00:00

Historia Jeremy'ego Sochana - Polaka, który w sezonie 2022/2023 trafił do NBA, najlepszej koszykarskiej ligi na świecie. Każdy z czterech odcinków serii opowiada o innym etapie jego życia i kariery, zaczynając od dzieciństwa, przez pobyt w angielskiej szkole, grę w Ulm i lidze NCAA, aż po draft NBA, w którym Sochan został wybrany z numerem 9 przez San Antonio Spurs. W serialu zobaczymy osoby, które ukształtowały Sochana - rodzinę, przyjaciół, trenerów oraz kolegów z parkietu.

Starting: 20-09-2024 20:00:00

End
20-09-2024 20:30:00

Historia Jeremy'ego Sochana - Polaka, który w sezonie 2022/2023 trafił do NBA, najlepszej koszykarskiej ligi na świecie. Każdy z czterech odcinków serii opowiada o innym etapie jego życia i kariery, zaczynając od dzieciństwa, przez pobyt w angielskiej szkole, grę w Ulm i lidze NCAA, aż po draft NBA, w którym Sochan został wybrany z numerem 9 przez San Antonio Spurs. W serialu zobaczymy osoby, które ukształtowały Sochana - rodzinę, przyjaciół, trenerów oraz kolegów z parkietu.

Starting: 20-09-2024 20:30:00

End
20-09-2024 21:00:00

Odcinek poświęcony zmianom w prawach autorskich w internecie. Twórcy postarają się przedstawić przyczyny społecznego przyzwolenia na kradzież cudzej własności intelektualnej. Zostanie też pokazana działalność polskich stron pirackich. Pojawi się również wątek sekcji ds. walki z piractwem Canal+, która stara się powstrzymać nielegalną dystrybucję "Belfra" oraz "Żmijowiska". Ze zjawiskiem kradzieży internetowej mają do czynienia ilustratorki Rynn Rysuje i Kseni 'Wombat". Autorzy dokumentu poruszą także wątek dyrektyw RODO i ACTA 2. Seria porusza bardzo aktualny problem, a więc ryzyko wynikające z użytkowania Internetu. Okazuje się, że każdorazowe połączenie z siecią może stwarzać najróżniejsze zagrożenia. Dokument przedstawia i omawia takie niebezpieczeństwa. Oprócz tego poruszona zostanie kwestia współczesnych negatywnych zjawisk internetowych, takich jak "patotreści", hejt, mowa nienawiści, chaos informacyjny. Twórcy porozmawiają z osobami związanymi z kulisami działania sieci.

Starting: 20-09-2024 21:00:00

End
20-09-2024 22:00:00

Na Podlasiu uprowadzono nastolatka. W tym samym czasie inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego Adam Kruk (Michał Żurawski) zostaje przeniesiony do Białegostoku. Po latach funkcjonariusz wraca do miasta, w którym dorastał. Tam musi stawić czoła sprawie porwania chłopca. Ponadto mierzy się z mroczną częścią swojej przeszłości.

Starting: 20-09-2024 22:00:00

End
20-09-2024 23:00:00

Doświadczony nurek Tomasz Stachura decyduje się zbadać wraki, które spoczywają na dnie Morza Bałtyckiego. Podczas swoich podwodnych ekspedycji dotrze m.in. do jednostek zatopionych podczas II wojny światowej. Wraz z ekipą filmową przyjrzy im się z bliska i spróbuje odkryć ich fascynujące tajemnice. Widzowie mają okazję poznać historię tych statków oraz dramatyczne losy ludzi, którzy znaleźli się na ich pokładzie.

Starting: 20-09-2024 23:00:00

End
21-09-2024 00:00:00

Andrzej Andrzejczak i Jurek Sobieniak po raz kolejny zamierzają udowodnić, że grill to nie tylko sztandarowe kiełbaski i karkówka. Pokażą, jak uniknąć kulinarnej nudy i przygotować przysmaki dla każdego smakosza. Wśród pięknych pienińskich krajobrazów podadzą sery i jagnięcinę. Na warszawskim bazarze Różyckiego przyrządzą uliczne dania z lokalnym sznytem. Nad brzegiem Dunajca natomiast wrzucą na ruszt pstrągi i łososia. W domowym ogródku natomiast proponują kolorowe szaszłyki dla dzieci.

Starting: 21-09-2024 00:00:00

End
21-09-2024 00:40:00

Andrzej Andrzejczak i Jurek Sobieniak po raz kolejny zamierzają udowodnić, że grill to nie tylko sztandarowe kiełbaski i karkówka. Pokażą, jak uniknąć kulinarnej nudy i przygotować przysmaki dla każdego smakosza. Wśród pięknych pienińskich krajobrazów podadzą sery i jagnięcinę. Na warszawskim bazarze Różyckiego przyrządzą uliczne dania z lokalnym sznytem. Nad brzegiem Dunajca natomiast wrzucą na ruszt pstrągi i łososia. W domowym ogródku natomiast proponują kolorowe szaszłyki dla dzieci.

Starting: 21-09-2024 00:40:00

End
21-09-2024 01:20:00

Andrzej Andrzejczak i Jurek Sobieniak po raz kolejny zamierzają udowodnić, że grill to nie tylko sztandarowe kiełbaski i karkówka. Pokażą, jak uniknąć kulinarnej nudy i przygotować przysmaki dla każdego smakosza. Wśród pięknych pienińskich krajobrazów podadzą sery i jagnięcinę. Na warszawskim bazarze Różyckiego przyrządzą uliczne dania z lokalnym sznytem. Nad brzegiem Dunajca natomiast wrzucą na ruszt pstrągi i łososia. W domowym ogródku natomiast proponują kolorowe szaszłyki dla dzieci.

Starting: 21-09-2024 01:20:00

End
21-09-2024 02:00:00

W siódmej odsłonie serialu dokumentaliści zabierają widzów w podróż nad szczytami Beskidu Wyspowego i hałdami węgla. Postarają się również znaleźć sam środek Polski. Ponownie zawitają na tajemniczy Dolny Śląsk, pełen pamiątek historii dawnej i najnowszej. Przelecą się nad Drawieńskim Parkiem Narodowym, Łemkowszczyzną oraz Doliną Słupi. Będzie okazja do obejrzenia ukrytych perełek architektury, jak również niezwykłych, położonych na uboczu i szerzej nieznanych miejsc w naszym kraju. W pierwszej części programu tematem wiodącym będzie Beskid Wyspowy. Pojedyncze szczyty rozsiane na powierzchni około 1000 kilometrów kwadratowych stanowią nieodkrytą jeszcze w pełni atrakcję dla miłośników pieszych wycieczek i krajobrazów. Tym razem twórcy serii wybierają się w podróż nad szczytami Beskidu Wyspowego i hałdami węgla. Postarają się również znaleźć środek Polski. Ponownie zawitają na tajemniczy Dolny Śląsk, pełen pamiątek historii dawnej i najnowszej. Przelecą się nad Drawieńskim Parkiem Narodowym, Łemkowszczyzną oraz Doliną Słupi. Będzie okazja do obejrzenia ukrytych perełek architektury, jak również niezwykłych, położonych na uboczu i szerzej nieznanych miejsc w naszym kraju.

Starting: 21-09-2024 02:00:00

End
21-09-2024 02:40:00

Tym razem twórcy serii wybierają się w podróż nad szczytami Beskidu Wyspowego i hałdami węgla. Postarają się również znaleźć środek Polski. Ponownie zawitają na tajemniczy Dolny Śląsk, pełen pamiątek historii dawnej i najnowszej. Przelecą się nad Drawieńskim Parkiem Narodowym, Łemkowszczyzną oraz Doliną Słupi. Będzie okazja do obejrzenia ukrytych perełek architektury, jak również niezwykłych, położonych na uboczu i szerzej nieznanych miejsc w naszym kraju.

Starting: 21-09-2024 02:40:00

End
21-09-2024 03:20:00

Tym razem twórcy serii wybierają się w podróż nad szczytami Beskidu Wyspowego i hałdami węgla. Postarają się również znaleźć środek Polski. Ponownie zawitają na tajemniczy Dolny Śląsk, pełen pamiątek historii dawnej i najnowszej. Przelecą się nad Drawieńskim Parkiem Narodowym, Łemkowszczyzną oraz Doliną Słupi. Będzie okazja do obejrzenia ukrytych perełek architektury, jak również niezwykłych, położonych na uboczu i szerzej nieznanych miejsc w naszym kraju.

Starting: 21-09-2024 03:20:00

End
21-09-2024 04:00:00

Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.

Starting: 21-09-2024 04:00:00

End
21-09-2024 04:30:00

Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.

Starting: 21-09-2024 04:30:00

End
21-09-2024 05:00:00

W latach 80. XX w. Polacy z niecierpliwością wyczekiwali koncertu zespołu Metallica, który wreszcie wystąpił w 1987 roku w Katowicach. Kultowa formacja w tamtych czasach była już popularna, ale nie miała jeszcze statusu, jaki ma teraz. Roman Kostrzewski, Mateusz Żyła i Robert Zembrzycki opowiedzą o muzyce zespołu, która była w tamtych czasach agresywna, harmonijna i bezkompromisowa. O zainteresowaniu zachodnią muzyką metalową w Polsce wspomną m.in. Wojciech Mirek i Michał Koch. Nie zabraknie opowieści o subkulturach metalowców, a także polskich słowach, których nauczyli się członkowie grupy Metallica. Fan gwiazdorów, Maciej Chanek, wspomni, jak wyglądało jego spotkanie z członkami zespołu. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.

Starting: 21-09-2024 05:00:00

End
21-09-2024 06:00:00

Stevie Wonder jest twórcą największych przebojów, które były często odtwarzane przez stacje radiowe i miał ogromny wpływ na muzykę mainstreamową.Wystąpił w Polsce po raz pierwszy w 1989 roku. Koncert amerykańskiego piosenkarza odbył się na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie, na którym zjawiło się kilkadziesiąt tysięcy widzów. Aleksandra Boćkowska, Stanisław Trzciński i Wojciech Mann wspominają o sytuacji politycznej w Polsce, a także wsparciu ze strony zagranicznych gwiazd. Artysta uznawany był za wojownika o wolność i równouprawnienie dla osób czarnoskórych. Widzowie usłyszą od Krzysztofa Materny o spotkaniu gwiazdora z Mieczysławem Rakowskim i dlaczego się na nie spóźnił. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.

Starting: 21-09-2024 06:00:00

End
21-09-2024 07:00:00

Führer stał się celem co najmniej 42 zamachów. Dokumentaliści tym razem rekonstruują dramatyczne wydarzenia z jego rezydencji. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przeprowadzono co najmniej czterdzieści dwa zamachy na życie Adolfa Hitlera. Seria przybliża dziesięć najważniejszych prób uśmiercenia wodza III Rzeszy. Zostaną przedstawione okoliczności tych ataków oraz sylwetki zaangażowanych w nie osób. Prócz tego pojawią się rozważania hipotetycznych sytuacji, w których zamach zakończyłby się sukcesem.

Starting: 21-09-2024 07:00:00

End
21-09-2024 08:00:00

Kulisy jednego z najgłośniejszych zamachów na Führera - akcji w Wilczym Szańcu, przeprowadzonej w lipcu 1944 roku. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przeprowadzono co najmniej czterdzieści dwa zamachy na życie Adolfa Hitlera. Seria przybliża dziesięć najważniejszych prób uśmiercenia wodza III Rzeszy. Zostaną przedstawione okoliczności tych ataków oraz sylwetki zaangażowanych w nie osób. Prócz tego pojawią się rozważania hipotetycznych sytuacji, w których zamach zakończyłby się sukcesem.

Starting: 21-09-2024 08:00:00

End
21-09-2024 09:00:00

Starting: 21-09-2024 09:00:00

End
21-09-2024 11:00:00

Starting: 21-09-2024 11:00:00

End
21-09-2024 13:00:00

Widzowie mają okazje zobaczyć najlepsze fragmenty nagrań, które nie znalazły się w poprzednich odcinkach. W rolach głównych: Dawid Abramowicz, Jarosław Jach, Dawid Szymonowicz, Łukasz Zwoliński, Szymon Włodarczyk i Sebastian Kowalczyk. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.

Starting: 21-09-2024 13:00:00

End
21-09-2024 14:00:00

Podczas swojej bogatej kariery Agnieszka Radwańska wygrała wiele turniejów, w tym prestiżowe WTA Finals. Wystąpiła też w finale Wimbledonu. Seria przybliża jej drogę do tych sukcesów, pełną wyrzeczeń, morderczych treningów, lęku i niepewności.

Starting: 21-09-2024 14:00:00

End
21-09-2024 15:00:00

Historia Jeremy'ego Sochana - Polaka, który w sezonie 2022/2023 trafił do NBA, najlepszej koszykarskiej ligi na świecie. Każdy z czterech odcinków serii opowiada o innym etapie jego życia i kariery, zaczynając od dzieciństwa, przez pobyt w angielskiej szkole, grę w Ulm i lidze NCAA, aż po draft NBA, w którym Sochan został wybrany z numerem 9 przez San Antonio Spurs. W serialu zobaczymy osoby, które ukształtowały Sochana - rodzinę, przyjaciół, trenerów oraz kolegów z parkietu.

Starting: 21-09-2024 15:00:00

End
21-09-2024 15:30:00

Historia Jeremy'ego Sochana - Polaka, który w sezonie 2022/2023 trafił do NBA, najlepszej koszykarskiej ligi na świecie. Każdy z czterech odcinków serii opowiada o innym etapie jego życia i kariery, zaczynając od dzieciństwa, przez pobyt w angielskiej szkole, grę w Ulm i lidze NCAA, aż po draft NBA, w którym Sochan został wybrany z numerem 9 przez San Antonio Spurs. W serialu zobaczymy osoby, które ukształtowały Sochana - rodzinę, przyjaciół, trenerów oraz kolegów z parkietu.

Starting: 21-09-2024 15:30:00

End
21-09-2024 16:00:00

Historia Jeremy'ego Sochana - Polaka, który w sezonie 2022/2023 trafił do NBA, najlepszej koszykarskiej ligi na świecie. Każdy z czterech odcinków serii opowiada o innym etapie jego życia i kariery, zaczynając od dzieciństwa, przez pobyt w angielskiej szkole, grę w Ulm i lidze NCAA, aż po draft NBA, w którym Sochan został wybrany z numerem 9 przez San Antonio Spurs. W serialu zobaczymy osoby, które ukształtowały Sochana - rodzinę, przyjaciół, trenerów oraz kolegów z parkietu.

Starting: 21-09-2024 16:00:00

End
21-09-2024 16:30:00

Historia Jeremy'ego Sochana - Polaka, który w sezonie 2022/2023 trafił do NBA, najlepszej koszykarskiej ligi na świecie. Każdy z czterech odcinków serii opowiada o innym etapie jego życia i kariery, zaczynając od dzieciństwa, przez pobyt w angielskiej szkole, grę w Ulm i lidze NCAA, aż po draft NBA, w którym Sochan został wybrany z numerem 9 przez San Antonio Spurs. W serialu zobaczymy osoby, które ukształtowały Sochana - rodzinę, przyjaciół, trenerów oraz kolegów z parkietu.

Starting: 21-09-2024 16:30:00

End
21-09-2024 17:00:00

Widzowie mają okazje zobaczyć najlepsze fragmenty nagrań, które nie znalazły się w poprzednich odcinkach. W rolach głównych: Dawid Abramowicz, Jarosław Jach, Dawid Szymonowicz, Łukasz Zwoliński, Szymon Włodarczyk i Sebastian Kowalczyk. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.

Starting: 21-09-2024 17:00:00

End
21-09-2024 18:00:00

Autorzy cofają się do dzieciństwo trzykrotnego mistrza świata. Dowiemy się, skąd się wzięła u niego fascynacja sportem motorowym i jaki związek z tym miał jego dziadek. Poznamy również historię pewnej spawarki. Bartosz Zmazlik jest jednym z najlepszych żużlowców w historii tej dyscypliny. Przed ukończeniem 30 roku życia miał na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata. Do tego mnóstwo innych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Poznamy jego karierę od samego początku, gdy w dzieciństwie zafascynował się motorami. Zobaczymy jego dążenie do perfekcji i etos pracy. Nie zabraknie również wątków rodzinnych.

Starting: 21-09-2024 18:00:00

End
21-09-2024 19:00:00

Sędzia Kamil Wójcik w środowisku piłkarskim zwany Brylantem opowie o tym, jak na co dzień opiekuje się swoim niepełnosprawnym synem. Tomasz Listkiewicz to syn byłego arbitra i prezesa PZPN. Jednak od dawna pracuje już tylko na swoje nazwisko. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.

Starting: 21-09-2024 19:00:00

End
21-09-2024 20:00:00

Damian Sylwestrzak w sezonie 2021/2022 jest najmłodszym sędzią w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie. W listopadzie 2021 roku otrzymał nominację na arbitra międzynarodowego. Prywatnie jest ojcem czwórki dzieci. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.

Starting: 21-09-2024 20:00:00

End
21-09-2024 21:00:00

Na Podlasiu uprowadzono nastolatka. W tym samym czasie inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego Adam Kruk (Michał Żurawski) zostaje przeniesiony do Białegostoku. Po latach funkcjonariusz wraca do miasta, w którym dorastał. Tam musi stawić czoła sprawie porwania chłopca. Ponadto mierzy się z mroczną częścią swojej przeszłości.

Starting: 21-09-2024 21:00:00

End
21-09-2024 22:00:00