Adam Wajrak zabiera w podróż po Polsce śladem rodzimych gatunków zwierząt. Wyjaśni, w jaki sposób działania człowieka wpływają na ekosystem.
Starting: 17-01-2025 04:20:00
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przeprowadzono co najmniej czterdzieści dwa zamachy na życie Adolfa Hitlera. Seria przybliża dziesięć najważniejszych prób uśmiercenia wodza III Rzeszy. Zostaną przedstawione okoliczności tych ataków oraz sylwetki zaangażowanych w nie osób. Prócz tego pojawią się rozważania hipotetycznych sytuacji, w których zamach zakończyłby się sukcesem.
Starting: 17-01-2025 05:00:00
W 2022 roku Lech Poznań obchodził 100-lecie swojego istnienia. Twórcy serialu przypomną złote czasy Kolejorza, przypadające na lata 1983-1993. Klub odnosił wówczas swoje największe sukcesy. Poznańscy piłkarze podczas tej pamiętnej dekady pięciokrotnie sięgnęli po tytuł mistrza Polski, dwukrotnie zdobyli również Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Zaprezentowane zostaną archiwalne nagrania, a także wywiady z piłkarzami i trenerami.
Starting: 17-01-2025 06:00:00
Podczas swojej bogatej kariery Agnieszka Radwańska wygrała wiele turniejów, w tym prestiżowe WTA Finals. Wystąpiła też w finale Wimbledonu. Seria przybliża jej drogę do tych sukcesów, pełną wyrzeczeń, morderczych treningów, lęku i niepewności.
Starting: 17-01-2025 06:50:00
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przeprowadzono co najmniej czterdzieści dwa zamachy na życie Adolfa Hitlera. Seria przybliża dziesięć najważniejszych prób uśmiercenia wodza III Rzeszy. Zostaną przedstawione okoliczności tych ataków oraz sylwetki zaangażowanych w nie osób. Prócz tego pojawią się rozważania hipotetycznych sytuacji, w których zamach zakończyłby się sukcesem.
Starting: 17-01-2025 10:00:00
Führer stał się celem co najmniej 42 zamachów. Dokumentaliści tym razem rekonstruują dramatyczne wydarzenia z jego rezydencji. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przeprowadzono co najmniej czterdzieści dwa zamachy na życie Adolfa Hitlera. Seria przybliża dziesięć najważniejszych prób uśmiercenia wodza III Rzeszy. Zostaną przedstawione okoliczności tych ataków oraz sylwetki zaangażowanych w nie osób. Prócz tego pojawią się rozważania hipotetycznych sytuacji, w których zamach zakończyłby się sukcesem.
Starting: 17-01-2025 11:00:00
Dziennikarze, muzycy i fani wspominają występ zespołu Depeche Mode, który zagrał swój pierwszy koncert w Polsce w 1985 roku. Marcin Cichoński i Marek Sierocki opowiedzą o polskiej scenie muzycznej w latach 80. XX w., a także o tym, jak grupa zdobyła popularność wśród Polaków. Ich utwory, inspirowane dźwiękami industrialnymi i naturą, były wówczas pionierskie i innowacyjne. Widzowie dowiedzą się, jak członkom zespołu przypadła do gustu Warszawa, a także jaki polski fast food spróbował Martin Gore. Roman Rogowiecki wspomni o tym, jak grupa Depeche Mode wpłynęła na Polaków, którzy nie tylko kolekcjonowali ich płyty, ale nosili też fryzury w stylu Dave'a Gahana i ubierali się podobnie do gwiazdorów. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 17-01-2025 12:00:00
W latach 80. XX w. Polacy z niecierpliwością wyczekiwali koncertu zespołu Metallica, który wreszcie wystąpił w 1987 roku w Katowicach. Kultowa formacja w tamtych czasach była już popularna, ale nie miała jeszcze statusu, jaki ma teraz. Roman Kostrzewski, Mateusz Żyła i Robert Zembrzycki opowiedzą o muzyce zespołu, która była w tamtych czasach agresywna, harmonijna i bezkompromisowa. O zainteresowaniu zachodnią muzyką metalową w Polsce wspomną m.in. Wojciech Mirek i Michał Koch. Nie zabraknie opowieści o subkulturach metalowców, a także polskich słowach, których nauczyli się członkowie grupy Metallica. Fan gwiazdorów, Maciej Chanek, wspomni, jak wyglądało jego spotkanie z członkami zespołu. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 17-01-2025 13:00:00
Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.
Starting: 17-01-2025 14:00:00
Od momentu, gdy Polsce została przyznana organizacja Euro 2012 infrastruktura stadionowa w naszym kraju uległa znacznej poprawie. Oprócz obiektów, które gościły uczestników mistrzostw Starego Kontynentu, w kolejnych latach powstało więcej stadionów, a jeszcze inne przeszły gruntowną renowację. Widzowie obejrzą najciekawsze z nich z lotu ptaka.
Starting: 17-01-2025 14:30:00
Najbardziej charakterystyczny duet sędziowski w polskiej piłce - pochodzący ze Szczecina bracia bliźniacy, Karol i Marek Arysowie. Ukształtowało ich wspólne dorastanie, wzajemne wsparcie i ciągłe dążenie do prowadzenie meczów na najwyższym poziomie. Kontynuacja serialu o najlepszych polskich arbitrach piłkarskich. Śledzimy ich losy nie tylko na boisku, ale i codzienne życie. Zobaczymy i usłyszymy, jak wygląda ich praca. Niesamowita okazja, by obejrzeć mecz z perspektywy sędziego.
Starting: 17-01-2025 15:00:00
Twórcy serii poddają wnikliwej analizie przyczyny wielkich katastrof z ostatnich lat i zastanawiają się, czy można było ich uniknąć.
Starting: 17-01-2025 16:00:00
Tym razem obserwujemy i podsłuchujemy zawodników Lecha Poznań, Korony Kielce, Zagłębia Lubin i Lechii Gdańsk. Dowiemy się, jak zareagowali piłkarze podczas meczu Kolojorza ze Złocisto-Krwistymi, w którym doszło do niecodziennej sytuacji. Sędzia podyktował w nim aż trzy rzuty karne, a Lech stracił prowadzenie na kilka minut przed końcem. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.
Starting: 17-01-2025 17:05:00
Grupa młodych i utalentowanych motocyklistów chce zaprezentować swoje umiejętności. Zawodnicy startują w serii Red Bull MotoGP Rookies Cup.
Starting: 17-01-2025 17:50:00
Twórcy serii poddają wnikliwej analizie przyczyny wielkich katastrof z ostatnich lat i zastanawiają się, czy można było ich uniknąć.
Starting: 17-01-2025 19:00:00
Na początku 2022 roku Bartłomiej Pawłowski po dziewięciu latach wraca do Widzewa Łódź. Szybko staje się liderem drużyny. W sezonie 2022/2023 klub miał walczyć o utrzymanie w Ekstraklasie. Zaskoczył jednak wszystkich i rundę jesienną zakończył na podium. Poznajemy kulisy funkcjonowania jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Widzew Łódź ma na swoim koncie cztery mistrzostwa Polski. Siedem razy zajmował drugie miejsce w lidze. W latach 80. i 90. XX wieku był wizytówką polskiej piłki. W jego szeregach grali m.in. Zbigniew Boniek, Włodzimierz Smolarek, Józef Młynarczyk, Marek Citko, Tomasz Łapiński i Marek Koniarek. W 2015 roku klub upadł z powodu problemów finansowych. Powstał nowy podmiot, który rozpoczął rywalizację od występów w 4. lidze. W sezonie 2022/2023 ponownie zagrał w Ekstraklasie. W trakcie kampanii drużynie towarzyszyła kamera.
Starting: 17-01-2025 20:00:00
W ostatnim odcinku serii Maciej Klimek i Michał Siejak przyglądają się bliżej pracy wozu VAR. Po raz pierwszy w polskiej Ekstraklasie system ten został użyty w 2017 roku. Od lutego 2018 obowiązuje on na każdym meczu. Dowiemy się, jakie sytuacje mogą być sprawdzane przez VAR, oraz jak pomaga on arbitrom w pracy. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.
Starting: 17-01-2025 21:00:00
W tym odcinku poznamy dwie historie - najlepszej polskiej sędzi Moniki Mularczyk oraz Macieja Włodarczyka, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tym zawodem. Zobaczymy, jak wygląda sędziowanie meczów w niższych klasach rozgrywkowych. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.
Starting: 17-01-2025 21:30:00
Czas zgłębić charakter Bartosza Zmarzlika. Jest nieustępliwy i obsesyjnie dąży do wygranej, wymaga pełnego poświęcenia, a jednocześnie bardzo ważna dla niego jest rodzina. Rola bliskich w jego życiu jest trudna do przecenienia. W domu mistrz świata znajduje azyl, bez którego nie odniósłby tylu sukcesów. Bartosz Zmazlik jest jednym z najlepszych żużlowców w historii tej dyscypliny. Przed ukończeniem 30 roku życia miał na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata. Do tego mnóstwo innych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Poznamy jego karierę od samego początku, gdy w dzieciństwie zafascynował się motorami. Zobaczymy jego dążenie do perfekcji i etos pracy. Nie zabraknie również wątków rodzinnych.
Starting: 17-01-2025 22:00:00
Kruk szuka rozwiązania swoich problemów u Szeptuchy. By chronić się przed gangsterami, Anka z Maksem znajdują kryjówkę w hotelu, gdzie pilnuje ich Dziadek Cygan, dawny znajomy Adma. Mafia papierosowa nadal wyprzedza o krok policjantów. Komendant Bogdanowicz stara się odkryć, kto jest zdrajcą w szeregach funkcjonariuszy. Śledztwo dotyczące zabójstw kobiet staje w miejscu. Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Funkcjonariusze organizują nalot na siedzibę miejscowego gangu. W drodze na akcję Adam Kruk (Michał Żurawski) poznaje intrygującą i pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Chwilę później ratuje nowej koleżance życie. Ich relacje zacieśniają się, gdy Kruk zaczyna pomagać Justynie w śledztwie dotyczącym zabójstw rudowłosych kobiet. Niepokorny policjant nie potrafi porozumieć się za to z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory rozpracowywał mafijne interesy. Jednocześnie Adam zmaga się z demonami przeszłości i atakami agresji. Szuka pomocy u znachorki.
Starting: 17-01-2025 23:00:00
Seria dokumentalna poświęcona wybitnym sportsmenkom - bokserkom, zawodniczkom MMA, ju-jitsu, muay-thai. Mimo że żyją w cieniu klubowych kolegów, nie poddają się i odnoszą sukcesy. Działają na przekór stereotypom dotyczącym roli kobiet w społeczeństwie. Widzowie poznają dziesięć poruszających historii, m.in. Joanny Jędrzejczyk, Ewy Piątkowskiej oraz Gabrieli Kuzawińskiej.
Starting: 18-01-2025 00:10:00
Historia świetnej polskiej bokserki Karoliny Koszewskiej-Łukasik. To wielokrotna reprezentantka kadry narodowej, amatorska medalistka mistrzostw Europy i czterokrotna zawodowa mistrzyni świata federacji WIBF, GBU i WBA. Po dziewięciu latach przerwy, podczas której całkowicie poświęciła się rodzinie i wychowaniu dzieci, powróciła na ring. Niewielu dawało jej szansę na dalsze sportowe sukcesy, ale Karolina nie ma w zwyczaju się poddawać. Seria dokumentalna poświęcona wybitnym sportsmenkom - bokserkom, zawodniczkom MMA, ju-jitsu, muay-thai. Mimo że żyją w cieniu klubowych kolegów, nie poddają się i odnoszą sukcesy. Działają na przekór stereotypom dotyczącym roli kobiet w społeczeństwie. Widzowie poznają dziesięć poruszających historii, m.in. Joanny Jędrzejczyk, Ewy Piątkowskiej oraz Gabrieli Kuzawińskiej.
Starting: 18-01-2025 00:55:00
Nie każdy remont idzie jak z płatka, a efekty pracy fachowców nie zawsze spełniają oczekiwania klientów. Prawdziwym koszmarem są różnego rodzaju niedoróbki i usterki. Wiesiek Skiba pomaga uczestnikom rozwiązać takie remontowe problemy. Niezastąpiona ekipa programu sprawnie, skutecznie i z pomysłem dokona wszelkich niezbędnych napraw.
Starting: 18-01-2025 01:40:00
Nie każdy remont idzie jak z płatka, a efekty pracy fachowców nie zawsze spełniają oczekiwania klientów. Prawdziwym koszmarem są różnego rodzaju niedoróbki i usterki. Wiesiek Skiba pomaga uczestnikom rozwiązać takie remontowe problemy. Niezastąpiona ekipa programu sprawnie, skutecznie i z pomysłem dokona wszelkich niezbędnych napraw.
Starting: 18-01-2025 02:20:00
Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka obejrzeć Biebrzę i otaczające ją bagna, trzy sztuczne jeziora - Czorsztyńskie, Goczałkowickie i Solińskie, Kanał Mazurski, Kanał Elbląski oraz Zalew Szczeciński i ujście Odry. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.
Starting: 18-01-2025 03:00:00
Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka obejrzeć Biebrzę i otaczające ją bagna, trzy sztuczne jeziora - Czorsztyńskie, Goczałkowickie i Solińskie, Kanał Mazurski, Kanał Elbląski oraz Zalew Szczeciński i ujście Odry. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.
Starting: 18-01-2025 03:40:00
Adam Wajrak zabiera w podróż po Polsce śladem rodzimych gatunków zwierząt. Wyjaśni, w jaki sposób działania człowieka wpływają na ekosystem.
Starting: 18-01-2025 04:20:00
Szkolenie wojskowe okazuje się wymagające pod kątem fizycznym i psychicznym. Rekruci dostają broń i odbywają serię wycieńczających treningów w terenie. Pobudki o poranku, musztra czy surowe zasady szybko dają się we znaki kadetom, którzy wciąż uczą się pokory. Niektórzy z nich jednak rezygnują lub zostają wydaleni. Każdego dnia wystawiana jest na próbę przede wszystkim wytrzymałość rekrutów. Po zakończeniu szkolenia ma odbyć się rozdanie broni i pasowanie na żołnierza. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.
Starting: 18-01-2025 05:00:00
Jerzy Majewski, dziennikarz i publicysta, odwiedza dziewięć polskich miast. Poznaje ich rytm, historię oraz architekturę. Podróż rozpoczyna się od magicznego Lublina, który czaruje tajemniczymi mrocznymi podwórkami, jak również włoskim charakterem starej zabudowy. Następnie badacz architektury odwiedza Gdańsk, perłę dawnej Rzeczpospolitej. Planuje wizytę w Toruniu, gdzie czas zdaje się mieć wiele wymiarów. Wraz z Jerzym Majewskim widzowie mogą ponadto wędrować po ulicach zabytkowego Krakowa, klimatycznego Wrocławia, niedocenianych Katowic oraz symbolu polskiej rewolucji przemysłowej - Łodzi. Wyprawa kończy się w Warszawie, która ze względu na swoją różnorodność, budzi skojarzenia z archipelagiem wysp.
Starting: 18-01-2025 06:00:00
Jerzy Majewski, dziennikarz i publicysta, odwiedza dziewięć polskich miast. Poznaje ich rytm, historię oraz architekturę. Podróż rozpoczyna się od magicznego Lublina, który czaruje tajemniczymi mrocznymi podwórkami, jak również włoskim charakterem starej zabudowy. Następnie badacz architektury odwiedza Gdańsk, perłę dawnej Rzeczpospolitej. Planuje wizytę w Toruniu, gdzie czas zdaje się mieć wiele wymiarów. Wraz z Jerzym Majewskim widzowie mogą ponadto wędrować po ulicach zabytkowego Krakowa, klimatycznego Wrocławia, niedocenianych Katowic oraz symbolu polskiej rewolucji przemysłowej - Łodzi. Wyprawa kończy się w Warszawie, która ze względu na swoją różnorodność, budzi skojarzenia z archipelagiem wysp.
Starting: 18-01-2025 07:00:00
Wspomnienie koncertu trębacza Milesa Davisa, który zagrał po raz pierwszy w Polsce w 1983 roku. O magicznym i niezapomnianym występie kompozytora opowiedzą m.in. Maryla Rodowicz, Wojciech Mann i Marek Olko. Michał Urbaniak wspomni o karierze wirtuoza trąbki. Gwiazdor świadomie kształtował swój wizerunek i walczył o równouprawnienie dla czarnoskórych. O innowacyjnej i inspirującej muzyce Davisa, który wyprzedzał swoją epokę, opowiedzą m.in. Piotr Wojtasik i Wojciech Karolak. Widzowie dowiedzą się też o jazzie w Polsce, który w latach 50. XX w. był określany przez komunistów jako muzyka imperialistyczna. Polscy artyści chętnie ją grali, co z czasem przybrało formę protestu. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 18-01-2025 08:00:00
Dziennikarze, muzycy i fani wspominają występ zespołu Depeche Mode, który zagrał swój pierwszy koncert w Polsce w 1985 roku. Marcin Cichoński i Marek Sierocki opowiedzą o polskiej scenie muzycznej w latach 80. XX w., a także o tym, jak grupa zdobyła popularność wśród Polaków. Ich utwory, inspirowane dźwiękami industrialnymi i naturą, były wówczas pionierskie i innowacyjne. Widzowie dowiedzą się, jak członkom zespołu przypadła do gustu Warszawa, a także jaki polski fast food spróbował Martin Gore. Roman Rogowiecki wspomni o tym, jak grupa Depeche Mode wpłynęła na Polaków, którzy nie tylko kolekcjonowali ich płyty, ale nosili też fryzury w stylu Dave'a Gahana i ubierali się podobnie do gwiazdorów. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 18-01-2025 09:00:00
Podniebne zdjęcia budowli, które kryją pasjonujące historie. Tym razem autorzy ruszają śladem rezydencji znanych artystów, poetów i duchownych. Twórcy starają się uchwycić na swoich zdjęciach najróżniejsze królewskie zamki obronne, magnackie pałace oraz dworki.
Starting: 18-01-2025 10:00:00
Twórcy starają się uchwycić na swoich zdjęciach najróżniejsze królewskie zamki obronne, magnackie pałace oraz dworki.
Starting: 18-01-2025 10:30:00
Podsumowanie 2022 roku w wykonaniu Igi Świątek. Polska tenisistka wspięła się w nim na szczyt, jako pierwsza zawodniczka z naszego kraju awansowała na pozycję liderki rankingu WTA. W tak znakomitym dla niej sezonie wygrała dwa turnieje wielkoszlemowe - French Open i US Open. Triumfowała też w innych prestiżowych imprezach, m.in. w Dosze, Indian Wells, Miami i Rzymie. Serial chronologicznie przybliża najważniejsze momenty sezonu. Pokazuje rywalizację na światowych kortach, ale też codzienne życie Igi Świątek i jej teamu. Nie zabraknie również ekskluzywnych wywiadów z naszą tenisistką.
Starting: 18-01-2025 11:00:00
Podsumowanie 2022 roku w wykonaniu Igi Świątek. Polska tenisistka wspięła się w nim na szczyt, jako pierwsza zawodniczka z naszego kraju awansowała na pozycję liderki rankingu WTA. W tak znakomitym dla niej sezonie wygrała dwa turnieje wielkoszlemowe - French Open i US Open. Triumfowała też w innych prestiżowych imprezach, m.in. w Dosze, Indian Wells, Miami i Rzymie. Serial chronologicznie przybliża najważniejsze momenty sezonu. Pokazuje rywalizację na światowych kortach, ale też codzienne życie Igi Świątek i jej teamu. Nie zabraknie również ekskluzywnych wywiadów z naszą tenisistką.
Starting: 18-01-2025 12:00:00
Na ulicach należących do zabytkowej części Dakki, stolicy Bangladeszu, panuje piekielny chaos. Policjanci interweniują wyłącznie, gdy pojawiają się ofiary śmiertelne. Niebezpieczne piękno ekstremalnych tras ukazane z perspektywy osób, które podróżują nimi na co dzień. Bohaterami kolejnych odcinków są zarówno zawodowi kierowcy, jak i pasażerowie autobusów.
Starting: 18-01-2025 14:00:00
Łukasz Szpala swoją karierę sędziowską rozpoczął w czwartej lidze. Jednak nie miał zbyt dużych perspektyw awansu, więc postanowił zaryzykować. Przeniósł się za ocean. W USA zaczął od prowadzenia spotkań lig amatorskich i turniejów młodzieżowych. Bardzo szybko zauważono jego talent i został arbitrem w MLS. Kontynuacja serialu o najlepszych polskich arbitrach piłkarskich. Śledzimy ich losy nie tylko na boisku, ale i codzienne życie. Zobaczymy i usłyszymy, jak wygląda ich praca. Niesamowita okazja, by obejrzeć mecz z perspektywy sędziego.
Starting: 18-01-2025 15:10:00
Daniel Stefański pochodzi z Bydgoszczy. Regularnie sędziuje w polskiej Ekstraklasie. Ma też na koncie prowadzenie meczów w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy. Jego żoną jest Karolina Bojar, która spełniała się w roli arbitra w niższych ligach. Kontynuacja serialu o najlepszych polskich arbitrach piłkarskich. Śledzimy ich losy nie tylko na boisku, ale i codzienne życie. Zobaczymy i usłyszymy, jak wygląda ich praca. Niesamowita okazja, by obejrzeć mecz z perspektywy sędziego.
Starting: 18-01-2025 16:00:00
Dwaj bracia wyruszają w niezwykłą podróż do Nepalu. Przemierzając równiny i dżungle, stykają się z zapierającą dech w piersiach przyrodą. Wspinają się na najwyższe góry Ziemi. Od napotkanych mieszkańców dowiadują się, jak żyje się w cieniu Himalajów.
Starting: 18-01-2025 17:00:00
Tym razem obserwujemy i podsłuchujemy zawodników Lecha Poznań, Korony Kielce, Zagłębia Lubin i Lechii Gdańsk. Dowiemy się, jak zareagowali piłkarze podczas meczu Kolojorza ze Złocisto-Krwistymi, w którym doszło do niecodziennej sytuacji. Sędzia podyktował w nim aż trzy rzuty karne, a Lech stracił prowadzenie na kilka minut przed końcem. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.
Starting: 18-01-2025 18:00:00
Prowadzący Michał Wójcik przemierza Polskę od Podlasia przez Dolny Śląsk po Kaszuby. Odwiedza właścicieli polskich zamków, pałaców i dworów, którzy przywracają świetność zaniedbanym zabytkom. Nie szczędzą oni sił i środków, by wyremontować podupadłe perełki dawnej architektury. Widzowie zobaczą osiem okazałych rezydencji i poznają ich burzliwe dzieje. Właściciele opowiedzą, jak zamierzają utrzymać swoje okazałe budowle oraz jak to jest mieć zamek.
Starting: 18-01-2025 19:00:00
Prowadzący Michał Wójcik przemierza Polskę od Podlasia przez Dolny Śląsk po Kaszuby. Odwiedza właścicieli polskich zamków, pałaców i dworów, którzy przywracają świetność zaniedbanym zabytkom. Nie szczędzą oni sił i środków, by wyremontować podupadłe perełki dawnej architektury. Widzowie zobaczą osiem okazałych rezydencji i poznają ich burzliwe dzieje. Właściciele opowiedzą, jak zamierzają utrzymać swoje okazałe budowle oraz jak to jest mieć zamek.
Starting: 18-01-2025 19:30:00
Utalentowany skrzypek Kuba Brenner przyjaźni się z nieśmiałym Oskarem. Pewnego dnia obaj zapraszają do mieszkania należącego do wujka Oskara dwie kobiety z agencji towarzyskiej. Pod koniec wieczoru okazuje się, że nie mają pieniędzy, by zapłacić za miłe towarzystwo. Opiekun pań w ramach rekompensaty zabiera z mieszkania wartościową figurkę. Aby odzyskać cenny przedmiot, Kuba zastawia skrzypce i udaje się do gangsterów, by wykupić pamiątkę. Trafia w sam środek mafijnych porachunków między właścicielem agencji Bolcem a grupą gangsterów z Wybrzeża - Fre-dem i Gruchą. Dochodzi do strzelaniny, podczas której ginie walizka z pieniędzmi. Wszystko wskazuje na to, że zabrał ją właśnie Kuba - przypadkowy świadek zajścia. Grucha i Bolec ruszają jego tropem. Życie młodego muzyka jest teraz w wielkim niebez-pieczeństwie. Jedna z wielu komedii stworzonych przez Olafa Lubaszenkę. Jak zwykle widzowie mogą liczyć na wartką akcję, zabawny scenariusz i plejadę gwiazd. Jest to udana satyra na świat gangsterski. Obraz dostał trzy nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł, m.in. za kostiumy i montaż.
Starting: 18-01-2025 20:00:00
Autorzy cofają się do dzieciństwo trzykrotnego mistrza świata. Dowiemy się, skąd się wzięła u niego fascynacja sportem motorowym i jaki związek z tym miał jego dziadek. Poznamy również historię pewnej spawarki. Bartosz Zmazlik jest jednym z najlepszych żużlowców w historii tej dyscypliny. Przed ukończeniem 30 roku życia miał na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata. Do tego mnóstwo innych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Poznamy jego karierę od samego początku, gdy w dzieciństwie zafascynował się motorami. Zobaczymy jego dążenie do perfekcji i etos pracy. Nie zabraknie również wątków rodzinnych.
Starting: 18-01-2025 22:00:00
Do Adama dołączają na Podlasiu jego żona Anka i syn Maks. Kruk bierze udział w policyjnym nalocie na dziuplę handlarzy papierosów. W akcji uczestniczy również funkcjonariuszka Justyna Ataman, która prowadzi sprawę serii zabójstw młodych kobiet o rudych włosach. Adam wciąż ma problemy z panowaniem nad agresją i aktami przemocy. Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Funkcjonariusze organizują nalot na siedzibę miejscowego gangu. W drodze na akcję Adam Kruk (Michał Żurawski) poznaje intrygującą i pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Chwilę później ratuje nowej koleżance życie. Ich relacje zacieśniają się, gdy Kruk zaczyna pomagać Justynie w śledztwie dotyczącym zabójstw rudowłosych kobiet. Niepokorny policjant nie potrafi porozumieć się za to z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory rozpracowywał mafijne interesy. Jednocześnie Adam zmaga się z demonami przeszłości i atakami agresji. Szuka pomocy u znachorki.
Starting: 18-01-2025 23:00:00
Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Funkcjonariusze organizują nalot na siedzibę miejscowego gangu. W drodze na akcję Adam Kruk (Michał Żurawski) poznaje intrygującą i pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Chwilę później ratuje nowej koleżance życie. Ich relacje zacieśniają się, gdy Kruk zaczyna pomagać Justynie w śledztwie dotyczącym zabójstw rudowłosych kobiet. Niepokorny policjant nie potrafi porozumieć się za to z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory rozpracowywał mafijne interesy. Jednocześnie Adam zmaga się z demonami przeszłości i atakami agresji. Szuka pomocy u znachorki.
Starting: 19-01-2025 00:10:00
Kruk szuka rozwiązania swoich problemów u Szeptuchy. By chronić się przed gangsterami, Anka z Maksem znajdują kryjówkę w hotelu, gdzie pilnuje ich Dziadek Cygan, dawny znajomy Adma. Mafia papierosowa nadal wyprzedza o krok policjantów. Komendant Bogdanowicz stara się odkryć, kto jest zdrajcą w szeregach funkcjonariuszy. Śledztwo dotyczące zabójstw kobiet staje w miejscu. Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Funkcjonariusze organizują nalot na siedzibę miejscowego gangu. W drodze na akcję Adam Kruk (Michał Żurawski) poznaje intrygującą i pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Chwilę później ratuje nowej koleżance życie. Ich relacje zacieśniają się, gdy Kruk zaczyna pomagać Justynie w śledztwie dotyczącym zabójstw rudowłosych kobiet. Niepokorny policjant nie potrafi porozumieć się za to z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory rozpracowywał mafijne interesy. Jednocześnie Adam zmaga się z demonami przeszłości i atakami agresji. Szuka pomocy u znachorki.
Starting: 19-01-2025 01:15:00
Nie każdy remont idzie jak z płatka, a efekty pracy fachowców nie zawsze spełniają oczekiwania klientów. Prawdziwym koszmarem są różnego rodzaju niedoróbki i usterki. Wiesiek Skiba pomaga uczestnikom rozwiązać takie remontowe problemy. Niezastąpiona ekipa programu sprawnie, skutecznie i z pomysłem dokona wszelkich niezbędnych napraw.
Starting: 19-01-2025 02:20:00
Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka obejrzeć Biebrzę i otaczające ją bagna, trzy sztuczne jeziora - Czorsztyńskie, Goczałkowickie i Solińskie, Kanał Mazurski, Kanał Elbląski oraz Zalew Szczeciński i ujście Odry. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.
Starting: 19-01-2025 03:00:00
Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka obejrzeć Biebrzę i otaczające ją bagna, trzy sztuczne jeziora - Czorsztyńskie, Goczałkowickie i Solińskie, Kanał Mazurski, Kanał Elbląski oraz Zalew Szczeciński i ujście Odry. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.
Starting: 19-01-2025 03:40:00
Adam Wajrak zabiera w podróż po Polsce śladem rodzimych gatunków zwierząt. Wyjaśni, w jaki sposób działania człowieka wpływają na ekosystem.
Starting: 19-01-2025 04:20:00
Twórcy serii zabiorą widzów w podróż po najpiękniejszych regionach Polski. Zaprezentują warte uwagi, choć nieznane lokalizacje oraz te dobrze rozpoznawalne, acz zasługujące na spojrzenie z innej perspektywy. Widzowie dowiedzą się m.in., gdzie leży największy zamek w Polsce, skąd wzięła się w Karkonoszach norweska Świątynia Wang oraz, czy termin "opolszczyzna" jest poprawny i jakie tereny właściwie obejmuje. Pierwszy serial w polskiej telewizji, który pokazuje nasz kraj z perspektywy lotu ptaka.
Starting: 19-01-2025 05:00:00
Twórcy serii zabiorą widzów w podróż po najpiękniejszych regionach Polski. Zaprezentują warte uwagi, choć nieznane lokalizacje oraz te dobrze rozpoznawalne, acz zasługujące na spojrzenie z innej perspektywy. Widzowie dowiedzą się m.in., gdzie leży największy zamek w Polsce, skąd wzięła się w Karkonoszach norweska Świątynia Wang oraz, czy termin "opolszczyzna" jest poprawny i jakie tereny właściwie obejmuje. Pierwszy serial w polskiej telewizji, który pokazuje nasz kraj z perspektywy lotu ptaka.
Starting: 19-01-2025 05:30:00
Jerzy Majewski, dziennikarz i publicysta, odwiedza dziewięć polskich miast. Poznaje ich rytm, historię oraz architekturę. Podróż rozpoczyna się od magicznego Lublina, który czaruje tajemniczymi mrocznymi podwórkami, jak również włoskim charakterem starej zabudowy. Następnie badacz architektury odwiedza Gdańsk, perłę dawnej Rzeczpospolitej. Planuje wizytę w Toruniu, gdzie czas zdaje się mieć wiele wymiarów. Wraz z Jerzym Majewskim widzowie mogą ponadto wędrować po ulicach zabytkowego Krakowa, klimatycznego Wrocławia, niedocenianych Katowic oraz symbolu polskiej rewolucji przemysłowej - Łodzi. Wyprawa kończy się w Warszawie, która ze względu na swoją różnorodność, budzi skojarzenia z archipelagiem wysp.
Starting: 19-01-2025 06:00:00
Jerzy Majewski, dziennikarz i publicysta, odwiedza dziewięć polskich miast. Poznaje ich rytm, historię oraz architekturę. Podróż rozpoczyna się od magicznego Lublina, który czaruje tajemniczymi mrocznymi podwórkami, jak również włoskim charakterem starej zabudowy. Następnie badacz architektury odwiedza Gdańsk, perłę dawnej Rzeczpospolitej. Planuje wizytę w Toruniu, gdzie czas zdaje się mieć wiele wymiarów. Wraz z Jerzym Majewskim widzowie mogą ponadto wędrować po ulicach zabytkowego Krakowa, klimatycznego Wrocławia, niedocenianych Katowic oraz symbolu polskiej rewolucji przemysłowej - Łodzi. Wyprawa kończy się w Warszawie, która ze względu na swoją różnorodność, budzi skojarzenia z archipelagiem wysp.
Starting: 19-01-2025 07:00:00
Dziennikarze, muzycy i fani wspominają występ zespołu Depeche Mode, który zagrał swój pierwszy koncert w Polsce w 1985 roku. Marcin Cichoński i Marek Sierocki opowiedzą o polskiej scenie muzycznej w latach 80. XX w., a także o tym, jak grupa zdobyła popularność wśród Polaków. Ich utwory, inspirowane dźwiękami industrialnymi i naturą, były wówczas pionierskie i innowacyjne. Widzowie dowiedzą się, jak członkom zespołu przypadła do gustu Warszawa, a także jaki polski fast food spróbował Martin Gore. Roman Rogowiecki wspomni o tym, jak grupa Depeche Mode wpłynęła na Polaków, którzy nie tylko kolekcjonowali ich płyty, ale nosili też fryzury w stylu Dave'a Gahana i ubierali się podobnie do gwiazdorów. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 19-01-2025 08:00:00
W latach 80. XX w. Polacy z niecierpliwością wyczekiwali koncertu zespołu Metallica, który wreszcie wystąpił w 1987 roku w Katowicach. Kultowa formacja w tamtych czasach była już popularna, ale nie miała jeszcze statusu, jaki ma teraz. Roman Kostrzewski, Mateusz Żyła i Robert Zembrzycki opowiedzą o muzyce zespołu, która była w tamtych czasach agresywna, harmonijna i bezkompromisowa. O zainteresowaniu zachodnią muzyką metalową w Polsce wspomną m.in. Wojciech Mirek i Michał Koch. Nie zabraknie opowieści o subkulturach metalowców, a także polskich słowach, których nauczyli się członkowie grupy Metallica. Fan gwiazdorów, Maciej Chanek, wspomni, jak wyglądało jego spotkanie z członkami zespołu. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 19-01-2025 09:00:00
Twórcy starają się uchwycić na swoich zdjęciach najróżniejsze królewskie zamki obronne, magnackie pałace oraz dworki.
Starting: 19-01-2025 10:00:00
W kolejnym sezonie widzowie będą mieli okazję obejrzeć pałace Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia i Rzeszowa. Na ziemi kłodzkiej realizatorzy serii odwiedzą z kolei Zamek Sarny, Ratno Dolne i pałac von Münchhausenów w Żelaźnie. Posłuchają fascynującej historii dawnych właścicieli pałacu w Kopicach i zajrzą do zamku w Głogówku. Poszybują również nad Kujawami, aby obejrzeć zamki w Sztumie, Gniewie i Kwidzynie.
Starting: 19-01-2025 10:30:00
Bohaterem odcinka jest Lukas Podolski, kapitan Górnika Zabrze. Urodzony w Gliwicach reprezentant Niemiec właśnie w tym klubie postanowił dokończyć karierę. Podolski w swoim dorobku ma m.in. tytuł mistrza świata, który zdobył w 2014 roku na mundialu w Brazylii. Osiem sylwetek kapitanów klubów grających PKO Bank Polski Ekstraklasy. Są to czołowi zawodnicy w swoich zespołach. Są na różnych etapach kariery, mają odmienne osobowości, zasady życiowe oraz historie, ale łączy ich miłość do piłki nożnej i żądza zwycięstwa. To ośmiu znakomitych liderów.
Starting: 19-01-2025 11:00:00
Kamil Grosicki to niezwykle barwna postać w polskim futbolu. W pogoni za piłkarskiemu marzeniami zwiedził Europę - ze Szczecina przez Warszawę, do Szwajcarii, Francji, Turcji, aż do wymarzonej Premier League. Wędrówka po klubach wypełniona wyzwaniami, pokusami oraz niedoszłymi transferami. Znów zacumował w Szczecinie. O kapitanie Pogoni wypowiadają się m.in. Michał Probierz, Jacek Magiera i Cezary Kulesza. Osiem sylwetek kapitanów klubów grających PKO Bank Polski Ekstraklasy. Są to czołowi zawodnicy w swoich zespołach. Są na różnych etapach kariery, mają odmienne osobowości, zasady życiowe oraz historie, ale łączy ich miłość do piłki nożnej i żądza zwycięstwa. To ośmiu znakomitych liderów.
Starting: 19-01-2025 12:00:00
Damian Sylwestrzak w sezonie 2021/2022 jest najmłodszym sędzią w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie. W listopadzie 2021 roku otrzymał nominację na arbitra międzynarodowego. Prywatnie jest ojcem czwórki dzieci. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.
Starting: 19-01-2025 13:00:00
Lód i śnieg pokrywają arktyczne drogi przez osiem miesięcy w roku. Lokalni mieszkańcy zdołali już przywyknąć do tych warunków. Osoby zatrudnione w branży transportowej muszą przewieźć towary na czas do celu. Zaprezentowane zostaną kulisy pracy kierowców ciężarówek, którzy przemierzają bezkresne białe pustkowia na syberyjskiej trasie Nadym - Salechard. Niebezpieczne piękno ekstremalnych tras ukazane z perspektywy osób, które podróżują nimi na co dzień. Bohaterami kolejnych odcinków są zarówno zawodowi kierowcy, jak i pasażerowie autobusów.
Starting: 19-01-2025 14:00:00
Poznajemy kulisy meczów Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze i Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa. W roli głównej wystąpił Jesus Imaz, ale swoje wtrącił również Lukas Podolski. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.
Starting: 19-01-2025 15:00:00
Koncert zespołu ABBA w 1976 roku w Polsce był wydarzeniem przez wiele osób porównywanym do występu The Rolling Stones. W tamtych czasach zaproszenie grupy do Polski graniczyło z cudem. Zbigniew Romek, Wojciech Mann i Maria Szabłowska opowiedzą o realiach życia w Polsce w tamtych czasach. Rządzący, zapraszając zespół ABBA, chcieli pokazać Polakom, że w kraju wiedzie się coraz lepiej. Marzena Tarka wyjaśni nazwę zespołu i opowie o kulisach ich kariery. Zdaniem Marka Kościkiewicza muzyka ABBY była nowoczesna i nawiązywała do trendów muzycznych. Każda nowa piosenka zdobywała status światowego hitu. O legendarnym zespole i ich koncercie w Warszawie opowiedzą też Jan Chojnacki i Maryla Rodowicz. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 19-01-2025 16:00:00
Pierwszy serial o żużlu, prezentujący czarny sport od kuchni. Poznamy nieopowiedziane wcześniej historie i zobaczymy obrazy, których nie widać w telewizyjnych transmisjach. Przekonamy się, jak od kulis funkcjonują zespoły, z czym na co dzień zmagają się i jakie emocje towarzyszą podczas rywalizacji zawodnikom. Dowiemy się m.in. czy towarzyszy im strach, jak radzą sobie z hejtem, kontuzjami oraz niepowodzeniami. Autorzy porozmawiają nie tylko z żużlowcami, ale również z trenerami, sędziami i działaczami.
Starting: 19-01-2025 17:55:00
Od momentu, gdy Polsce została przyznana organizacja Euro 2012 infrastruktura stadionowa w naszym kraju uległa znacznej poprawie. Oprócz obiektów, które gościły uczestników mistrzostw Starego Kontynentu, w kolejnych latach powstało więcej stadionów, a jeszcze inne przeszły gruntowną renowację. Widzowie obejrzą najciekawsze z nich z lotu ptaka.
Starting: 19-01-2025 18:30:00
Od momentu, gdy Polsce została przyznana organizacja Euro 2012 infrastruktura stadionowa w naszym kraju uległa znacznej poprawie. Oprócz obiektów, które gościły uczestników mistrzostw Starego Kontynentu, w kolejnych latach powstało więcej stadionów, a jeszcze inne przeszły gruntowną renowację. Widzowie obejrzą najciekawsze z nich z lotu ptaka.
Starting: 19-01-2025 19:00:00
Sędzia Kamil Wójcik w środowisku piłkarskim zwany Brylantem opowie o tym, jak na co dzień opiekuje się swoim niepełnosprawnym synem. Tomasz Listkiewicz to syn byłego arbitra i prezesa PZPN. Jednak od dawna pracuje już tylko na swoje nazwisko. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.
Starting: 19-01-2025 19:30:00
Autorzy cofają się do dzieciństwo trzykrotnego mistrza świata. Dowiemy się, skąd się wzięła u niego fascynacja sportem motorowym i jaki związek z tym miał jego dziadek. Poznamy również historię pewnej spawarki. Bartosz Zmazlik jest jednym z najlepszych żużlowców w historii tej dyscypliny. Przed ukończeniem 30 roku życia miał na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata. Do tego mnóstwo innych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Poznamy jego karierę od samego początku, gdy w dzieciństwie zafascynował się motorami. Zobaczymy jego dążenie do perfekcji i etos pracy. Nie zabraknie również wątków rodzinnych.
Starting: 19-01-2025 20:30:00
W drugim odcinku zobaczymy, jak wygląda prawdziwa determinacja i codzienny trening. Dzięki nim można wspiąć się na szczyt. Poznamy też ludzi, którzy wywarli wpływ na Bartosza Zmarzlika. Cofniemy się do jego początków w Stali Gorzów i dowiemy się jakich wskazówek udzielił przyszłemu mistrzowi Tomasz Gollob. Bartosz Zmazlik jest jednym z najlepszych żużlowców w historii tej dyscypliny. Przed ukończeniem 30 roku życia miał na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata. Do tego mnóstwo innych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Poznamy jego karierę od samego początku, gdy w dzieciństwie zafascynował się motorami. Zobaczymy jego dążenie do perfekcji i etos pracy. Nie zabraknie również wątków rodzinnych.
Starting: 19-01-2025 21:20:00
Polska ukazana z niezwykłej perspektywy - z lotu ptaka. Tym razem twórcy starają się przede wszystkim uchwycić na swoich zdjęciach najróżniejsze królewskie zamki obronne, magnackie pałace oraz szlacheckie dwory i dworki. Oprócz samych fotografii zostanie przedstawiona także porywająca historia losów właścicieli tych lokacji. Widzowie zobaczą także wnętrza opisywanych twierdz i dworów.
Starting: 19-01-2025 22:30:00
Podsumowanie 2022 roku w wykonaniu Igi Świątek. Polska tenisistka wspięła się w nim na szczyt, jako pierwsza zawodniczka z naszego kraju awansowała na pozycję liderki rankingu WTA. W tak znakomitym dla niej sezonie wygrała dwa turnieje wielkoszlemowe - French Open i US Open. Triumfowała też w innych prestiżowych imprezach, m.in. w Dosze, Indian Wells, Miami i Rzymie. Serial chronologicznie przybliża najważniejsze momenty sezonu. Pokazuje rywalizację na światowych kortach, ale też codzienne życie Igi Świątek i jej teamu. Nie zabraknie również ekskluzywnych wywiadów z naszą tenisistką.
Starting: 19-01-2025 23:00:00
Historia świetnej polskiej bokserki Karoliny Koszewskiej-Łukasik. To wielokrotna reprezentantka kadry narodowej, amatorska medalistka mistrzostw Europy i czterokrotna zawodowa mistrzyni świata federacji WIBF, GBU i WBA. Po dziewięciu latach przerwy, podczas której całkowicie poświęciła się rodzinie i wychowaniu dzieci, powróciła na ring. Niewielu dawało jej szansę na dalsze sportowe sukcesy, ale Karolina nie ma w zwyczaju się poddawać. Seria dokumentalna poświęcona wybitnym sportsmenkom - bokserkom, zawodniczkom MMA, ju-jitsu, muay-thai. Mimo że żyją w cieniu klubowych kolegów, nie poddają się i odnoszą sukcesy. Działają na przekór stereotypom dotyczącym roli kobiet w społeczeństwie. Widzowie poznają dziesięć poruszających historii, m.in. Joanny Jędrzejczyk, Ewy Piątkowskiej oraz Gabrieli Kuzawińskiej.
Starting: 20-01-2025 00:10:00
Seria dokumentalna poświęcona wybitnym sportsmenkom - bokserkom, zawodniczkom MMA, ju-jitsu, muay-thai. Mimo że żyją w cieniu klubowych kolegów, nie poddają się i odnoszą sukcesy. Działają na przekór stereotypom dotyczącym roli kobiet w społeczeństwie. Widzowie poznają dziesięć poruszających historii, m.in. Joanny Jędrzejczyk, Ewy Piątkowskiej oraz Gabrieli Kuzawińskiej.
Starting: 20-01-2025 00:55:00
Nie każdy remont idzie jak z płatka, a efekty pracy fachowców nie zawsze spełniają oczekiwania klientów. Prawdziwym koszmarem są różnego rodzaju niedoróbki i usterki. Wiesiek Skiba pomaga uczestnikom rozwiązać takie remontowe problemy. Niezastąpiona ekipa programu sprawnie, skutecznie i z pomysłem dokona wszelkich niezbędnych napraw.
Starting: 20-01-2025 01:40:00
Dla wielu ludzi już sama wizja remontu jest niezwykle stresująca. Obawy okazują się uzasadnione, gdy pracownicy niesprawdzonych firm remontowych wyrządzają niewybaczalne szkody. Drugi sezon programu, w którym ceniony specjalista budowlany, Wiesław Skiba, naprawi błędy popełnione przez niekompetentnych kolegów po fachu oraz podpowie widzom, jak samodzielnie uporać się z drobnymi usterkami.
Starting: 20-01-2025 02:20:00
Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka obejrzeć Biebrzę i otaczające ją bagna, trzy sztuczne jeziora - Czorsztyńskie, Goczałkowickie i Solińskie, Kanał Mazurski, Kanał Elbląski oraz Zalew Szczeciński i ujście Odry. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.
Starting: 20-01-2025 03:00:00
Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka obejrzeć Biebrzę i otaczające ją bagna, trzy sztuczne jeziora - Czorsztyńskie, Goczałkowickie i Solińskie, Kanał Mazurski, Kanał Elbląski oraz Zalew Szczeciński i ujście Odry. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.
Starting: 20-01-2025 03:40:00
Adam Wajrak zabiera w podróż po Polsce śladem rodzimych gatunków zwierząt. Wyjaśni, w jaki sposób działania człowieka wpływają na ekosystem.
Starting: 20-01-2025 04:20:00
Twórcy serii zabiorą widzów w podróż po najpiękniejszych regionach Polski. Zaprezentują warte uwagi, choć nieznane lokalizacje oraz te dobrze rozpoznawalne, acz zasługujące na spojrzenie z innej perspektywy. Widzowie dowiedzą się m.in., gdzie leży największy zamek w Polsce, skąd wzięła się w Karkonoszach norweska Świątynia Wang oraz, czy termin "opolszczyzna" jest poprawny i jakie tereny właściwie obejmuje. Pierwszy serial w polskiej telewizji, który pokazuje nasz kraj z perspektywy lotu ptaka.
Starting: 20-01-2025 05:00:00
Twórcy serii zabiorą widzów w podróż po najpiękniejszych regionach Polski. Zaprezentują warte uwagi, choć nieznane lokalizacje oraz te dobrze rozpoznawalne, acz zasługujące na spojrzenie z innej perspektywy. Widzowie dowiedzą się m.in., gdzie leży największy zamek w Polsce, skąd wzięła się w Karkonoszach norweska Świątynia Wang oraz, czy termin "opolszczyzna" jest poprawny i jakie tereny właściwie obejmuje. Pierwszy serial w polskiej telewizji, który pokazuje nasz kraj z perspektywy lotu ptaka.
Starting: 20-01-2025 05:30:00
W 2022 roku Lech Poznań obchodził 100-lecie swojego istnienia. Twórcy serialu przypomną złote czasy Kolejorza, przypadające na lata 1983-1993. Klub odnosił wówczas swoje największe sukcesy. Poznańscy piłkarze podczas tej pamiętnej dekady pięciokrotnie sięgnęli po tytuł mistrza Polski, dwukrotnie zdobyli również Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Zaprezentowane zostaną archiwalne nagrania, a także wywiady z piłkarzami i trenerami.
Starting: 20-01-2025 06:00:00
W 2022 roku Lech Poznań obchodził 100-lecie swojego istnienia. Twórcy serialu przypomną złote czasy Kolejorza, przypadające na lata 1983-1993. Klub odnosił wówczas swoje największe sukcesy. Poznańscy piłkarze podczas tej pamiętnej dekady pięciokrotnie sięgnęli po tytuł mistrza Polski, dwukrotnie zdobyli również Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Zaprezentowane zostaną archiwalne nagrania, a także wywiady z piłkarzami i trenerami.
Starting: 20-01-2025 07:00:00
Twórcy serii poddają wnikliwej analizie przyczyny wielkich katastrof z ostatnich lat i zastanawiają się, czy można było ich uniknąć. Wśród nich znajdują się pożar londyńskiego Grenfell Tower, zawalenie się mostu w Genui oraz eksplozja wahadłowca Challenger.
Starting: 20-01-2025 08:00:00
Tym razem koncentrujemy się na spotkaniach Wisły Płock z Legią Warszawa oraz Widzewa Łódź z Rakowem Częstochowa. Dużo do powiedzenia podczas tego pierwszego meczu miał piłkarz Nafciarzy, Dominik Furman. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.
Starting: 20-01-2025 09:00:00
Führer stał się celem co najmniej 42 zamachów. Dokumentaliści tym razem rekonstruują dramatyczne wydarzenia z jego rezydencji. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przeprowadzono co najmniej czterdzieści dwa zamachy na życie Adolfa Hitlera. Seria przybliża dziesięć najważniejszych prób uśmiercenia wodza III Rzeszy. Zostaną przedstawione okoliczności tych ataków oraz sylwetki zaangażowanych w nie osób. Prócz tego pojawią się rozważania hipotetycznych sytuacji, w których zamach zakończyłby się sukcesem.
Starting: 20-01-2025 10:00:00
Kulisy jednego z najgłośniejszych zamachów na Führera - akcji w Wilczym Szańcu, przeprowadzonej w lipcu 1944 roku. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przeprowadzono co najmniej czterdzieści dwa zamachy na życie Adolfa Hitlera. Seria przybliża dziesięć najważniejszych prób uśmiercenia wodza III Rzeszy. Zostaną przedstawione okoliczności tych ataków oraz sylwetki zaangażowanych w nie osób. Prócz tego pojawią się rozważania hipotetycznych sytuacji, w których zamach zakończyłby się sukcesem.
Starting: 20-01-2025 11:00:00
Doświadczony nurek Tomasz Stachura decyduje się zbadać wraki, które spoczywają na dnie Morza Bałtyckiego. Podczas swoich podwodnych ekspedycji dotrze m.in. do jednostek zatopionych podczas II wojny światowej. Wraz z ekipą filmową przyjrzy im się z bliska i spróbuje odkryć ich fascynujące tajemnice. Widzowie mają okazję poznać historię tych statków oraz dramatyczne losy ludzi, którzy znaleźli się na ich pokładzie.
Starting: 20-01-2025 12:00:00
Matthias Malmedie testuje możliwości różnych modeli samochodów - od amerykańskich klasyków po perły włoskiej motoryzacji. Kamery rejestrują to, co jest niewidoczne gołym okiem. Matthias Malmedie zaprezentuje widzom luksusowe i legendarne samochody. Prowadzący podda pojazdy wymagającym testom.
Starting: 20-01-2025 13:00:00
Od momentu, gdy Polsce została przyznana organizacja Euro 2012 infrastruktura stadionowa w naszym kraju uległa znacznej poprawie. Oprócz obiektów, które gościły uczestników mistrzostw Starego Kontynentu, w kolejnych latach powstało więcej stadionów, a jeszcze inne przeszły gruntowną renowację. Widzowie obejrzą najciekawsze z nich z lotu ptaka.
Starting: 20-01-2025 14:00:00
Od momentu, gdy Polsce została przyznana organizacja Euro 2012 infrastruktura stadionowa w naszym kraju uległa znacznej poprawie. Oprócz obiektów, które gościły uczestników mistrzostw Starego Kontynentu, w kolejnych latach powstało więcej stadionów, a jeszcze inne przeszły gruntowną renowację. Widzowie obejrzą najciekawsze z nich z lotu ptaka.
Starting: 20-01-2025 14:30:00
Bohaterem trzeciego odcinka jest Wojciech Myć. W Ekstraklasie sędziuje od 2017 roku. Wcześniej prowadził mecze na niższych poziomach rozgrywkowych. Tym, co wyróżnia go z grona ligowych arbitrów, jest doskonałe przygotowanie motoryczne i kondycyjne. Kontynuacja serialu o najlepszych polskich arbitrach piłkarskich. Śledzimy ich losy nie tylko na boisku, ale i codzienne życie. Zobaczymy i usłyszymy, jak wygląda ich praca. Niesamowita okazja, by obejrzeć mecz z perspektywy sędziego.
Starting: 20-01-2025 15:00:00
Taras Romanczuk jest kapitanem Jagiellonii Białystok. W barwach Dumy Podlasia gra od dekady. Pobił już rekord klubu w ilości występów w Ekstraklasie. Ma ich na koncie ponad trzysta. Sprawia to, że jest już grającą legendą Jagi. W sezonie 20243/2024 był jednym z architektów pierwszego w historii tytułu mistrza Polski dla Jagiellonii. Osiem sylwetek kapitanów klubów grających PKO Bank Polski Ekstraklasy. Są to czołowi zawodnicy w swoich zespołach. Są na różnych etapach kariery, mają odmienne osobowości, zasady życiowe oraz historie, ale łączy ich miłość do piłki nożnej i żądza zwycięstwa. To ośmiu znakomitych liderów.
Starting: 20-01-2025 16:00:00
Poznajemy kulisy meczów Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze i Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa. W roli głównej wystąpił Jesus Imaz, ale swoje wtrącił również Lukas Podolski. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.
Starting: 20-01-2025 17:00:00
Grupa młodych i utalentowanych motocyklistów chce zaprezentować swoje umiejętności. Zawodnicy startują w serii Red Bull MotoGP Rookies Cup.
Starting: 20-01-2025 17:50:00
Marketę Vondrousovą można nazwać największym zaskoczeniem 2023 roku. Czeszka wracała po kontuzji i jej celem był powrót do szerokiej światowej czołówki. Tymczasem nie miała sobie równych w wielkoszlemowym Wimbledonie. Dowiemy się, jak ten sukces wpłyną na jej życie sportowe i osobiste. W kobiecym tenisie sezon 2023 zwieńczył turniej WTA Finals w Cancun z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek. Każdy odcinek tej serii będzie poświęcony innej z nich. Zobaczymy z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć tenisistki i ich sztaby. Kamery towarzyszyły im podczas pobytu w Meksyku, lecz opowiadały one również o wydarzeniach z całego sezonu.
Starting: 20-01-2025 19:00:00
Ons Jabeur to jedna z najbardziej lubianych, uśmiechniętych i kontaktowych zawodniczek w czołówce rankingu WTA. W Cancun w oczach sympatycznej Tunezyjki pojawiły się jednak łzy. Poznamy ją lepiej, gdy wyjawi powód płaczu po wygranym meczu. W kobiecym tenisie sezon 2023 zwieńczył turniej WTA Finals w Cancun z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek. Każdy odcinek tej serii będzie poświęcony innej z nich. Zobaczymy z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć tenisistki i ich sztaby. Kamery towarzyszyły im podczas pobytu w Meksyku, lecz opowiadały one również o wydarzeniach z całego sezonu.
Starting: 20-01-2025 19:30:00
Nocą Lutek razem z Nutą (Adam Bobik) obrzucają billboard konkurencji farbami. Mietek jest jednak przygotowany na ten ruch. Razem z Synkiem wiesza drugi, identyczny egzemplarz. Zasada jest teraz spokojny o to, że reklamę jego firmy pogrzebowej zobaczą ludzie jadący na festyn z okazji 150-lecia Złotowa. Mietek Zasada (Robert Więckiewicz), emerytowany listonosz z prowincjonalnego miasteczka, dowiaduje się, że jego przyjaciel Czesław Major (Mieczysław Zbrojewicz) popełnił samobójstwo. Do tego właściciel jedynego w okolicy zakładu pogrzebowego odmawia zajęcia się jego pochówkiem. Wydarzenia te odmieniają spokojne życie Mietka. Zakłada on własną firmę, która ma zapewnić Czesławowi godne pożegnanie. Tym samym podejmuje nierówną walkę z lokalnym potentatem Jackiem Wiecznym (Piotr Rogucki). Nieświadomy przeszkód i absurdów funeralnego biznesu balansować na granicy przepisów prawa i moralnych zasad. Odkrywa miejscowe układy i tajemnice skrywane latami przez mieszkańców niewielkiej społeczności. Wspierają go niepełnosprawna żona (Aleksandra Konieczna) i córka Majora (Karolina Bruchnicka).
Starting: 20-01-2025 20:00:00
Kamery towarzyszą trenerowi Markowi Papszunowi oraz jego sztabowi szkoleniowemu w codziennym życiu. Śledzą też piłkarzy Rakowa Częstochowa podczas treningów, odpraw oraz spotkań w PKO BP Ekstraklasie. Niezwykła drogą jaką pokonał Raków Częstochowa może być inspiracją dla większości klubów w naszym kraju. Trener Marek Papszun w 2020 wprowadził drużynę do Ekstraklasy, by w kolejnych latach dwukrotnie wygrać z nią Puchar Polski i ostatecznie sięgnąć po tytuł mistrzowski. Przyjrzymy się codziennemu funkcjonowaniu klubu oraz będziemy towarzyszyć sztabowi szkoleniowemu i piłkarzom podczas ich codziennych zajęć.
Starting: 20-01-2025 21:10:00
Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.
Starting: 20-01-2025 22:00:00
Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.
Starting: 20-01-2025 22:30:00
Wspomnienie koncertu trębacza Milesa Davisa, który zagrał po raz pierwszy w Polsce w 1983 roku. O magicznym i niezapomnianym występie kompozytora opowiedzą m.in. Maryla Rodowicz, Wojciech Mann i Marek Olko. Michał Urbaniak wspomni o karierze wirtuoza trąbki. Gwiazdor świadomie kształtował swój wizerunek i walczył o równouprawnienie dla czarnoskórych. O innowacyjnej i inspirującej muzyce Davisa, który wyprzedzał swoją epokę, opowiedzą m.in. Piotr Wojtasik i Wojciech Karolak. Widzowie dowiedzą się też o jazzie w Polsce, który w latach 50. XX w. był określany przez komunistów jako muzyka imperialistyczna. Polscy artyści chętnie ją grali, co z czasem przybrało formę protestu. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 20-01-2025 23:00:00
Führer stał się celem co najmniej 42 zamachów. Dokumentaliści tym razem rekonstruują dramatyczne wydarzenia z jego rezydencji. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przeprowadzono co najmniej czterdzieści dwa zamachy na życie Adolfa Hitlera. Seria przybliża dziesięć najważniejszych prób uśmiercenia wodza III Rzeszy. Zostaną przedstawione okoliczności tych ataków oraz sylwetki zaangażowanych w nie osób. Prócz tego pojawią się rozważania hipotetycznych sytuacji, w których zamach zakończyłby się sukcesem.
Starting: 21-01-2025 05:00:00
Twórcy serii zabiorą widzów w podróż po najpiękniejszych regionach Polski. Zaprezentują warte uwagi, choć nieznane lokalizacje oraz te dobrze rozpoznawalne, acz zasługujące na spojrzenie z innej perspektywy. Widzowie dowiedzą się m.in., gdzie leży największy zamek w Polsce, skąd wzięła się w Karkonoszach norweska Świątynia Wang oraz, czy termin "opolszczyzna" jest poprawny i jakie tereny właściwie obejmuje. Pierwszy serial w polskiej telewizji, który pokazuje nasz kraj z perspektywy lotu ptaka.
Starting: 21-01-2025 05:00:00
Twórcy serii zabiorą widzów w podróż po najpiękniejszych regionach Polski. Zaprezentują warte uwagi, choć nieznane lokalizacje oraz te dobrze rozpoznawalne, acz zasługujące na spojrzenie z innej perspektywy. Widzowie dowiedzą się m.in., gdzie leży największy zamek w Polsce, skąd wzięła się w Karkonoszach norweska Świątynia Wang oraz, czy termin "opolszczyzna" jest poprawny i jakie tereny właściwie obejmuje. Pierwszy serial w polskiej telewizji, który pokazuje nasz kraj z perspektywy lotu ptaka.
Starting: 21-01-2025 05:30:00
W 2022 roku Lech Poznań obchodził 100-lecie swojego istnienia. Twórcy serialu przypomną złote czasy Kolejorza, przypadające na lata 1983-1993. Klub odnosił wówczas swoje największe sukcesy. Poznańscy piłkarze podczas tej pamiętnej dekady pięciokrotnie sięgnęli po tytuł mistrza Polski, dwukrotnie zdobyli również Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Zaprezentowane zostaną archiwalne nagrania, a także wywiady z piłkarzami i trenerami.
Starting: 21-01-2025 06:00:00
W 2022 roku Lech Poznań obchodził 100-lecie swojego istnienia. Twórcy serialu przypomną złote czasy Kolejorza, przypadające na lata 1983-1993. Klub odnosił wówczas swoje największe sukcesy. Poznańscy piłkarze podczas tej pamiętnej dekady pięciokrotnie sięgnęli po tytuł mistrza Polski, dwukrotnie zdobyli również Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Zaprezentowane zostaną archiwalne nagrania, a także wywiady z piłkarzami i trenerami.
Starting: 21-01-2025 07:00:00
Twórcy serii poddają wnikliwej analizie przyczyny wielkich katastrof z ostatnich lat i zastanawiają się, czy można było ich uniknąć. Wśród nich znajdują się pożar londyńskiego Grenfell Tower, zawalenie się mostu w Genui oraz eksplozja wahadłowca Challenger.
Starting: 21-01-2025 08:00:00
W szóstym odcinku jesteśmy na boiskach, gdzie rozgrywają się mecze Legii Warszawa z Lechią Gdańsk i Korony Kielce z Górnikiem Zabrze. Na pierwszym planie bramkarz ekipy z Trójmiasta, Dusan Kuciak. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.
Starting: 21-01-2025 09:00:00
Cotygodniowy program poświęcony najważniejszym wydarzeniom w świecie piłki nożnej.
Starting: 21-01-2025 10:00:00
W każdym odcinku serii pokazane zostaną zabójcze pułapki zastawiane na Hitlera. Twórcy szczegółowo analizują plany działania zamachowców, prezentują ich życiorysy oraz motywy, którymi się kierowali. Bazując na wiedzy specjalistów, tworzą wizualizację przebiegu wydarzeń. Dzięki ich pracy mamy szansę lepiej poznać ten mroczny okres historii, prezentują też sytuację polityczną w Polsce i na świecie.
Starting: 21-01-2025 10:00:00
W każdym odcinku serii pokazane zostaną zabójcze pułapki zastawiane na Hitlera. Twórcy szczegółowo analizują plany działania zamachowców, prezentują ich życiorysy oraz motywy, którymi się kierowali. Bazując na wiedzy specjalistów, tworzą wizualizację przebiegu wydarzeń. Dzięki ich pracy mamy szansę lepiej poznać ten mroczny okres historii, prezentują też sytuację polityczną w Polsce i na świecie.
Starting: 21-01-2025 11:00:00
Tomasz Stachura i jego pomocnicy oglądają niezwykle ciekawy wrak niemieckiego tankowca Terra. Długa na 74,1 m jednostka powstała w stoczni w Rendsburgu. W czasie wojny wspomagała 27 flotyllę u-bootów. Tankowiec został zatopiony przez radziecki okręt podwodny w październiku 1944 roku. Doświadczony nurek Tomasz Stachura decyduje się zbadać wraki, które spoczywają na dnie Morza Bałtyckiego. Podczas swoich podwodnych ekspedycji dotrze m.in. do jednostek zatopionych podczas II wojny światowej. Wraz z ekipą filmową przyjrzy im się z bliska i spróbuje odkryć ich fascynujące tajemnice. Widzowie mają okazję poznać historię tych statków oraz dramatyczne losy ludzi, którzy znaleźli się na ich pokładzie.
Starting: 21-01-2025 12:00:00
Matthias Malmedie zaprezentuje widzom luksusowe i legendarne samochody. Prowadzący podda pojazdy wymagającym testom.
Starting: 21-01-2025 13:00:00
Od momentu, gdy Polsce została przyznana organizacja Euro 2012 infrastruktura stadionowa w naszym kraju uległa znacznej poprawie. Oprócz obiektów, które gościły uczestników mistrzostw Starego Kontynentu, w kolejnych latach powstało więcej stadionów, a jeszcze inne przeszły gruntowną renowację. Widzowie obejrzą najciekawsze z nich z lotu ptaka.
Starting: 21-01-2025 14:00:00
Od momentu, gdy Polsce została przyznana organizacja Euro 2012 infrastruktura stadionowa w naszym kraju uległa znacznej poprawie. Oprócz obiektów, które gościły uczestników mistrzostw Starego Kontynentu, w kolejnych latach powstało więcej stadionów, a jeszcze inne przeszły gruntowną renowację. Widzowie obejrzą najciekawsze z nich z lotu ptaka.
Starting: 21-01-2025 14:30:00
Twórcy serii poddają wnikliwej analizie przyczyny wielkich katastrof z ostatnich lat i zastanawiają się, czy można było ich uniknąć.
Starting: 21-01-2025 15:00:00
Bohaterem trzeciego odcinka jest Wojciech Myć. W Ekstraklasie sędziuje od 2017 roku. Wcześniej prowadził mecze na niższych poziomach rozgrywkowych. Tym, co wyróżnia go z grona ligowych arbitrów, jest doskonałe przygotowanie motoryczne i kondycyjne. Kontynuacja serialu o najlepszych polskich arbitrach piłkarskich. Śledzimy ich losy nie tylko na boisku, ale i codzienne życie. Zobaczymy i usłyszymy, jak wygląda ich praca. Niesamowita okazja, by obejrzeć mecz z perspektywy sędziego.
Starting: 21-01-2025 15:00:00
Taras Romanczuk jest kapitanem Jagiellonii Białystok. W barwach Dumy Podlasia gra od dekady. Pobił już rekord klubu w ilości występów w Ekstraklasie. Ma ich na koncie ponad trzysta. Sprawia to, że jest już grającą legendą Jagi. W sezonie 20243/2024 był jednym z architektów pierwszego w historii tytułu mistrza Polski dla Jagiellonii. Osiem sylwetek kapitanów klubów grających PKO Bank Polski Ekstraklasy. Są to czołowi zawodnicy w swoich zespołach. Są na różnych etapach kariery, mają odmienne osobowości, zasady życiowe oraz historie, ale łączy ich miłość do piłki nożnej i żądza zwycięstwa. To ośmiu znakomitych liderów.
Starting: 21-01-2025 16:00:00
Podsumowanie ostatnich spotkań elitarnej Ligi Mistrzów UEFA, a także zapowiedź kolejnych meczów.
Starting: 21-01-2025 16:30:00
Poznajemy kulisy meczów Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze i Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa. W roli głównej wystąpił Jesus Imaz, ale swoje wtrącił również Lukas Podolski. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.
Starting: 21-01-2025 17:00:00
Grupa młodych i utalentowanych motocyklistów chce zaprezentować swoje umiejętności. Zawodnicy startują w serii Red Bull MotoGP Rookies Cup.
Starting: 21-01-2025 17:50:00
Twórcy serii poddają wnikliwej analizie przyczyny wielkich katastrof z ostatnich lat i zastanawiają się, czy można było ich uniknąć.
Starting: 21-01-2025 19:00:00
Marketę Vondrousovą można nazwać największym zaskoczeniem 2023 roku. Czeszka wracała po kontuzji i jej celem był powrót do szerokiej światowej czołówki. Tymczasem nie miała sobie równych w wielkoszlemowym Wimbledonie. Dowiemy się, jak ten sukces wpłyną na jej życie sportowe i osobiste. W kobiecym tenisie sezon 2023 zwieńczył turniej WTA Finals w Cancun z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek. Każdy odcinek tej serii będzie poświęcony innej z nich. Zobaczymy z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć tenisistki i ich sztaby. Kamery towarzyszyły im podczas pobytu w Meksyku, lecz opowiadały one również o wydarzeniach z całego sezonu.
Starting: 21-01-2025 19:00:00
Ons Jabeur to jedna z najbardziej lubianych, uśmiechniętych i kontaktowych zawodniczek w czołówce rankingu WTA. W Cancun w oczach sympatycznej Tunezyjki pojawiły się jednak łzy. Poznamy ją lepiej, gdy wyjawi powód płaczu po wygranym meczu. W kobiecym tenisie sezon 2023 zwieńczył turniej WTA Finals w Cancun z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek. Każdy odcinek tej serii będzie poświęcony innej z nich. Zobaczymy z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć tenisistki i ich sztaby. Kamery towarzyszyły im podczas pobytu w Meksyku, lecz opowiadały one również o wydarzeniach z całego sezonu.
Starting: 21-01-2025 19:30:00
Dobra postawa Club Brugge KV w fazie ligowej Champions League sprawiła, że na dwie kolejki przed końcem tego etapu rozgrywek klub Michała Skórasia wyprzedza m.in. takie firmy jak Real Madryt, Manchester City, czy Paris Saint-Germain. Belgowie wciąż jednak muszą się mieć na baczności. Nawet jeden punkt wywalczony w starciu z Juventusem FC będzie ich dużym sukcesem.
Starting: 21-01-2025 19:55:00
Nocą Lutek razem z Nutą (Adam Bobik) obrzucają billboard konkurencji farbami. Mietek jest jednak przygotowany na ten ruch. Razem z Synkiem wiesza drugi, identyczny egzemplarz. Zasada jest teraz spokojny o to, że reklamę jego firmy pogrzebowej zobaczą ludzie jadący na festyn z okazji 150-lecia Złotowa. Mietek Zasada (Robert Więckiewicz), emerytowany listonosz z prowincjonalnego miasteczka, dowiaduje się, że jego przyjaciel Czesław Major (Mieczysław Zbrojewicz) popełnił samobójstwo. Do tego właściciel jedynego w okolicy zakładu pogrzebowego odmawia zajęcia się jego pochówkiem. Wydarzenia te odmieniają spokojne życie Mietka. Zakłada on własną firmę, która ma zapewnić Czesławowi godne pożegnanie. Tym samym podejmuje nierówną walkę z lokalnym potentatem Jackiem Wiecznym (Piotr Rogucki). Nieświadomy przeszkód i absurdów funeralnego biznesu balansować na granicy przepisów prawa i moralnych zasad. Odkrywa miejscowe układy i tajemnice skrywane latami przez mieszkańców niewielkiej społeczności. Wspierają go niepełnosprawna żona (Aleksandra Konieczna) i córka Majora (Karolina Bruchnicka).
Starting: 21-01-2025 20:00:00
Kamery towarzyszą trenerowi Markowi Papszunowi oraz jego sztabowi szkoleniowemu w codziennym życiu. Śledzą też piłkarzy Rakowa Częstochowa podczas treningów, odpraw oraz spotkań w PKO BP Ekstraklasie. Niezwykła drogą jaką pokonał Raków Częstochowa może być inspiracją dla większości klubów w naszym kraju. Trener Marek Papszun w 2020 wprowadził drużynę do Ekstraklasy, by w kolejnych latach dwukrotnie wygrać z nią Puchar Polski i ostatecznie sięgnąć po tytuł mistrzowski. Przyjrzymy się codziennemu funkcjonowaniu klubu oraz będziemy towarzyszyć sztabowi szkoleniowemu i piłkarzom podczas ich codziennych zajęć.
Starting: 21-01-2025 21:10:00
Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.
Starting: 21-01-2025 22:00:00
Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.
Starting: 21-01-2025 22:30:00
Dziennikarze, muzycy i fani wspominają występ zespołu Depeche Mode, który zagrał swój pierwszy koncert w Polsce w 1985 roku. Marcin Cichoński i Marek Sierocki opowiedzą o polskiej scenie muzycznej w latach 80. XX w., a także o tym, jak grupa zdobyła popularność wśród Polaków. Ich utwory, inspirowane dźwiękami industrialnymi i naturą, były wówczas pionierskie i innowacyjne. Widzowie dowiedzą się, jak członkom zespołu przypadła do gustu Warszawa, a także jaki polski fast food spróbował Martin Gore. Roman Rogowiecki wspomni o tym, jak grupa Depeche Mode wpłynęła na Polaków, którzy nie tylko kolekcjonowali ich płyty, ale nosili też fryzury w stylu Dave'a Gahana i ubierali się podobnie do gwiazdorów. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 21-01-2025 23:00:00
Seria dokumentalna poświęcona wybitnym sportsmenkom - bokserkom, zawodniczkom MMA, ju-jitsu, muay-thai. Mimo że żyją w cieniu klubowych kolegów, nie poddają się i odnoszą sukcesy. Działają na przekór stereotypom dotyczącym roli kobiet w społeczeństwie. Widzowie poznają dziesięć poruszających historii, m.in. Joanny Jędrzejczyk, Ewy Piątkowskiej oraz Gabrieli Kuzawińskiej.
Starting: 22-01-2025 00:10:00
Seria dokumentalna poświęcona wybitnym sportsmenkom - bokserkom, zawodniczkom MMA, ju-jitsu, muay-thai. Mimo że żyją w cieniu klubowych kolegów, nie poddają się i odnoszą sukcesy. Działają na przekór stereotypom dotyczącym roli kobiet w społeczeństwie. Widzowie poznają dziesięć poruszających historii, m.in. Joanny Jędrzejczyk, Ewy Piątkowskiej oraz Gabrieli Kuzawińskiej.
Starting: 22-01-2025 00:55:00
Dla wielu ludzi już sama wizja remontu jest niezwykle stresująca. Obawy okazują się uzasadnione, gdy pracownicy niesprawdzonych firm remontowych wyrządzają niewybaczalne szkody. Drugi sezon programu, w którym ceniony specjalista budowlany, Wiesław Skiba, naprawi błędy popełnione przez niekompetentnych kolegów po fachu oraz podpowie widzom, jak samodzielnie uporać się z drobnymi usterkami.
Starting: 22-01-2025 01:40:00
Dla wielu ludzi już sama wizja remontu jest niezwykle stresująca. Obawy okazują się uzasadnione, gdy pracownicy niesprawdzonych firm remontowych wyrządzają niewybaczalne szkody. Drugi sezon programu, w którym ceniony specjalista budowlany, Wiesław Skiba, naprawi błędy popełnione przez niekompetentnych kolegów po fachu oraz podpowie widzom, jak samodzielnie uporać się z drobnymi usterkami.
Starting: 22-01-2025 02:20:00
Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka obejrzeć Biebrzę i otaczające ją bagna, trzy sztuczne jeziora - Czorsztyńskie, Goczałkowickie i Solińskie, Kanał Mazurski, Kanał Elbląski oraz Zalew Szczeciński i ujście Odry. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.
Starting: 22-01-2025 03:00:00
Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka obejrzeć Biebrzę i otaczające ją bagna, trzy sztuczne jeziora - Czorsztyńskie, Goczałkowickie i Solińskie, Kanał Mazurski, Kanał Elbląski oraz Zalew Szczeciński i ujście Odry. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.
Starting: 22-01-2025 03:40:00
Znany działacz na rzecz ochrony przyrody wyrusza w doskonale sobie znane tereny Puszczy Białowieskiej. Podąża tropem wilków, które upolowały łanię w pobliżu jego domu w Teremiskach. Działacz na rzecz ochrony przyrody wyrusza w doskonale sobie znane tereny Puszczy Białowieskiej. Podąża tropem wilków, które upolowały łanię w pobliżu jego domu w Teremiskach. Obserwuje dzięcioły, bociany, kruki, muchołówki, krętogłowy i szczygły, a także dzikie pszczoły i inne owady zapylające. Słucha płochliwego derkacza i prezentuje widzom niezwykłe zwyczaje dzierzby gąsiorek.
Starting: 22-01-2025 04:20:00
Kulisy jednego z najgłośniejszych zamachów na Führera - akcji w Wilczym Szańcu, przeprowadzonej w lipcu 1944 roku. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przeprowadzono co najmniej czterdzieści dwa zamachy na życie Adolfa Hitlera. Seria przybliża dziesięć najważniejszych prób uśmiercenia wodza III Rzeszy. Zostaną przedstawione okoliczności tych ataków oraz sylwetki zaangażowanych w nie osób. Prócz tego pojawią się rozważania hipotetycznych sytuacji, w których zamach zakończyłby się sukcesem.
Starting: 22-01-2025 05:00:00
Po sześciu kolejkach wyżej od FC Barcelony w tabeli Ligi Mistrzów był jedynie Liverpool. Wygrana z Benficą zapewni katalończykom bezpośredni awans do 1/8 finału i jednocześnie pogrzebie szanse ekipy z Lizbony na czołową ósemkę.
Starting: 22-01-2025 06:00:00
W 2022 roku Lech Poznań obchodził 100-lecie swojego istnienia. Twórcy serialu przypomną złote czasy Kolejorza, przypadające na lata 1983-1993. Klub odnosił wówczas swoje największe sukcesy. Poznańscy piłkarze podczas tej pamiętnej dekady pięciokrotnie sięgnęli po tytuł mistrza Polski, dwukrotnie zdobyli również Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Zaprezentowane zostaną archiwalne nagrania, a także wywiady z piłkarzami i trenerami.
Starting: 22-01-2025 06:00:00
W 2022 roku Lech Poznań obchodził 100-lecie swojego istnienia. Twórcy serialu przypomną złote czasy Kolejorza, przypadające na lata 1983-1993. Klub odnosił wówczas swoje największe sukcesy. Poznańscy piłkarze podczas tej pamiętnej dekady pięciokrotnie sięgnęli po tytuł mistrza Polski, dwukrotnie zdobyli również Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Zaprezentowane zostaną archiwalne nagrania, a także wywiady z piłkarzami i trenerami.
Starting: 22-01-2025 07:00:00
Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.
Starting: 22-01-2025 08:00:00
Twórcy serii poddają wnikliwej analizie przyczyny wielkich katastrof z ostatnich lat i zastanawiają się, czy można było ich uniknąć. Wśród nich znajdują się pożar londyńskiego Grenfell Tower, zawalenie się mostu w Genui oraz eksplozja wahadłowca Challenger.
Starting: 22-01-2025 08:00:00
Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.
Starting: 22-01-2025 08:30:00
Głównym bohaterem tego odcinka będzie duński pomocnik wrocławskiego Śląska, Patrick Olsen. Dowiemy się, co miał do powiedzenia podczas meczu swojej drużyny z Legią Warszawa. Podsłuchamy też, co działo się w spotkaniach Jagiellonii Białystok ze Stalą Mielec oraz Zagłębia Lubin z Rakowem Częstochowa. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.
Starting: 22-01-2025 09:00:00
Nie tylko Formuła 1 budzi emocje. Oto przypomnienie rajdu samochodów przeznaczonych do zezłomowania. W 2019 roku w Katowicach stawiły się zespoły w autach z epoki komunizmu. Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.
Starting: 22-01-2025 10:00:00
Cotygodniowy program poświęcony najważniejszym wydarzeniom w świecie piłki nożnej.
Starting: 22-01-2025 10:00:00
Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.
Starting: 22-01-2025 11:00:00
Tomasz Stachura i jego pomocnicy oglądają leżący na dnie morza wrak radzieckiego lekkiego kutra torpedowego typu G-5. Opracowana pod koniec lat 20. XX w. przez generała Andrieja Tupolewa jednostka pływająca była masowo produkowana w latach 1934-1944. Doświadczony nurek Tomasz Stachura decyduje się zbadać wraki, które spoczywają na dnie Morza Bałtyckiego. Podczas swoich podwodnych ekspedycji dotrze m.in. do jednostek zatopionych podczas II wojny światowej. Wraz z ekipą filmową przyjrzy im się z bliska i spróbuje odkryć ich fascynujące tajemnice. Widzowie mają okazję poznać historię tych statków oraz dramatyczne losy ludzi, którzy znaleźli się na ich pokładzie.
Starting: 22-01-2025 12:00:00
Matthias Malmedie zaprezentuje widzom luksusowe i legendarne samochody. Prowadzący podda pojazdy wymagającym testom.
Starting: 22-01-2025 13:00:00
Od momentu, gdy Polsce została przyznana organizacja Euro 2012 infrastruktura stadionowa w naszym kraju uległa znacznej poprawie. Oprócz obiektów, które gościły uczestników mistrzostw Starego Kontynentu, w kolejnych latach powstało więcej stadionów, a jeszcze inne przeszły gruntowną renowację. Widzowie obejrzą najciekawsze z nich z lotu ptaka.
Starting: 22-01-2025 14:00:00
Od momentu, gdy Polsce została przyznana organizacja Euro 2012 infrastruktura stadionowa w naszym kraju uległa znacznej poprawie. Oprócz obiektów, które gościły uczestników mistrzostw Starego Kontynentu, w kolejnych latach powstało więcej stadionów, a jeszcze inne przeszły gruntowną renowację. Widzowie obejrzą najciekawsze z nich z lotu ptaka.
Starting: 22-01-2025 14:30:00
Twórcy serii poddają wnikliwej analizie przyczyny wielkich katastrof z ostatnich lat i zastanawiają się, czy można było ich uniknąć.
Starting: 22-01-2025 15:00:00
Podsumowanie ostatnich spotkań elitarnej Ligi Mistrzów UEFA, a także zapowiedź kolejnych meczów.
Starting: 22-01-2025 16:30:00
Grupa młodych i utalentowanych motocyklistów chce zaprezentować swoje umiejętności. Zawodnicy startują w serii Red Bull MotoGP Rookies Cup.
Starting: 22-01-2025 17:50:00
Poznamy kierowców ciężarówek, którzy z potężnymi ładunkami, przemierzają ekstremalne trasy pełne wybojów i ostrych zakrętów. Wraz z bohaterami wyruszymy na trudno dostępne szlaki Boliwii, Gruzji, Afganistanu, Republiki Południowej Afryki, Indii, Madagaskaru, Szkocji i Australii.
Starting: 22-01-2025 18:00:00
Odcinek poświęcony starciom na morzach podczas pierwszej i drugiej wojny światowej. Bitwa jutlandzka, największa bitwa morska wielkiej wojny, była krwawa, ale nierozstrzygnięta. Twórcy programu przypominają historię jedynego ocalałego z tego starcia okrętu - HMS Caroline. Filmowcy nurkują również w wodach Scapa Flow w poszukiwaniu szczątków niemieckiej floty zatopionej tu podczas pierwszej wojny światowej. Opowiadają też o niemieckim U-Boocie, który 20 lat później prześlizgnął się do tego akwenu i zatopił brytyjski okręt Royal Oak. W programie także szczegóły brytyjskiej operacji zwanej rajdem Saint-Nazaire - ataku na niemiecką bazę morską podczas drugiej wojny światowej. Twórcy dziesięcioodcinkowej serii przedstawiają, jak rozwój technologii zmienił floty wojenne, a także przypominają historię największych bitew morskich. W programie zobaczymy m.in. osiemnastowieczne okręty liniowe, pierwsze łodzie podwodne z czasów wojny secesyjnej, jednostki biorące udział w lądowaniu aliantów w Normandii, statki szpitalne pływające podczas I i II wojny światowej, a także nowoczesne okręty atomowe. Poznamy historię niezwykłych statków i ich załóg, które miały wpływ na dzieje świata. Każdy odcinek zawiera m.in. imponujące rekonstrukcje, ciekawostki techniczne i historyczne oraz wypowiedzi ekspertów.
Starting: 22-01-2025 19:00:00
Twórcy serii poddają wnikliwej analizie przyczyny wielkich katastrof z ostatnich lat i zastanawiają się, czy można było ich uniknąć.
Starting: 22-01-2025 19:00:00
Piłkarze Realu Madryt, obrońcy trofeum, w tegorocznej edycji Champions League na razie spisują się w kratkę. Wygrali dotąd trzy z sześciu spotkań i zajmują dopiero 20. pozycję w tabeli. Jeszcze gorzej jednak radzi sobie FC Salzburg. Austriacki zespół ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo - w 4. kolejce rozgrywek pokonał 3:1 Feyenoord.
Starting: 22-01-2025 19:55:00
Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.
Starting: 22-01-2025 22:00:00
Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.
Starting: 22-01-2025 22:30:00
Rudy decyduje się wreszcie usunąć Ruskiego. Otrzymuje też pozwolenie od Dunajów, wierchuszki mafii papierosowej, na to, by prowadzić ich interesy na Podlasiu. W sprawie spalonej kobiety pojawia się ważny trop. Śledczy zaczynają uważniej obserwować rodzeństwo: Klaudię i Cypriana. Na komendzie policjanci zaczynają zastanawiać się, kto może być zdrajcą. Kruk bierze udział w nalocie na nielegalną fabrykę papierosów. Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Funkcjonariusze organizują nalot na siedzibę miejscowego gangu. W drodze na akcję Adam Kruk (Michał Żurawski) poznaje intrygującą i pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Chwilę później ratuje nowej koleżance życie. Ich relacje zacieśniają się, gdy Kruk zaczyna pomagać Justynie w śledztwie dotyczącym zabójstw rudowłosych kobiet. Niepokorny policjant nie potrafi porozumieć się za to z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory rozpracowywał mafijne interesy. Jednocześnie Adam zmaga się z demonami przeszłości i atakami agresji. Szuka pomocy u znachorki.
Starting: 22-01-2025 23:00:00
Dziennikarze, muzycy i fani wspominają występ zespołu Depeche Mode, który zagrał swój pierwszy koncert w Polsce w 1985 roku. Marcin Cichoński i Marek Sierocki opowiedzą o polskiej scenie muzycznej w latach 80. XX w., a także o tym, jak grupa zdobyła popularność wśród Polaków. Ich utwory, inspirowane dźwiękami industrialnymi i naturą, były wówczas pionierskie i innowacyjne. Widzowie dowiedzą się, jak członkom zespołu przypadła do gustu Warszawa, a także jaki polski fast food spróbował Martin Gore. Roman Rogowiecki wspomni o tym, jak grupa Depeche Mode wpłynęła na Polaków, którzy nie tylko kolekcjonowali ich płyty, ale nosili też fryzury w stylu Dave'a Gahana i ubierali się podobnie do gwiazdorów. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 22-01-2025 23:00:00
Seria dokumentalna poświęcona wybitnym sportsmenkom - bokserkom, zawodniczkom MMA, ju-jitsu, muay-thai. Mimo że żyją w cieniu klubowych kolegów, nie poddają się i odnoszą sukcesy. Działają na przekór stereotypom dotyczącym roli kobiet w społeczeństwie. Widzowie poznają dziesięć poruszających historii, m.in. Joanny Jędrzejczyk, Ewy Piątkowskiej oraz Gabrieli Kuzawińskiej.
Starting: 23-01-2025 00:10:00
Seria dokumentalna poświęcona wybitnym sportsmenkom - bokserkom, zawodniczkom MMA, ju-jitsu, muay-thai. Mimo że żyją w cieniu klubowych kolegów, nie poddają się i odnoszą sukcesy. Działają na przekór stereotypom dotyczącym roli kobiet w społeczeństwie. Widzowie poznają dziesięć poruszających historii, m.in. Joanny Jędrzejczyk, Ewy Piątkowskiej oraz Gabrieli Kuzawińskiej.
Starting: 23-01-2025 00:55:00
Dla wielu ludzi już sama wizja remontu jest niezwykle stresująca. Obawy okazują się uzasadnione, gdy pracownicy niesprawdzonych firm remontowych wyrządzają niewybaczalne szkody. Drugi sezon programu, w którym ceniony specjalista budowlany, Wiesław Skiba, naprawi błędy popełnione przez niekompetentnych kolegów po fachu oraz podpowie widzom, jak samodzielnie uporać się z drobnymi usterkami.
Starting: 23-01-2025 01:40:00
Dla wielu ludzi już sama wizja remontu jest niezwykle stresująca. Obawy okazują się uzasadnione, gdy pracownicy niesprawdzonych firm remontowych wyrządzają niewybaczalne szkody. Drugi sezon programu, w którym ceniony specjalista budowlany, Wiesław Skiba, naprawi błędy popełnione przez niekompetentnych kolegów po fachu oraz podpowie widzom, jak samodzielnie uporać się z drobnymi usterkami. Wiesiek zostaje poproszony przez panią Julię o rozwiązanie problemu poobijanej ściany, którą niszczą bawiące się w mieszkaniu dzieci. Fachowiec wynajęty wcześniej przyznał, że nie wie, w jaki sposób obić ścianę, aby nie zabrać niepotrzebnie cennych centymetrów przestrzeni. Na szczęście prawdziwy ekspert znalazł wyjście z tej sytuacji. W drugiej części programu prowadzący jest zaproszony do mieszkania młodej pary, która ma już dość życia z wszechobecnymi niedociągnięciami i usterkami pozostawionymi przez niesolidnego pracownika. Kłopot stanowią źle zamontowana futryna, niewyregulowane zawiasy oraz nieszczelne połączenie szyby i płytek pod prysznicem. Wiesiek ma w mieszkaniu Magdy i Pawła pełne ręce roboty. Ponadto specjalista dzieli się z widzami cennymi poradami - podpowiada, jak usunąć farbę olejną i czym uzupełnić ubytki w drewnie.
Starting: 23-01-2025 02:20:00
Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka obejrzeć Biebrzę i otaczające ją bagna, trzy sztuczne jeziora - Czorsztyńskie, Goczałkowickie i Solińskie, Kanał Mazurski, Kanał Elbląski oraz Zalew Szczeciński i ujście Odry. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.
Starting: 23-01-2025 03:00:00
Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.
Starting: 23-01-2025 03:40:00
Działacz na rzecz ochrony przyrody wyrusza w doskonale sobie znane tereny Puszczy Białowieskiej. Podąża tropem wilków, które upolowały łanię w pobliżu jego domu w Teremiskach. Obserwuje dzięcioły, bociany, kruki, muchołówki, krętogłowy i szczygły, a także dzikie pszczoły i inne owady zapylające. Słucha płochliwego derkacza i prezentuje widzom niezwykłe zwyczaje dzierzby gąsiorek.
Starting: 23-01-2025 04:20:00
W każdym odcinku serii pokazane zostaną zabójcze pułapki zastawiane na Hitlera. Twórcy szczegółowo analizują plany działania zamachowców, prezentują ich życiorysy oraz motywy, którymi się kierowali. Bazując na wiedzy specjalistów, tworzą wizualizację przebiegu wydarzeń. Dzięki ich pracy mamy szansę lepiej poznać ten mroczny okres historii, prezentują też sytuację polityczną w Polsce i na świecie.
Starting: 23-01-2025 05:00:00
Doświadczony nurek Tomasz Stachura decyduje się zbadać wraki, które spoczywają na dnie Morza Bałtyckiego. Podczas swoich podwodnych ekspedycji dotrze m.in. do jednostek zatopionych podczas II wojny światowej. Wraz z ekipą filmową przyjrzy im się z bliska i spróbuje odkryć ich fascynujące tajemnice. Widzowie mają okazję poznać historię tych statków oraz dramatyczne losy ludzi, którzy znaleźli się na ich pokładzie.
Starting: 23-01-2025 05:00:00
Mecz zespołów, które były zaliczane do faworytów Ligi Mistrzów. Jednak po sześciu rozegranych kolejkach okazało się, że mogą mieć duże problemy nawet z awansem do fazy play-off. Paris Saint-Germain zajmuje obecnie dopiero 25. miejsce w tabeli, natomiast Manchester City jest 22.
Starting: 23-01-2025 06:00:00
Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.
Starting: 23-01-2025 08:00:00
Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.
Starting: 23-01-2025 08:30:00
Widzowie mają okazje zobaczyć najlepsze fragmenty nagrań, które nie znalazły się w poprzednich odcinkach. W rolach głównych: Dawid Abramowicz, Jarosław Jach, Dawid Szymonowicz, Łukasz Zwoliński, Szymon Włodarczyk i Sebastian Kowalczyk. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.
Starting: 23-01-2025 09:00:00
Nie tylko Formuła 1 budzi emocje. Oto przypomnienie rajdu samochodów przeznaczonych do zezłomowania. W 2019 roku w Katowicach stawiły się zespoły w autach z epoki komunizmu. Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.
Starting: 23-01-2025 10:00:00
Podsumowanie ostatnich spotkań elitarnej Ligi Mistrzów UEFA, a także zapowiedź kolejnych meczów.
Starting: 23-01-2025 10:00:00
Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.
Starting: 23-01-2025 11:00:00
Tomasz Stachura i jego pomocnicy oglądają leżący na dnie morza wrak radzieckiego lekkiego kutra torpedowego typu G-5. Opracowana pod koniec lat 20. XX w. przez generała Andrieja Tupolewa jednostka pływająca była masowo produkowana w latach 1934-1944. Doświadczony nurek Tomasz Stachura decyduje się zbadać wraki, które spoczywają na dnie Morza Bałtyckiego. Podczas swoich podwodnych ekspedycji dotrze m.in. do jednostek zatopionych podczas II wojny światowej. Wraz z ekipą filmową przyjrzy im się z bliska i spróbuje odkryć ich fascynujące tajemnice. Widzowie mają okazję poznać historię tych statków oraz dramatyczne losy ludzi, którzy znaleźli się na ich pokładzie.
Starting: 23-01-2025 12:00:00
W latach 80. XX w. Polacy z niecierpliwością wyczekiwali koncertu zespołu Metallica, który wreszcie wystąpił w 1987 roku w Katowicach. Kultowa formacja w tamtych czasach była już popularna, ale nie miała jeszcze statusu, jaki ma teraz. Roman Kostrzewski, Mateusz Żyła i Robert Zembrzycki opowiedzą o muzyce zespołu, która była w tamtych czasach agresywna, harmonijna i bezkompromisowa. O zainteresowaniu zachodnią muzyką metalową w Polsce wspomną m.in. Wojciech Mirek i Michał Koch. Nie zabraknie opowieści o subkulturach metalowców, a także polskich słowach, których nauczyli się członkowie grupy Metallica. Fan gwiazdorów, Maciej Chanek, wspomni, jak wyglądało jego spotkanie z członkami zespołu. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 23-01-2025 12:00:00
Matthias Malmedie zaprezentuje widzom luksusowe i legendarne samochody. Prowadzący podda pojazdy wymagającym testom.
Starting: 23-01-2025 13:00:00
Stevie Wonder jest twórcą największych przebojów, które były często odtwarzane przez stacje radiowe i miał ogromny wpływ na muzykę mainstreamową.Wystąpił w Polsce po raz pierwszy w 1989 roku. Koncert amerykańskiego piosenkarza odbył się na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie, na którym zjawiło się kilkadziesiąt tysięcy widzów. Aleksandra Boćkowska, Stanisław Trzciński i Wojciech Mann wspominają o sytuacji politycznej w Polsce, a także wsparciu ze strony zagranicznych gwiazd. Artysta uznawany był za wojownika o wolność i równouprawnienie dla osób czarnoskórych. Widzowie usłyszą od Krzysztofa Materny o spotkaniu gwiazdora z Mieczysławem Rakowskim i dlaczego się na nie spóźnił. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 23-01-2025 13:00:00
Od momentu, gdy Polsce została przyznana organizacja Euro 2012 infrastruktura stadionowa w naszym kraju uległa znacznej poprawie. Oprócz obiektów, które gościły uczestników mistrzostw Starego Kontynentu, w kolejnych latach powstało więcej stadionów, a jeszcze inne przeszły gruntowną renowację. Widzowie obejrzą najciekawsze z nich z lotu ptaka.
Starting: 23-01-2025 14:00:00
Od momentu, gdy Polsce została przyznana organizacja Euro 2012 infrastruktura stadionowa w naszym kraju uległa znacznej poprawie. Oprócz obiektów, które gościły uczestników mistrzostw Starego Kontynentu, w kolejnych latach powstało więcej stadionów, a jeszcze inne przeszły gruntowną renowację. Widzowie obejrzą najciekawsze z nich z lotu ptaka.
Starting: 23-01-2025 14:30:00
Twórcy serii poddają wnikliwej analizie przyczyny wielkich katastrof z ostatnich lat i zastanawiają się, czy można było ich uniknąć.
Starting: 23-01-2025 15:00:00
Piotr Lasyk pochodzi ze Śląska. W przeszłości na murawie spełniał się w innej roli, był piłkarzem Polonii Bytom. Z czasem doszedł do wniosku, że woli skupić się na sędziowaniu. Lubi żartować, tryska optymizmem i ma duże poczucie humoru, co pomaga mu w tonowaniu nastrojów na boisku i kontaktach z zawodnikami. Kontynuacja serialu o najlepszych polskich arbitrach piłkarskich. Śledzimy ich losy nie tylko na boisku, ale i codzienne życie. Zobaczymy i usłyszymy, jak wygląda ich praca. Niesamowita okazja, by obejrzeć mecz z perspektywy sędziego.
Starting: 23-01-2025 15:00:00
Odcinek poświęcony starciom na morzach podczas pierwszej i drugiej wojny światowej. Bitwa jutlandzka, największa bitwa morska wielkiej wojny, była krwawa, ale nierozstrzygnięta. Twórcy programu przypominają historię jedynego ocalałego z tego starcia okrętu - HMS Caroline. Filmowcy nurkują również w wodach Scapa Flow w poszukiwaniu szczątków niemieckiej floty zatopionej tu podczas pierwszej wojny światowej. Opowiadają też o niemieckim U-Boocie, który 20 lat później prześlizgnął się do tego akwenu i zatopił brytyjski okręt Royal Oak. W programie także szczegóły brytyjskiej operacji zwanej rajdem Saint-Nazaire - ataku na niemiecką bazę morską podczas drugiej wojny światowej. Twórcy dziesięcioodcinkowej serii przedstawiają, jak rozwój technologii zmienił floty wojenne, a także przypominają historię największych bitew morskich. W programie zobaczymy m.in. osiemnastowieczne okręty liniowe, pierwsze łodzie podwodne z czasów wojny secesyjnej, jednostki biorące udział w lądowaniu aliantów w Normandii, statki szpitalne pływające podczas I i II wojny światowej, a także nowoczesne okręty atomowe. Poznamy historię niezwykłych statków i ich załóg, które miały wpływ na dzieje świata. Każdy odcinek zawiera m.in. imponujące rekonstrukcje, ciekawostki techniczne i historyczne oraz wypowiedzi ekspertów.
Starting: 23-01-2025 16:00:00
Podsumowanie ostatnich spotkań elitarnej Ligi Mistrzów UEFA, a także zapowiedź kolejnych meczów.
Starting: 23-01-2025 16:30:00
W czwartym odcinku autorzy serialu zabierają nas na mecze Lechii Gdańsk z Rakowem Częstochowa i Śląska Wrocław z Wartą Poznań. Głównym bohaterem został Tomas Petrasek. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.
Starting: 23-01-2025 17:00:00
Poznamy kierowców ciężarówek, którzy z potężnymi ładunkami, przemierzają ekstremalne trasy pełne wybojów i ostrych zakrętów. Wraz z bohaterami wyruszymy na trudno dostępne szlaki Boliwii, Gruzji, Afganistanu, Republiki Południowej Afryki, Indii, Madagaskaru, Szkocji i Australii.
Starting: 23-01-2025 18:00:00
Twórcy programu przedstawiają historię wysiłków zmierzających do zbudowania najskuteczniejszej łodzi podwodnej. Odcinek rozpoczyna się od przypomnienia zatopienia argentyńskiego krążownika General Belgrano przez brytyjski okręt podwodny HMS Conqueror podczas wojny o Falklandy. Następnie zobaczymy, jak wyglądały pierwsze łodzie podwodne - Turtle z czasów amerykańskiej wojny o niepodległość i Hunley, użyty przez konfederatów podczas wojny secesyjnej. W programie będzie mowa także o niemieckich U-Botach i japońskich okrętach I-400 z okresu II wojny światowej. Posłuchamy także członka załogi USS Nautilus, który opisuje, jak wyglądała służba na pierwszej atomowej łodzi podwodnej na świecie. Twórcy dziesięcioodcinkowej serii przedstawiają, jak rozwój technologii zmienił floty wojenne, a także przypominają historię największych bitew morskich. W programie zobaczymy m.in. osiemnastowieczne okręty liniowe, pierwsze łodzie podwodne z czasów wojny secesyjnej, jednostki biorące udział w lądowaniu aliantów w Normandii, statki szpitalne pływające podczas I i II wojny światowej, a także nowoczesne okręty atomowe. Poznamy historię niezwykłych statków i ich załóg, które miały wpływ na dzieje świata. Każdy odcinek zawiera m.in. imponujące rekonstrukcje, ciekawostki techniczne i historyczne oraz wypowiedzi ekspertów.
Starting: 23-01-2025 19:00:00
Piłkarze Realu Madryt, obrońcy trofeum, w tegorocznej edycji Champions League na razie spisują się w kratkę. Wygrali dotąd trzy z sześciu spotkań i zajmują dopiero 20. pozycję w tabeli. Jeszcze gorzej jednak radzi sobie FC Salzburg. Austriacki zespół ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo - w 4. kolejce rozgrywek pokonał 3:1 Feyenoord.
Starting: 23-01-2025 19:55:00
Bartosz Zmazlik jest jednym z najlepszych żużlowców w historii tej dyscypliny. Przed ukończeniem 30 roku życia miał na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata. Do tego mnóstwo innych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Poznamy jego karierę od samego początku, gdy w dzieciństwie zafascynował się motorami. Zobaczymy jego dążenie do perfekcji i etos pracy. Nie zabraknie również wątków rodzinnych.
Starting: 23-01-2025 20:00:00
W tym odcinku poznamy dwie historie - najlepszej polskiej sędzi Moniki Mularczyk oraz Macieja Włodarczyka, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tym zawodem. Zobaczymy, jak wygląda sędziowanie meczów w niższych klasach rozgrywkowych. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.
Starting: 23-01-2025 21:00:00
Bohaterką pierwszego odcinka jest Jessica Pegula. Zostaje zaskoczona pytaniem o to ile meczów rozegrała w 2023 roku. Amerykanka i jej trener David Witt nie zdawali sobie sprawy, że jest ona rekordzistką pod tym względem. W kobiecym tenisie sezon 2023 zwieńczył turniej WTA Finals w Cancun z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek. Każdy odcinek tej serii będzie poświęcony innej z nich. Zobaczymy z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć tenisistki i ich sztaby. Kamery towarzyszyły im podczas pobytu w Meksyku, lecz opowiadały one również o wydarzeniach z całego sezonu.
Starting: 23-01-2025 21:55:00
Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.
Starting: 23-01-2025 22:00:00
Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.
Starting: 23-01-2025 22:30:00
O Coco Gauff opowie miedzy innymi... Agnieszka Radwańska. Polska tenisistka miała okazję spotkać się z Amerykanką, gdy ta miała zaledwie 12 lat. Już wtedy widać było, że ma ona wielki talent. Teraz eksperci typują Gauff na największą rywalkę Igi Światek. Czy mają rację? W kobiecym tenisie sezon 2023 zwieńczył turniej WTA Finals w Cancun z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek. Każdy odcinek tej serii będzie poświęcony innej z nich. Zobaczymy z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć tenisistki i ich sztaby. Kamery towarzyszyły im podczas pobytu w Meksyku, lecz opowiadały one również o wydarzeniach z całego sezonu.
Starting: 23-01-2025 22:30:00
Justyna wspomina swoje dzieciństwo, kiedy przecięły się losy jej i nastoletniego Kruka. W Katowicach dochodzi do spotkania Rudego z Dunajami, którzy pragną zemsty na policjancie. Ujawnione zostają tajemnice rodzeństwa Dereniów. Gangsterzy ponownie uderzają w rodzinę Adama. Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Funkcjonariusze organizują nalot na siedzibę miejscowego gangu. W drodze na akcję Adam Kruk (Michał Żurawski) poznaje intrygującą i pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Chwilę później ratuje nowej koleżance życie. Ich relacje zacieśniają się, gdy Kruk zaczyna pomagać Justynie w śledztwie dotyczącym zabójstw rudowłosych kobiet. Niepokorny policjant nie potrafi porozumieć się za to z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory rozpracowywał mafijne interesy. Jednocześnie Adam zmaga się z demonami przeszłości i atakami agresji. Szuka pomocy u znachorki.
Starting: 23-01-2025 23:00:00
Seria dokumentalna poświęcona wybitnym sportsmenkom - bokserkom, zawodniczkom MMA, ju-jitsu, muay-thai. Mimo że żyją w cieniu klubowych kolegów, nie poddają się i odnoszą sukcesy. Działają na przekór stereotypom dotyczącym roli kobiet w społeczeństwie. Widzowie poznają dziesięć poruszających historii, m.in. Joanny Jędrzejczyk, Ewy Piątkowskiej oraz Gabrieli Kuzawińskiej.
Starting: 24-01-2025 00:10:00
Seria dokumentalna poświęcona wybitnym sportsmenkom - bokserkom, zawodniczkom MMA, ju-jitsu, muay-thai. Mimo że żyją w cieniu klubowych kolegów, nie poddają się i odnoszą sukcesy. Działają na przekór stereotypom dotyczącym roli kobiet w społeczeństwie. Widzowie poznają dziesięć poruszających historii, m.in. Joanny Jędrzejczyk, Ewy Piątkowskiej oraz Gabrieli Kuzawińskiej.
Starting: 24-01-2025 00:55:00
Dla wielu ludzi już sama wizja remontu jest niezwykle stresująca. Obawy okazują się uzasadnione, gdy pracownicy niesprawdzonych firm remontowych wyrządzają niewybaczalne szkody. Drugi sezon programu, w którym ceniony specjalista budowlany, Wiesław Skiba, naprawi błędy popełnione przez niekompetentnych kolegów po fachu oraz podpowie widzom, jak samodzielnie uporać się z drobnymi usterkami. Wiesiek zostaje poproszony przez panią Julię o rozwiązanie problemu poobijanej ściany, którą niszczą bawiące się w mieszkaniu dzieci. Fachowiec wynajęty wcześniej przyznał, że nie wie, w jaki sposób obić ścianę, aby nie zabrać niepotrzebnie cennych centymetrów przestrzeni. Na szczęście prawdziwy ekspert znalazł wyjście z tej sytuacji. W drugiej części programu prowadzący jest zaproszony do mieszkania młodej pary, która ma już dość życia z wszechobecnymi niedociągnięciami i usterkami pozostawionymi przez niesolidnego pracownika. Kłopot stanowią źle zamontowana futryna, niewyregulowane zawiasy oraz nieszczelne połączenie szyby i płytek pod prysznicem. Wiesiek ma w mieszkaniu Magdy i Pawła pełne ręce roboty. Ponadto specjalista dzieli się z widzami cennymi poradami - podpowiada, jak usunąć farbę olejną i czym uzupełnić ubytki w drewnie.
Starting: 24-01-2025 01:40:00
Dla wielu ludzi już sama wizja remontu jest niezwykle stresująca. Obawy okazują się uzasadnione, gdy pracownicy niesprawdzonych firm remontowych wyrządzają niewybaczalne szkody. Drugi sezon programu, w którym ceniony specjalista budowlany, Wiesław Skiba, naprawi błędy popełnione przez niekompetentnych kolegów po fachu oraz podpowie widzom, jak samodzielnie uporać się z drobnymi usterkami.
Starting: 24-01-2025 02:20:00
Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.
Starting: 24-01-2025 03:00:00
Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.
Starting: 24-01-2025 03:40:00
Działacz na rzecz ochrony przyrody wyrusza w doskonale sobie znane tereny Puszczy Białowieskiej. Podąża tropem wilków, które upolowały łanię w pobliżu jego domu w Teremiskach. Obserwuje dzięcioły, bociany, kruki, muchołówki, krętogłowy i szczygły, a także dzikie pszczoły i inne owady zapylające. Słucha płochliwego derkacza i prezentuje widzom niezwykłe zwyczaje dzierzby gąsiorek.
Starting: 24-01-2025 04:20:00
Tomasz Stachura i jego pomocnicy oglądają niezwykle ciekawy wrak niemieckiego tankowca Terra. Długa na 74,1 m jednostka powstała w stoczni w Rendsburgu. W czasie wojny wspomagała 27 flotyllę u-bootów. Tankowiec został zatopiony przez radziecki okręt podwodny w październiku 1944 roku. Doświadczony nurek Tomasz Stachura decyduje się zbadać wraki, które spoczywają na dnie Morza Bałtyckiego. Podczas swoich podwodnych ekspedycji dotrze m.in. do jednostek zatopionych podczas II wojny światowej. Wraz z ekipą filmową przyjrzy im się z bliska i spróbuje odkryć ich fascynujące tajemnice. Widzowie mają okazję poznać historię tych statków oraz dramatyczne losy ludzi, którzy znaleźli się na ich pokładzie.
Starting: 24-01-2025 05:00:00
Mecz zespołów, które były zaliczane do faworytów Ligi Mistrzów. Jednak po sześciu rozegranych kolejkach okazało się, że mogą mieć duże problemy nawet z awansem do fazy play-off. Paris Saint-Germain zajmuje obecnie dopiero 25. miejsce w tabeli, natomiast Manchester City jest 22.
Starting: 24-01-2025 06:00:00
Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.
Starting: 24-01-2025 08:00:00
Piękno Polski uchwycone z perspektywy drona.
Starting: 24-01-2025 08:30:00
Widzowie mają okazje zobaczyć najlepsze fragmenty nagrań, które nie znalazły się w poprzednich odcinkach. W rolach głównych: Dawid Abramowicz, Jarosław Jach, Dawid Szymonowicz, Łukasz Zwoliński, Szymon Włodarczyk i Sebastian Kowalczyk. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.
Starting: 24-01-2025 09:00:00
Podsumowanie ostatnich spotkań elitarnej Ligi Mistrzów UEFA, a także zapowiedź kolejnych meczów.
Starting: 24-01-2025 10:00:00
Piotr Bugajny zaprasza do dyskusji o najbliższej kolejce Ekstraklasy. Nie zabraknie wnikliwych analiz nadchodzących meczów, prognoz wyników i omówienia formy poszczególnych zespołów. Wszystko okraszone wypowiedziami ekspertów, między innymi Mateusza Rokuszewskiego.
Starting: 24-01-2025 10:00:00
Stevie Wonder jest twórcą największych przebojów, które były często odtwarzane przez stacje radiowe i miał ogromny wpływ na muzykę mainstreamową.Wystąpił w Polsce po raz pierwszy w 1989 roku. Koncert amerykańskiego piosenkarza odbył się na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie, na którym zjawiło się kilkadziesiąt tysięcy widzów. Aleksandra Boćkowska, Stanisław Trzciński i Wojciech Mann wspominają o sytuacji politycznej w Polsce, a także wsparciu ze strony zagranicznych gwiazd. Artysta uznawany był za wojownika o wolność i równouprawnienie dla osób czarnoskórych. Widzowie usłyszą od Krzysztofa Materny o spotkaniu gwiazdora z Mieczysławem Rakowskim i dlaczego się na nie spóźnił. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 24-01-2025 12:00:00
Stevie Wonder jest twórcą największych przebojów, które były często odtwarzane przez stacje radiowe i miał ogromny wpływ na muzykę mainstreamową.Wystąpił w Polsce po raz pierwszy w 1989 roku. Koncert amerykańskiego piosenkarza odbył się na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie, na którym zjawiło się kilkadziesiąt tysięcy widzów. Aleksandra Boćkowska, Stanisław Trzciński i Wojciech Mann wspominają o sytuacji politycznej w Polsce, a także wsparciu ze strony zagranicznych gwiazd. Artysta uznawany był za wojownika o wolność i równouprawnienie dla osób czarnoskórych. Widzowie usłyszą od Krzysztofa Materny o spotkaniu gwiazdora z Mieczysławem Rakowskim i dlaczego się na nie spóźnił. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 24-01-2025 13:00:00
Jerzy Majewski, dziennikarz i publicysta, odwiedza dziewięć polskich miast. Poznaje ich rytm, historię oraz architekturę. Podróż rozpoczyna się od magicznego Lublina, który czaruje tajemniczymi mrocznymi podwórkami, jak również włoskim charakterem starej zabudowy. Następnie badacz architektury odwiedza Gdańsk, perłę dawnej Rzeczpospolitej. Planuje wizytę w Toruniu, gdzie czas zdaje się mieć wiele wymiarów. Wraz z Jerzym Majewskim widzowie mogą ponadto wędrować po ulicach zabytkowego Krakowa, klimatycznego Wrocławia, niedocenianych Katowic oraz symbolu polskiej rewolucji przemysłowej - Łodzi. Wyprawa kończy się w Warszawie, która ze względu na swoją różnorodność, budzi skojarzenia z archipelagiem wysp.
Starting: 24-01-2025 13:00:00
Od momentu, gdy Polsce została przyznana organizacja Euro 2012 infrastruktura stadionowa w naszym kraju uległa znacznej poprawie. Oprócz obiektów, które gościły uczestników mistrzostw Starego Kontynentu, w kolejnych latach powstało więcej stadionów, a jeszcze inne przeszły gruntowną renowację. Widzowie obejrzą najciekawsze z nich z lotu ptaka.
Starting: 24-01-2025 14:00:00
Od momentu, gdy Polsce została przyznana organizacja Euro 2012 infrastruktura stadionowa w naszym kraju uległa znacznej poprawie. Oprócz obiektów, które gościły uczestników mistrzostw Starego Kontynentu, w kolejnych latach powstało więcej stadionów, a jeszcze inne przeszły gruntowną renowację. Widzowie obejrzą najciekawsze z nich z lotu ptaka.
Starting: 24-01-2025 14:30:00
Łukasz Szpala swoją karierę sędziowską rozpoczął w czwartej lidze. Jednak nie miał zbyt dużych perspektyw awansu, więc postanowił zaryzykować. Przeniósł się za ocean. W USA zaczął od prowadzenia spotkań lig amatorskich i turniejów młodzieżowych. Bardzo szybko zauważono jego talent i został arbitrem w MLS. Kontynuacja serialu o najlepszych polskich arbitrach piłkarskich. Śledzimy ich losy nie tylko na boisku, ale i codzienne życie. Zobaczymy i usłyszymy, jak wygląda ich praca. Niesamowita okazja, by obejrzeć mecz z perspektywy sędziego.
Starting: 24-01-2025 15:00:00
Twórcy programu przedstawiają historię wysiłków zmierzających do zbudowania najskuteczniejszej łodzi podwodnej. Odcinek rozpoczyna się od przypomnienia zatopienia argentyńskiego krążownika General Belgrano przez brytyjski okręt podwodny HMS Conqueror podczas wojny o Falklandy. Następnie zobaczymy, jak wyglądały pierwsze łodzie podwodne - Turtle z czasów amerykańskiej wojny o niepodległość i Hunley, użyty przez konfederatów podczas wojny secesyjnej. W programie będzie mowa także o niemieckich U-Botach i japońskich okrętach I-400 z okresu II wojny światowej. Posłuchamy także członka załogi USS Nautilus, który opisuje, jak wyglądała służba na pierwszej atomowej łodzi podwodnej na świecie. Twórcy dziesięcioodcinkowej serii przedstawiają, jak rozwój technologii zmienił floty wojenne, a także przypominają historię największych bitew morskich. W programie zobaczymy m.in. osiemnastowieczne okręty liniowe, pierwsze łodzie podwodne z czasów wojny secesyjnej, jednostki biorące udział w lądowaniu aliantów w Normandii, statki szpitalne pływające podczas I i II wojny światowej, a także nowoczesne okręty atomowe. Poznamy historię niezwykłych statków i ich załóg, które miały wpływ na dzieje świata. Każdy odcinek zawiera m.in. imponujące rekonstrukcje, ciekawostki techniczne i historyczne oraz wypowiedzi ekspertów.
Starting: 24-01-2025 16:00:00
Tym razem koncentrujemy się na spotkaniach Wisły Płock z Legią Warszawa oraz Widzewa Łódź z Rakowem Częstochowa. Dużo do powiedzenia podczas tego pierwszego meczu miał piłkarz Nafciarzy, Dominik Furman. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.
Starting: 24-01-2025 17:00:00
Poznamy kierowców ciężarówek, którzy z potężnymi ładunkami, przemierzają ekstremalne trasy pełne wybojów i ostrych zakrętów. Wraz z bohaterami wyruszymy na trudno dostępne szlaki Boliwii, Gruzji, Afganistanu, Republiki Południowej Afryki, Indii, Madagaskaru, Szkocji i Australii.
Starting: 24-01-2025 18:00:00
Chronologiczna opowieść o lądowaniu aliantów w Normandii. Autorzy serii koncentrują się na statkach, które umożliwiły przeprowadzenie tej operacji - od brytyjskiego miniaturowego okrętu podwodnego typu X, po pancerniki, takie jak USS Texas i HMS Belfast, z których bombardowano plaże Normandii. Zobaczymy też statek Medusa - łódź patrolową, która spełniła kluczową rolę, prowadząc flotę przez zaminowane akweny. Twórcy programu prezentują również czołgi pływające Duplex Drive i oddają hołd Andrew Higginsowi - projektantowi i budowniczemu barek desantowych, dzięki którym było możliwe przetransportowanie żołnierzy na brzeg. Twórcy dziesięcioodcinkowej serii przedstawiają, jak rozwój technologii zmienił floty wojenne, a także przypominają historię największych bitew morskich. W programie zobaczymy m.in. osiemnastowieczne okręty liniowe, pierwsze łodzie podwodne z czasów wojny secesyjnej, jednostki biorące udział w lądowaniu aliantów w Normandii, statki szpitalne pływające podczas I i II wojny światowej, a także nowoczesne okręty atomowe. Poznamy historię niezwykłych statków i ich załóg, które miały wpływ na dzieje świata. Każdy odcinek zawiera m.in. imponujące rekonstrukcje, ciekawostki techniczne i historyczne oraz wypowiedzi ekspertów.
Starting: 24-01-2025 19:00:00
Bartosz Zmazlik jest jednym z najlepszych żużlowców w historii tej dyscypliny. Przed ukończeniem 30 roku życia miał na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata. Do tego mnóstwo innych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Poznamy jego karierę od samego początku, gdy w dzieciństwie zafascynował się motorami. Zobaczymy jego dążenie do perfekcji i etos pracy. Nie zabraknie również wątków rodzinnych.
Starting: 24-01-2025 20:00:00
W przerwie zimowej w klubie zachodzą zmiany kadrowe. Kilku piłkarzy żegna się z drużyną. Widzew jedzie do Turcji na obóz przygotowawczy. Na wiosnę wracają rozgrywki Ekstraklasy. Łodzianie rozpoczynają je od remisu 3:3 z Pogonią Szczecin. Poznajemy kulisy funkcjonowania jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Widzew Łódź ma na swoim koncie cztery mistrzostwa Polski. Siedem razy zajmował drugie miejsce w lidze. W latach 80. i 90. XX wieku był wizytówką polskiej piłki. W jego szeregach grali m.in. Zbigniew Boniek, Włodzimierz Smolarek, Józef Młynarczyk, Marek Citko, Tomasz Łapiński i Marek Koniarek. W 2015 roku klub upadł z powodu problemów finansowych. Powstał nowy podmiot, który rozpoczął rywalizację od występów w 4. lidze. W sezonie 2022/2023 ponownie zagrał w Ekstraklasie. W trakcie kampanii drużynie towarzyszyła kamera.
Starting: 24-01-2025 20:00:00
W tym odcinku poznamy dwie historie - najlepszej polskiej sędzi Moniki Mularczyk oraz Macieja Włodarczyka, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tym zawodem. Zobaczymy, jak wygląda sędziowanie meczów w niższych klasach rozgrywkowych. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.
Starting: 24-01-2025 21:00:00
Bohaterem pierwszego odcinka drugiego sezonu jest Szymon Marciniak, arbiter finału mistrzostw świata w Katarze. Mamy niepowtarzalną okazję usłyszeć o czym sędzia rozmawia z piłkarzami podczas meczu. Zobaczymy, jak udaje się mu utrzymać dyscyplinę na boisku. Kontynuacja serialu o najlepszych polskich arbitrach piłkarskich. Śledzimy ich losy nie tylko na boisku, ale i codzienne życie. Zobaczymy i usłyszymy, jak wygląda ich praca. Niesamowita okazja, by obejrzeć mecz z perspektywy sędziego.
Starting: 24-01-2025 21:00:00
Bohaterką pierwszego odcinka jest Jessica Pegula. Zostaje zaskoczona pytaniem o to ile meczów rozegrała w 2023 roku. Amerykanka i jej trener David Witt nie zdawali sobie sprawy, że jest ona rekordzistką pod tym względem. W kobiecym tenisie sezon 2023 zwieńczył turniej WTA Finals w Cancun z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek. Każdy odcinek tej serii będzie poświęcony innej z nich. Zobaczymy z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć tenisistki i ich sztaby. Kamery towarzyszyły im podczas pobytu w Meksyku, lecz opowiadały one również o wydarzeniach z całego sezonu.
Starting: 24-01-2025 21:55:00
Autorzy cofają się do dzieciństwo trzykrotnego mistrza świata. Dowiemy się, skąd się wzięła u niego fascynacja sportem motorowym i jaki związek z tym miał jego dziadek. Poznamy również historię pewnej spawarki. Bartosz Zmazlik jest jednym z najlepszych żużlowców w historii tej dyscypliny. Przed ukończeniem 30 roku życia miał na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata. Do tego mnóstwo innych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Poznamy jego karierę od samego początku, gdy w dzieciństwie zafascynował się motorami. Zobaczymy jego dążenie do perfekcji i etos pracy. Nie zabraknie również wątków rodzinnych.
Starting: 24-01-2025 22:00:00
O Coco Gauff opowie miedzy innymi... Agnieszka Radwańska. Polska tenisistka miała okazję spotkać się z Amerykanką, gdy ta miała zaledwie 12 lat. Już wtedy widać było, że ma ona wielki talent. Teraz eksperci typują Gauff na największą rywalkę Igi Światek. Czy mają rację? W kobiecym tenisie sezon 2023 zwieńczył turniej WTA Finals w Cancun z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek. Każdy odcinek tej serii będzie poświęcony innej z nich. Zobaczymy z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć tenisistki i ich sztaby. Kamery towarzyszyły im podczas pobytu w Meksyku, lecz opowiadały one również o wydarzeniach z całego sezonu.
Starting: 24-01-2025 22:30:00
Policjanci są bardzo blisko zdemaskowania szpiega w szeregach policji. On jednak okazuje się bezwzględny i sprytny. Rzuca podejrzenie na niewinną osobę. Rudy trafia w ręce śledczych. W zamian za ujawnienie działalności mafii papierosowej ma otrzymać status świadka koronnego. Kruk próbuje odbudować relacje z najbliższymi, ale gangsterzy nie mają litości. Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Funkcjonariusze organizują nalot na siedzibę miejscowego gangu. W drodze na akcję Adam Kruk (Michał Żurawski) poznaje intrygującą i pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Chwilę później ratuje nowej koleżance życie. Ich relacje zacieśniają się, gdy Kruk zaczyna pomagać Justynie w śledztwie dotyczącym zabójstw rudowłosych kobiet. Niepokorny policjant nie potrafi porozumieć się za to z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory rozpracowywał mafijne interesy. Jednocześnie Adam zmaga się z demonami przeszłości i atakami agresji. Szuka pomocy u znachorki.
Starting: 24-01-2025 23:00:00
Seria dokumentalna poświęcona wybitnym sportsmenkom - bokserkom, zawodniczkom MMA, ju-jitsu, muay-thai. Mimo że żyją w cieniu klubowych kolegów, nie poddają się i odnoszą sukcesy. Działają na przekór stereotypom dotyczącym roli kobiet w społeczeństwie. Widzowie poznają dziesięć poruszających historii, m.in. Joanny Jędrzejczyk, Ewy Piątkowskiej oraz Gabrieli Kuzawińskiej.
Starting: 25-01-2025 00:10:00
Seria dokumentalna poświęcona wybitnym sportsmenkom - bokserkom, zawodniczkom MMA, ju-jitsu, muay-thai. Mimo że żyją w cieniu klubowych kolegów, nie poddają się i odnoszą sukcesy. Działają na przekór stereotypom dotyczącym roli kobiet w społeczeństwie. Widzowie poznają dziesięć poruszających historii, m.in. Joanny Jędrzejczyk, Ewy Piątkowskiej oraz Gabrieli Kuzawińskiej.
Starting: 25-01-2025 00:55:00
Dla wielu ludzi już sama wizja remontu jest niezwykle stresująca. Obawy okazują się uzasadnione, gdy pracownicy niesprawdzonych firm remontowych wyrządzają niewybaczalne szkody. Drugi sezon programu, w którym ceniony specjalista budowlany, Wiesław Skiba, naprawi błędy popełnione przez niekompetentnych kolegów po fachu oraz podpowie widzom, jak samodzielnie uporać się z drobnymi usterkami.
Starting: 25-01-2025 01:40:00
Dla wielu ludzi już sama wizja remontu jest niezwykle stresująca. Obawy okazują się uzasadnione, gdy pracownicy niesprawdzonych firm remontowych wyrządzają niewybaczalne szkody. Drugi sezon programu, w którym ceniony specjalista budowlany, Wiesław Skiba, naprawi błędy popełnione przez niekompetentnych kolegów po fachu oraz podpowie widzom, jak samodzielnie uporać się z drobnymi usterkami.
Starting: 25-01-2025 02:20:00
Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.
Starting: 25-01-2025 03:00:00
Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.
Starting: 25-01-2025 03:40:00
Działacz na rzecz ochrony przyrody wyrusza w doskonale sobie znane tereny Puszczy Białowieskiej. Podąża tropem wilków, które upolowały łanię w pobliżu jego domu w Teremiskach. Obserwuje dzięcioły, bociany, kruki, muchołówki, krętogłowy i szczygły, a także dzikie pszczoły i inne owady zapylające. Słucha płochliwego derkacza i prezentuje widzom niezwykłe zwyczaje dzierzby gąsiorek.
Starting: 25-01-2025 04:20:00
Tomasz Stachura i jego pomocnicy oglądają niezwykle ciekawy wrak niemieckiego tankowca Terra. Długa na 74,1 m jednostka powstała w stoczni w Rendsburgu. W czasie wojny wspomagała 27 flotyllę u-bootów. Tankowiec został zatopiony przez radziecki okręt podwodny w październiku 1944 roku. Doświadczony nurek Tomasz Stachura decyduje się zbadać wraki, które spoczywają na dnie Morza Bałtyckiego. Podczas swoich podwodnych ekspedycji dotrze m.in. do jednostek zatopionych podczas II wojny światowej. Wraz z ekipą filmową przyjrzy im się z bliska i spróbuje odkryć ich fascynujące tajemnice. Widzowie mają okazję poznać historię tych statków oraz dramatyczne losy ludzi, którzy znaleźli się na ich pokładzie.
Starting: 25-01-2025 05:00:00
Wojsko to miejsce, w którym nie jest mile widziana indywidualność. Ponadto od kadetów wymaga się odwagi i pewności siebie. Podczas pierwszego miesiąca nauki wychodzą w teren, pokonują przeszkody, a nawet kopią okopy w pełnym słońcu, przygotowując się do roli żołnierza. Rekruci poznają uczelnię, w tym rytuał "kocenia", a także próbują nawiązać relacje ze studentami trzeciego roku. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.
Starting: 25-01-2025 05:00:00
Jerzy Majewski, dziennikarz i publicysta, odwiedza dziewięć polskich miast. Poznaje ich rytm, historię oraz architekturę. Podróż rozpoczyna się od magicznego Lublina, który czaruje tajemniczymi mrocznymi podwórkami, jak również włoskim charakterem starej zabudowy. Następnie badacz architektury odwiedza Gdańsk, perłę dawnej Rzeczpospolitej. Planuje wizytę w Toruniu, gdzie czas zdaje się mieć wiele wymiarów. Wraz z Jerzym Majewskim widzowie mogą ponadto wędrować po ulicach zabytkowego Krakowa, klimatycznego Wrocławia, niedocenianych Katowic oraz symbolu polskiej rewolucji przemysłowej - Łodzi. Wyprawa kończy się w Warszawie, która ze względu na swoją różnorodność, budzi skojarzenia z archipelagiem wysp.
Starting: 25-01-2025 06:00:00
Jerzy Majewski, dziennikarz i publicysta, odwiedza dziewięć polskich miast. Poznaje ich rytm, historię oraz architekturę. Podróż rozpoczyna się od magicznego Lublina, który czaruje tajemniczymi mrocznymi podwórkami, jak również włoskim charakterem starej zabudowy. Następnie badacz architektury odwiedza Gdańsk, perłę dawnej Rzeczpospolitej. Planuje wizytę w Toruniu, gdzie czas zdaje się mieć wiele wymiarów. Wraz z Jerzym Majewskim widzowie mogą ponadto wędrować po ulicach zabytkowego Krakowa, klimatycznego Wrocławia, niedocenianych Katowic oraz symbolu polskiej rewolucji przemysłowej - Łodzi. Wyprawa kończy się w Warszawie, która ze względu na swoją różnorodność, budzi skojarzenia z archipelagiem wysp.
Starting: 25-01-2025 07:00:00
W latach 80. XX w. Polacy z niecierpliwością wyczekiwali koncertu zespołu Metallica, który wreszcie wystąpił w 1987 roku w Katowicach. Kultowa formacja w tamtych czasach była już popularna, ale nie miała jeszcze statusu, jaki ma teraz. Roman Kostrzewski, Mateusz Żyła i Robert Zembrzycki opowiedzą o muzyce zespołu, która była w tamtych czasach agresywna, harmonijna i bezkompromisowa. O zainteresowaniu zachodnią muzyką metalową w Polsce wspomną m.in. Wojciech Mirek i Michał Koch. Nie zabraknie opowieści o subkulturach metalowców, a także polskich słowach, których nauczyli się członkowie grupy Metallica. Fan gwiazdorów, Maciej Chanek, wspomni, jak wyglądało jego spotkanie z członkami zespołu. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 25-01-2025 08:00:00
Stevie Wonder jest twórcą największych przebojów, które były często odtwarzane przez stacje radiowe i miał ogromny wpływ na muzykę mainstreamową.Wystąpił w Polsce po raz pierwszy w 1989 roku. Koncert amerykańskiego piosenkarza odbył się na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie, na którym zjawiło się kilkadziesiąt tysięcy widzów. Aleksandra Boćkowska, Stanisław Trzciński i Wojciech Mann wspominają o sytuacji politycznej w Polsce, a także wsparciu ze strony zagranicznych gwiazd. Artysta uznawany był za wojownika o wolność i równouprawnienie dla osób czarnoskórych. Widzowie usłyszą od Krzysztofa Materny o spotkaniu gwiazdora z Mieczysławem Rakowskim i dlaczego się na nie spóźnił. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 25-01-2025 09:00:00
Piotr Bugajny zaprasza do dyskusji o najbliższej kolejce Ekstraklasy. Nie zabraknie wnikliwych analiz nadchodzących meczów, prognoz wyników i omówienia formy poszczególnych zespołów. Wszystko okraszone wypowiedziami ekspertów, między innymi Mateusza Rokuszewskiego.
Starting: 25-01-2025 10:00:00
W kolejnym sezonie widzowie będą mieli okazję obejrzeć pałace Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia i Rzeszowa. Na ziemi kłodzkiej realizatorzy serii odwiedzą z kolei Zamek Sarny, Ratno Dolne i pałac von Münchhausenów w Żelaźnie. Posłuchają fascynującej historii dawnych właścicieli pałacu w Kopicach i zajrzą do zamku w Głogówku. Poszybują również nad Kujawami, aby obejrzeć zamki w Sztumie, Gniewie i Kwidzynie.
Starting: 25-01-2025 10:00:00
W kolejnym sezonie widzowie będą mieli okazję obejrzeć pałace Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia i Rzeszowa. Na ziemi kłodzkiej realizatorzy serii odwiedzą z kolei Zamek Sarny, Ratno Dolne i pałac von Münchhausenów w Żelaźnie. Posłuchają fascynującej historii dawnych właścicieli pałacu w Kopicach i zajrzą do zamku w Głogówku. Poszybują również nad Kujawami, aby obejrzeć zamki w Sztumie, Gniewie i Kwidzynie.
Starting: 25-01-2025 10:30:00
Josue Pesqueira - lider warszawskiej Legii w ostatnich sezonach i nietuzinkowa osobowość. Jeden z najlepszych piłkarzy Ekstraklasy. W swojej karierze reprezentował barwy dwunastu klubów. Grał m.in. w FC Porto, Galatasaray Stambuł, Sportingu Braga czy Hapoelu Beer Szewa. Kapitan Wojskowych to lider biorący odpowiedzialność za drużynę. Jednocześnie jest skandalistą, któremu często puszczają hamulce. W Warszawie jest uwielbiany, reszta Polski go nienawidzi. Osiem sylwetek kapitanów klubów grających PKO Bank Polski Ekstraklasy. Są to czołowi zawodnicy w swoich zespołach. Są na różnych etapach kariery, mają odmienne osobowości, zasady życiowe oraz historie, ale łączy ich miłość do piłki nożnej i żądza zwycięstwa. To ośmiu znakomitych liderów.
Starting: 25-01-2025 11:00:00
Stevie Wonder jest twórcą największych przebojów, które były często odtwarzane przez stacje radiowe i miał ogromny wpływ na muzykę mainstreamową.Wystąpił w Polsce po raz pierwszy w 1989 roku. Koncert amerykańskiego piosenkarza odbył się na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie, na którym zjawiło się kilkadziesiąt tysięcy widzów. Aleksandra Boćkowska, Stanisław Trzciński i Wojciech Mann wspominają o sytuacji politycznej w Polsce, a także wsparciu ze strony zagranicznych gwiazd. Artysta uznawany był za wojownika o wolność i równouprawnienie dla osób czarnoskórych. Widzowie usłyszą od Krzysztofa Materny o spotkaniu gwiazdora z Mieczysławem Rakowskim i dlaczego się na nie spóźnił. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 25-01-2025 12:00:00
Taras Romanczuk jest kapitanem Jagiellonii Białystok. W barwach Dumy Podlasia gra od dekady. Pobił już rekord klubu w ilości występów w Ekstraklasie. Ma ich na koncie ponad trzysta. Sprawia to, że jest już grającą legendą Jagi. W sezonie 20243/2024 był jednym z architektów pierwszego w historii tytułu mistrza Polski dla Jagiellonii. Osiem sylwetek kapitanów klubów grających PKO Bank Polski Ekstraklasy. Są to czołowi zawodnicy w swoich zespołach. Są na różnych etapach kariery, mają odmienne osobowości, zasady życiowe oraz historie, ale łączy ich miłość do piłki nożnej i żądza zwycięstwa. To ośmiu znakomitych liderów.
Starting: 25-01-2025 12:10:00
Jerzy Majewski, dziennikarz i publicysta, odwiedza dziewięć polskich miast. Poznaje ich rytm, historię oraz architekturę. Podróż rozpoczyna się od magicznego Lublina, który czaruje tajemniczymi mrocznymi podwórkami, jak również włoskim charakterem starej zabudowy. Następnie badacz architektury odwiedza Gdańsk, perłę dawnej Rzeczpospolitej. Planuje wizytę w Toruniu, gdzie czas zdaje się mieć wiele wymiarów. Wraz z Jerzym Majewskim widzowie mogą ponadto wędrować po ulicach zabytkowego Krakowa, klimatycznego Wrocławia, niedocenianych Katowic oraz symbolu polskiej rewolucji przemysłowej - Łodzi. Wyprawa kończy się w Warszawie, która ze względu na swoją różnorodność, budzi skojarzenia z archipelagiem wysp.
Starting: 25-01-2025 13:00:00
Prezes Międzynarodowej Unii Biathlonu Anders Besseberg przekształcił niszową niegdyś dyscyplinę w sport uwielbiany przez miliony kibiców. Dopiero po latach okazało się, że za sukcesem kryły się łapówki od Rosjan, prostytucja i korupcja. Twórcy dokumentu odsłaniają kulisy śledztwa w sprawie Besseberga prowadzonego przez Okokrim, norweską policję ekonomiczną. Dochodzenie zakończył proces w 2024 roku.
Starting: 25-01-2025 13:05:00
Od momentu, gdy Polsce została przyznana organizacja Euro 2012 infrastruktura stadionowa w naszym kraju uległa znacznej poprawie. Oprócz obiektów, które gościły uczestników mistrzostw Starego Kontynentu, w kolejnych latach powstało więcej stadionów, a jeszcze inne przeszły gruntowną renowację. Widzowie obejrzą najciekawsze z nich z lotu ptaka.
Starting: 25-01-2025 14:00:00
Przemieszczanie się po 475-kilometrowej trasie między miastami Manali i Leh stanowi dla kierowców prawdziwe wyzwanie. Szlak wiedzie bowiem przez pięć najwyżej położonych przełęczy świata, w tym Tanglang La. Droga jest przejezdna zaledwie przez kilka miesięcy w roku. Wówczas próbują ją pokonać ciężarówki, autobusy i pikapy przewożące ludzi oraz zaopatrzenie. Droga wiodąca do Leh jest również chętnie odwiedzana przez turystów pragnących podziwiać zachwycające dech w piersiach krajobrazy. Niebezpieczne piękno ekstremalnych tras ukazane z perspektywy osób, które podróżują nimi na co dzień. Bohaterami kolejnych odcinków są zarówno zawodowi kierowcy, jak i pasażerowie autobusów.
Starting: 25-01-2025 14:00:00
Od momentu, gdy Polsce została przyznana organizacja Euro 2012 infrastruktura stadionowa w naszym kraju uległa znacznej poprawie. Oprócz obiektów, które gościły uczestników mistrzostw Starego Kontynentu, w kolejnych latach powstało więcej stadionów, a jeszcze inne przeszły gruntowną renowację. Widzowie obejrzą najciekawsze z nich z lotu ptaka.
Starting: 25-01-2025 14:30:00
Łukasz Szpala swoją karierę sędziowską rozpoczął w czwartej lidze. Jednak nie miał zbyt dużych perspektyw awansu, więc postanowił zaryzykować. Przeniósł się za ocean. W USA zaczął od prowadzenia spotkań lig amatorskich i turniejów młodzieżowych. Bardzo szybko zauważono jego talent i został arbitrem w MLS. Kontynuacja serialu o najlepszych polskich arbitrach piłkarskich. Śledzimy ich losy nie tylko na boisku, ale i codzienne życie. Zobaczymy i usłyszymy, jak wygląda ich praca. Niesamowita okazja, by obejrzeć mecz z perspektywy sędziego.
Starting: 25-01-2025 15:00:00
Pochodzący z Wejherowa Damian Kos z powodzeniem realizuje się jako sędzia piłkarski na szczeblu Ekstraklasy, w której poprowadził już przeszło 50 spotkań. Łukasz Kuźma swój debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej zanotował w 2020 roku. W 2024 dołączył do grona arbitrów międzynarodowych. Kontynuacja serialu o najlepszych polskich arbitrach piłkarskich. Śledzimy ich losy nie tylko na boisku, ale i codzienne życie. Zobaczymy i usłyszymy, jak wygląda ich praca. Niesamowita okazja, by obejrzeć mecz z perspektywy sędziego.
Starting: 25-01-2025 15:10:00
Twórcy programu przedstawiają historię wysiłków zmierzających do zbudowania najskuteczniejszej łodzi podwodnej. Odcinek rozpoczyna się od przypomnienia zatopienia argentyńskiego krążownika General Belgrano przez brytyjski okręt podwodny HMS Conqueror podczas wojny o Falklandy. Następnie zobaczymy, jak wyglądały pierwsze łodzie podwodne - Turtle z czasów amerykańskiej wojny o niepodległość i Hunley, użyty przez konfederatów podczas wojny secesyjnej. W programie będzie mowa także o niemieckich U-Botach i japońskich okrętach I-400 z okresu II wojny światowej. Posłuchamy także członka załogi USS Nautilus, który opisuje, jak wyglądała służba na pierwszej atomowej łodzi podwodnej na świecie. Twórcy dziesięcioodcinkowej serii przedstawiają, jak rozwój technologii zmienił floty wojenne, a także przypominają historię największych bitew morskich. W programie zobaczymy m.in. osiemnastowieczne okręty liniowe, pierwsze łodzie podwodne z czasów wojny secesyjnej, jednostki biorące udział w lądowaniu aliantów w Normandii, statki szpitalne pływające podczas I i II wojny światowej, a także nowoczesne okręty atomowe. Poznamy historię niezwykłych statków i ich załóg, które miały wpływ na dzieje świata. Każdy odcinek zawiera m.in. imponujące rekonstrukcje, ciekawostki techniczne i historyczne oraz wypowiedzi ekspertów.
Starting: 25-01-2025 16:00:00
Ostatni odcinek drugiego sezonu. Tym razem przyjrzymy się pracy na boisku dwóch arbitrów sędziujących mecze Ekstraklasy. W rolach głównych Paweł Malec i Sebastian Krasny. Kontynuacja serialu o najlepszych polskich arbitrach piłkarskich. Śledzimy ich losy nie tylko na boisku, ale i codzienne życie. Zobaczymy i usłyszymy, jak wygląda ich praca. Niesamowita okazja, by obejrzeć mecz z perspektywy sędziego.
Starting: 25-01-2025 16:00:00
Tym razem koncentrujemy się na spotkaniach Wisły Płock z Legią Warszawa oraz Widzewa Łódź z Rakowem Częstochowa. Dużo do powiedzenia podczas tego pierwszego meczu miał piłkarz Nafciarzy, Dominik Furman. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.
Starting: 25-01-2025 17:00:00
Położony w odległym zakątku Szwecji, 50 kilometrów za kołem podbiegunowym, Arjeplog jest mocno strzeżonym centrum przemysłu motoryzacyjnego. Najwięksi producenci samochodów mają w tym miejscu swoje ośrodki badawcze. Pojazdy jutra testowane są w ekstremalnych warunkach pogodowych.
Starting: 25-01-2025 17:00:00
Poznamy kierowców ciężarówek, którzy z potężnymi ładunkami, przemierzają ekstremalne trasy pełne wybojów i ostrych zakrętów. Wraz z bohaterami wyruszymy na trudno dostępne szlaki Boliwii, Gruzji, Afganistanu, Republiki Południowej Afryki, Indii, Madagaskaru, Szkocji i Australii.
Starting: 25-01-2025 18:00:00
Poznajemy kulisy meczów Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze i Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa. W roli głównej wystąpił Jesus Imaz, ale swoje wtrącił również Lukas Podolski. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.
Starting: 25-01-2025 18:00:00
Chronologiczna opowieść o lądowaniu aliantów w Normandii. Autorzy serii koncentrują się na statkach, które umożliwiły przeprowadzenie tej operacji - od brytyjskiego miniaturowego okrętu podwodnego typu X, po pancerniki, takie jak USS Texas i HMS Belfast, z których bombardowano plaże Normandii. Zobaczymy też statek Medusa - łódź patrolową, która spełniła kluczową rolę, prowadząc flotę przez zaminowane akweny. Twórcy programu prezentują również czołgi pływające Duplex Drive i oddają hołd Andrew Higginsowi - projektantowi i budowniczemu barek desantowych, dzięki którym było możliwe przetransportowanie żołnierzy na brzeg. Twórcy dziesięcioodcinkowej serii przedstawiają, jak rozwój technologii zmienił floty wojenne, a także przypominają historię największych bitew morskich. W programie zobaczymy m.in. osiemnastowieczne okręty liniowe, pierwsze łodzie podwodne z czasów wojny secesyjnej, jednostki biorące udział w lądowaniu aliantów w Normandii, statki szpitalne pływające podczas I i II wojny światowej, a także nowoczesne okręty atomowe. Poznamy historię niezwykłych statków i ich załóg, które miały wpływ na dzieje świata. Każdy odcinek zawiera m.in. imponujące rekonstrukcje, ciekawostki techniczne i historyczne oraz wypowiedzi ekspertów.
Starting: 25-01-2025 19:00:00
Prowadzący Michał Wójcik przemierza Polskę od Podlasia przez Dolny Śląsk po Kaszuby. Odwiedza właścicieli polskich zamków, pałaców i dworów, którzy przywracają świetność zaniedbanym zabytkom. Nie szczędzą oni sił i środków, by wyremontować podupadłe perełki dawnej architektury. Widzowie zobaczą osiem okazałych rezydencji i poznają ich burzliwe dzieje. Właściciele opowiedzą, jak zamierzają utrzymać swoje okazałe budowle oraz jak to jest mieć zamek.
Starting: 25-01-2025 19:00:00
Prowadzący Michał Wójcik przemierza Polskę od Podlasia przez Dolny Śląsk po Kaszuby. Odwiedza właścicieli polskich zamków, pałaców i dworów, którzy przywracają świetność zaniedbanym zabytkom. Nie szczędzą oni sił i środków, by wyremontować podupadłe perełki dawnej architektury. Widzowie zobaczą osiem okazałych rezydencji i poznają ich burzliwe dzieje. Właściciele opowiedzą, jak zamierzają utrzymać swoje okazałe budowle oraz jak to jest mieć zamek.
Starting: 25-01-2025 19:30:00
W przerwie zimowej w klubie zachodzą zmiany kadrowe. Kilku piłkarzy żegna się z drużyną. Widzew jedzie do Turcji na obóz przygotowawczy. Na wiosnę wracają rozgrywki Ekstraklasy. Łodzianie rozpoczynają je od remisu 3:3 z Pogonią Szczecin. Poznajemy kulisy funkcjonowania jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Widzew Łódź ma na swoim koncie cztery mistrzostwa Polski. Siedem razy zajmował drugie miejsce w lidze. W latach 80. i 90. XX wieku był wizytówką polskiej piłki. W jego szeregach grali m.in. Zbigniew Boniek, Włodzimierz Smolarek, Józef Młynarczyk, Marek Citko, Tomasz Łapiński i Marek Koniarek. W 2015 roku klub upadł z powodu problemów finansowych. Powstał nowy podmiot, który rozpoczął rywalizację od występów w 4. lidze. W sezonie 2022/2023 ponownie zagrał w Ekstraklasie. W trakcie kampanii drużynie towarzyszyła kamera.
Starting: 25-01-2025 20:00:00
Akcja filmu toczy się na przełomie lat 1998-99 i jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. Dwaj przyjaciele, Adam (Robert Gonera) i Stefan (Jacek Borcuch), rzucają studia, aby szukać szczęścia w biznesie. Planują otwarcie montowni skuterów. Brakuje im jednak pieniędzy, gdyż bank odmawia udzielenia kredytu. W tym czasie pojawia się biznesmen Gerard (Andrzej Chyra), dawny sąsiad Stefana, który proponuje im pomoc finansową. Niestety, jego warunki nie są możliwe do spełnienia - Adam i Stefan odmawiają skorzystania z jego oferty. Wówczas rozpoczyna się dramat - Gerard twierdzi, że zajmując się ich sprawą poniósł spore koszty. Żąda zwrotu pieniędzy. Z każdym dniem dług jest coraz większy i sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli. Kiedy mężczyźni zdają sobie sprawę, że ucieczka przed Gerardem jest niemożliwa, podejmują desperacki krok. Złote Lwy Gdańskie, nagroda za najlepszą rolę męską dla Andrzeja Chyry, nagroda za muzykę i nagroda dziennikarzy na FPFF w Gdyni w 1999 r. Film został oparty na historii Artura Brylińskiego i Sławomira Sikory, skazanych na 25 lat więzienia za zamordowanie egzekutora długów, który ich prześladował.
Starting: 25-01-2025 20:00:00
Bohaterem pierwszego odcinka drugiego sezonu jest Szymon Marciniak, arbiter finału mistrzostw świata w Katarze. Mamy niepowtarzalną okazję usłyszeć o czym sędzia rozmawia z piłkarzami podczas meczu. Zobaczymy, jak udaje się mu utrzymać dyscyplinę na boisku. Kontynuacja serialu o najlepszych polskich arbitrach piłkarskich. Śledzimy ich losy nie tylko na boisku, ale i codzienne życie. Zobaczymy i usłyszymy, jak wygląda ich praca. Niesamowita okazja, by obejrzeć mecz z perspektywy sędziego.
Starting: 25-01-2025 21:00:00
W drugim odcinku zobaczymy, jak wygląda prawdziwa determinacja i codzienny trening. Dzięki nim można wspiąć się na szczyt. Poznamy też ludzi, którzy wywarli wpływ na Bartosza Zmarzlika. Cofniemy się do jego początków w Stali Gorzów i dowiemy się jakich wskazówek udzielił przyszłemu mistrzowi Tomasz Gollob. Bartosz Zmazlik jest jednym z najlepszych żużlowców w historii tej dyscypliny. Przed ukończeniem 30 roku życia miał na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata. Do tego mnóstwo innych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Poznamy jego karierę od samego początku, gdy w dzieciństwie zafascynował się motorami. Zobaczymy jego dążenie do perfekcji i etos pracy. Nie zabraknie również wątków rodzinnych.
Starting: 25-01-2025 22:00:00
Rudy decyduje się wreszcie usunąć Ruskiego. Otrzymuje też pozwolenie od Dunajów, wierchuszki mafii papierosowej, na to, by prowadzić ich interesy na Podlasiu. W sprawie spalonej kobiety pojawia się ważny trop. Śledczy zaczynają uważniej obserwować rodzeństwo: Klaudię i Cypriana. Na komendzie policjanci zaczynają zastanawiać się, kto może być zdrajcą. Kruk bierze udział w nalocie na nielegalną fabrykę papierosów. Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Funkcjonariusze organizują nalot na siedzibę miejscowego gangu. W drodze na akcję Adam Kruk (Michał Żurawski) poznaje intrygującą i pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Chwilę później ratuje nowej koleżance życie. Ich relacje zacieśniają się, gdy Kruk zaczyna pomagać Justynie w śledztwie dotyczącym zabójstw rudowłosych kobiet. Niepokorny policjant nie potrafi porozumieć się za to z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory rozpracowywał mafijne interesy. Jednocześnie Adam zmaga się z demonami przeszłości i atakami agresji. Szuka pomocy u znachorki.
Starting: 25-01-2025 23:00:00
Justyna wspomina swoje dzieciństwo, kiedy przecięły się losy jej i nastoletniego Kruka. W Katowicach dochodzi do spotkania Rudego z Dunajami, którzy pragną zemsty na policjancie. Ujawnione zostają tajemnice rodzeństwa Dereniów. Gangsterzy ponownie uderzają w rodzinę Adama. Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Funkcjonariusze organizują nalot na siedzibę miejscowego gangu. W drodze na akcję Adam Kruk (Michał Żurawski) poznaje intrygującą i pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Chwilę później ratuje nowej koleżance życie. Ich relacje zacieśniają się, gdy Kruk zaczyna pomagać Justynie w śledztwie dotyczącym zabójstw rudowłosych kobiet. Niepokorny policjant nie potrafi porozumieć się za to z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory rozpracowywał mafijne interesy. Jednocześnie Adam zmaga się z demonami przeszłości i atakami agresji. Szuka pomocy u znachorki.
Starting: 26-01-2025 00:05:00
Seria dokumentalna poświęcona wybitnym sportsmenkom - bokserkom, zawodniczkom MMA, ju-jitsu, muay-thai. Mimo że żyją w cieniu klubowych kolegów, nie poddają się i odnoszą sukcesy. Działają na przekór stereotypom dotyczącym roli kobiet w społeczeństwie. Widzowie poznają dziesięć poruszających historii, m.in. Joanny Jędrzejczyk, Ewy Piątkowskiej oraz Gabrieli Kuzawińskiej.
Starting: 26-01-2025 00:10:00
Seria dokumentalna poświęcona wybitnym sportsmenkom - bokserkom, zawodniczkom MMA, ju-jitsu, muay-thai. Mimo że żyją w cieniu klubowych kolegów, nie poddają się i odnoszą sukcesy. Działają na przekór stereotypom dotyczącym roli kobiet w społeczeństwie. Widzowie poznają dziesięć poruszających historii, m.in. Joanny Jędrzejczyk, Ewy Piątkowskiej oraz Gabrieli Kuzawińskiej.
Starting: 26-01-2025 00:55:00
Policjanci są bardzo blisko zdemaskowania szpiega w szeregach policji. On jednak okazuje się bezwzględny i sprytny. Rzuca podejrzenie na niewinną osobę. Rudy trafia w ręce śledczych. W zamian za ujawnienie działalności mafii papierosowej ma otrzymać status świadka koronnego. Kruk próbuje odbudować relacje z najbliższymi, ale gangsterzy nie mają litości. Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Funkcjonariusze organizują nalot na siedzibę miejscowego gangu. W drodze na akcję Adam Kruk (Michał Żurawski) poznaje intrygującą i pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Chwilę później ratuje nowej koleżance życie. Ich relacje zacieśniają się, gdy Kruk zaczyna pomagać Justynie w śledztwie dotyczącym zabójstw rudowłosych kobiet. Niepokorny policjant nie potrafi porozumieć się za to z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory rozpracowywał mafijne interesy. Jednocześnie Adam zmaga się z demonami przeszłości i atakami agresji. Szuka pomocy u znachorki.
Starting: 26-01-2025 01:10:00
Dla wielu ludzi już sama wizja remontu jest niezwykle stresująca. Obawy okazują się uzasadnione, gdy pracownicy niesprawdzonych firm remontowych wyrządzają niewybaczalne szkody. Drugi sezon programu, w którym ceniony specjalista budowlany, Wiesław Skiba, naprawi błędy popełnione przez niekompetentnych kolegów po fachu oraz podpowie widzom, jak samodzielnie uporać się z drobnymi usterkami.
Starting: 26-01-2025 01:40:00
Dla wielu ludzi już sama wizja remontu jest niezwykle stresująca. Obawy okazują się uzasadnione, gdy pracownicy niesprawdzonych firm remontowych wyrządzają niewybaczalne szkody. Drugi sezon programu, w którym ceniony specjalista budowlany, Wiesław Skiba, naprawi błędy popełnione przez niekompetentnych kolegów po fachu oraz podpowie widzom, jak samodzielnie uporać się z drobnymi usterkami.
Starting: 26-01-2025 02:20:00
Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.
Starting: 26-01-2025 03:00:00
Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.
Starting: 26-01-2025 03:40:00
Działacz na rzecz ochrony przyrody wyrusza w doskonale sobie znane tereny Puszczy Białowieskiej. Podąża tropem wilków, które upolowały łanię w pobliżu jego domu w Teremiskach. Obserwuje dzięcioły, bociany, kruki, muchołówki, krętogłowy i szczygły, a także dzikie pszczoły i inne owady zapylające. Słucha płochliwego derkacza i prezentuje widzom niezwykłe zwyczaje dzierzby gąsiorek.
Starting: 26-01-2025 04:20:00
Wojsko to miejsce, w którym nie jest mile widziana indywidualność. Ponadto od kadetów wymaga się odwagi i pewności siebie. Podczas pierwszego miesiąca nauki wychodzą w teren, pokonują przeszkody, a nawet kopią okopy w pełnym słońcu, przygotowując się do roli żołnierza. Rekruci poznają uczelnię, w tym rytuał "kocenia", a także próbują nawiązać relacje ze studentami trzeciego roku. Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.
Starting: 26-01-2025 05:00:00
Twórcy serii zabiorą widzów w podróż po najpiękniejszych regionach Polski. Zaprezentują warte uwagi, choć nieznane lokalizacje oraz te dobrze rozpoznawalne, acz zasługujące na spojrzenie z innej perspektywy. Widzowie dowiedzą się m.in., gdzie leży największy zamek w Polsce, skąd wzięła się w Karkonoszach norweska Świątynia Wang oraz, czy termin "opolszczyzna" jest poprawny i jakie tereny właściwie obejmuje. Pierwszy serial w polskiej telewizji, który pokazuje nasz kraj z perspektywy lotu ptaka.
Starting: 26-01-2025 05:00:00
Twórcy serii zabiorą widzów w podróż po najpiękniejszych regionach Polski. Zaprezentują warte uwagi, choć nieznane lokalizacje oraz te dobrze rozpoznawalne, acz zasługujące na spojrzenie z innej perspektywy. Widzowie dowiedzą się m.in., gdzie leży największy zamek w Polsce, skąd wzięła się w Karkonoszach norweska Świątynia Wang oraz, czy termin "opolszczyzna" jest poprawny i jakie tereny właściwie obejmuje. Pierwszy serial w polskiej telewizji, który pokazuje nasz kraj z perspektywy lotu ptaka.
Starting: 26-01-2025 05:30:00
Jerzy Majewski, dziennikarz i publicysta, odwiedza dziewięć polskich miast. Poznaje ich rytm, historię oraz architekturę. Podróż rozpoczyna się od magicznego Lublina, który czaruje tajemniczymi mrocznymi podwórkami, jak również włoskim charakterem starej zabudowy. Następnie badacz architektury odwiedza Gdańsk, perłę dawnej Rzeczpospolitej. Planuje wizytę w Toruniu, gdzie czas zdaje się mieć wiele wymiarów. Wraz z Jerzym Majewskim widzowie mogą ponadto wędrować po ulicach zabytkowego Krakowa, klimatycznego Wrocławia, niedocenianych Katowic oraz symbolu polskiej rewolucji przemysłowej - Łodzi. Wyprawa kończy się w Warszawie, która ze względu na swoją różnorodność, budzi skojarzenia z archipelagiem wysp.
Starting: 26-01-2025 06:00:00
Jerzy Majewski, dziennikarz i publicysta, odwiedza dziewięć polskich miast. Poznaje ich rytm, historię oraz architekturę. Podróż rozpoczyna się od magicznego Lublina, który czaruje tajemniczymi mrocznymi podwórkami, jak również włoskim charakterem starej zabudowy. Następnie badacz architektury odwiedza Gdańsk, perłę dawnej Rzeczpospolitej. Planuje wizytę w Toruniu, gdzie czas zdaje się mieć wiele wymiarów. Wraz z Jerzym Majewskim widzowie mogą ponadto wędrować po ulicach zabytkowego Krakowa, klimatycznego Wrocławia, niedocenianych Katowic oraz symbolu polskiej rewolucji przemysłowej - Łodzi. Wyprawa kończy się w Warszawie, która ze względu na swoją różnorodność, budzi skojarzenia z archipelagiem wysp.
Starting: 26-01-2025 07:00:00
Stevie Wonder jest twórcą największych przebojów, które były często odtwarzane przez stacje radiowe i miał ogromny wpływ na muzykę mainstreamową.Wystąpił w Polsce po raz pierwszy w 1989 roku. Koncert amerykańskiego piosenkarza odbył się na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie, na którym zjawiło się kilkadziesiąt tysięcy widzów. Aleksandra Boćkowska, Stanisław Trzciński i Wojciech Mann wspominają o sytuacji politycznej w Polsce, a także wsparciu ze strony zagranicznych gwiazd. Artysta uznawany był za wojownika o wolność i równouprawnienie dla osób czarnoskórych. Widzowie usłyszą od Krzysztofa Materny o spotkaniu gwiazdora z Mieczysławem Rakowskim i dlaczego się na nie spóźnił. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 26-01-2025 08:00:00
Stevie Wonder jest twórcą największych przebojów, które były często odtwarzane przez stacje radiowe i miał ogromny wpływ na muzykę mainstreamową.Wystąpił w Polsce po raz pierwszy w 1989 roku. Koncert amerykańskiego piosenkarza odbył się na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie, na którym zjawiło się kilkadziesiąt tysięcy widzów. Aleksandra Boćkowska, Stanisław Trzciński i Wojciech Mann wspominają o sytuacji politycznej w Polsce, a także wsparciu ze strony zagranicznych gwiazd. Artysta uznawany był za wojownika o wolność i równouprawnienie dla osób czarnoskórych. Widzowie usłyszą od Krzysztofa Materny o spotkaniu gwiazdora z Mieczysławem Rakowskim i dlaczego się na nie spóźnił. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 26-01-2025 09:00:00
Nie tylko Formuła 1 budzi emocje. Oto przypomnienie rajdu samochodów przeznaczonych do zezłomowania. W 2019 roku w Katowicach stawiły się zespoły w autach z epoki komunizmu. Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.
Starting: 26-01-2025 09:00:00
W kolejnym sezonie widzowie będą mieli okazję obejrzeć pałace Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia i Rzeszowa. Na ziemi kłodzkiej realizatorzy serii odwiedzą z kolei Zamek Sarny, Ratno Dolne i pałac von Münchhausenów w Żelaźnie. Posłuchają fascynującej historii dawnych właścicieli pałacu w Kopicach i zajrzą do zamku w Głogówku. Poszybują również nad Kujawami, aby obejrzeć zamki w Sztumie, Gniewie i Kwidzynie.
Starting: 26-01-2025 10:00:00
W kolejnym sezonie widzowie będą mieli okazję obejrzeć pałace Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia i Rzeszowa. Na ziemi kłodzkiej realizatorzy serii odwiedzą z kolei Zamek Sarny, Ratno Dolne i pałac von Münchhausenów w Żelaźnie. Posłuchają fascynującej historii dawnych właścicieli pałacu w Kopicach i zajrzą do zamku w Głogówku. Poszybują również nad Kujawami, aby obejrzeć zamki w Sztumie, Gniewie i Kwidzynie.
Starting: 26-01-2025 10:30:00
Bohaterem kolejnego odcinka jest Zoran Arsenić. Chorwacki obrońca to wychowanek akademii NK Osijek. W Polsce grał w Wiśle Kraków, Jagiellonii Białystok i Rakowie Częstochowa. I to z tą ostatnią ekipą w sezonie 2022/2023 wywalczył tytuł mistrza naszego kraju. Jest liderem nie tylko na boisku, ale również w szatni drużyny spod Jasnej Góry. Osiem sylwetek kapitanów klubów grających PKO Bank Polski Ekstraklasy. Są to czołowi zawodnicy w swoich zespołach. Są na różnych etapach kariery, mają odmienne osobowości, zasady życiowe oraz historie, ale łączy ich miłość do piłki nożnej i żądza zwycięstwa. To ośmiu znakomitych liderów.
Starting: 26-01-2025 11:00:00
Osiem sylwetek kapitanów klubów grających PKO Bank Polski Ekstraklasy. Są to czołowi zawodnicy w swoich zespołach. Są na różnych etapach kariery, mają odmienne osobowości, zasady życiowe oraz historie, ale łączy ich miłość do piłki nożnej i żądza zwycięstwa. To ośmiu znakomitych liderów.
Starting: 26-01-2025 11:55:00
Taras Romanczuk jest kapitanem Jagiellonii Białystok. W barwach Dumy Podlasia gra od dekady. Pobił już rekord klubu w ilości występów w Ekstraklasie. Ma ich na koncie ponad trzysta. Sprawia to, że jest już grającą legendą Jagi. W sezonie 20243/2024 był jednym z architektów pierwszego w historii tytułu mistrza Polski dla Jagiellonii. Osiem sylwetek kapitanów klubów grających PKO Bank Polski Ekstraklasy. Są to czołowi zawodnicy w swoich zespołach. Są na różnych etapach kariery, mają odmienne osobowości, zasady życiowe oraz historie, ale łączy ich miłość do piłki nożnej i żądza zwycięstwa. To ośmiu znakomitych liderów.
Starting: 26-01-2025 12:10:00
W ostatnim odcinku serii Maciej Klimek i Michał Siejak przyglądają się bliżej pracy wozu VAR. Po raz pierwszy w polskiej Ekstraklasie system ten został użyty w 2017 roku. Od lutego 2018 obowiązuje on na każdym meczu. Dowiemy się, jakie sytuacje mogą być sprawdzane przez VAR, oraz jak pomaga on arbitrom w pracy. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.
Starting: 26-01-2025 13:00:00
Prezes Międzynarodowej Unii Biathlonu Anders Besseberg przekształcił niszową niegdyś dyscyplinę w sport uwielbiany przez miliony kibiców. Dopiero po latach okazało się, że za sukcesem kryły się łapówki od Rosjan, prostytucja i korupcja. Twórcy dokumentu odsłaniają kulisy śledztwa w sprawie Besseberga prowadzonego przez Okokrim, norweską policję ekonomiczną. Dochodzenie zakończył proces w 2024 roku.
Starting: 26-01-2025 13:05:00
Droga biegnąca wzdłuż wschodniego wybrzeża Morza Adriatyckiego powstawała w latach 60. i 70. XX wieku. Uważana jest za jedną z najbardziej malowniczych tras na świecie, wiedzie bowiem wzdłuż stromych klifów. Jej początek znajduje się w Słowenii, a koniec w uzdrowiskowej miejscowości Ulcinj w Czarnogórze. Turyści mogą podziwiać z okien samochodów piękne krajobrazy, ale z powodu licznych zakrętów magistrala jest bardzo niebezpieczna. Niebezpieczne piękno ekstremalnych tras ukazane z perspektywy osób, które podróżują nimi na co dzień. Bohaterami kolejnych odcinków są zarówno zawodowi kierowcy, jak i pasażerowie autobusów.
Starting: 26-01-2025 14:00:00
W czwartym odcinku autorzy serialu zabierają nas na mecze Lechii Gdańsk z Rakowem Częstochowa i Śląska Wrocław z Wartą Poznań. Głównym bohaterem został Tomas Petrasek. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.
Starting: 26-01-2025 15:00:00
Pochodzący z Wejherowa Damian Kos z powodzeniem realizuje się jako sędzia piłkarski na szczeblu Ekstraklasy, w której poprowadził już przeszło 50 spotkań. Łukasz Kuźma swój debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej zanotował w 2020 roku. W 2024 dołączył do grona arbitrów międzynarodowych. Kontynuacja serialu o najlepszych polskich arbitrach piłkarskich. Śledzimy ich losy nie tylko na boisku, ale i codzienne życie. Zobaczymy i usłyszymy, jak wygląda ich praca. Niesamowita okazja, by obejrzeć mecz z perspektywy sędziego.
Starting: 26-01-2025 15:10:00
Ostatni odcinek drugiego sezonu. Tym razem przyjrzymy się pracy na boisku dwóch arbitrów sędziujących mecze Ekstraklasy. W rolach głównych Paweł Malec i Sebastian Krasny. Kontynuacja serialu o najlepszych polskich arbitrach piłkarskich. Śledzimy ich losy nie tylko na boisku, ale i codzienne życie. Zobaczymy i usłyszymy, jak wygląda ich praca. Niesamowita okazja, by obejrzeć mecz z perspektywy sędziego.
Starting: 26-01-2025 16:00:00
Dziennikarze i fani Erica Claptona wspominają rok 1979, kiedy muzyk zawitał do Polski. Jeden z dwóch zaplanowanych w Katowicach koncertów został jednak odwołany. Artysta nie zgodził się wystąpić ponownie z uwagi na pacyfikującą pałkami publiczność milicję. Mundurowi nie wiedzieli bowiem, jak wyglądają tego typu koncerty. Zdaniem Jana Chojnackiego muzykę Claptona wyróżniało czyste i klarowne brzmienie gitary na tle muzyki korzeni. O muzyku opowie też Wojciech Mann, który był tłumaczem i pilotem artystów przyjeżdżających do Polski. Prowadził też w 1979 roku konferencję prasową z Claptonem, dzięki czemu miał szansę bliżej go poznać. O koncercie opowiedzą też członkowie zespołu Dżem. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 26-01-2025 16:00:00
Położony w odległym zakątku Szwecji, 50 kilometrów za kołem podbiegunowym, Arjeplog jest mocno strzeżonym centrum przemysłu motoryzacyjnego. Najwięksi producenci samochodów mają w tym miejscu swoje ośrodki badawcze. Pojazdy jutra testowane są w ekstremalnych warunkach pogodowych.
Starting: 26-01-2025 17:00:00
Losy norweskiego działacza sportowego Andersa Besseberga, prezesa Międzynarodowej Unii Biathlonu. Dokument przybliża śledztwo ujawniające szokującą prawdę o kulisach jego sukcesu. Prezes Międzynarodowej Unii Biathlonu Anders Besseberg przekształcił niszową niegdyś dyscyplinę w sport uwielbiany przez miliony kibiców. Dopiero po latach okazało się, że za sukcesem kryły się łapówki od Rosjan, prostytucja i korupcja. Twórcy dokumentu odsłaniają kulisy śledztwa w sprawie Besseberga prowadzonego przez Okokrim, norweską policję ekonomiczną. Dochodzenie zakończył proces w 2024 roku.
Starting: 26-01-2025 17:00:00
Pierwszy serial o żużlu, prezentujący czarny sport od kuchni. Poznamy nieopowiedziane wcześniej historie i zobaczymy obrazy, których nie widać w telewizyjnych transmisjach. Przekonamy się, jak od kulis funkcjonują zespoły, z czym na co dzień zmagają się i jakie emocje towarzyszą podczas rywalizacji zawodnikom. Dowiemy się m.in. czy towarzyszy im strach, jak radzą sobie z hejtem, kontuzjami oraz niepowodzeniami. Autorzy porozmawiają nie tylko z żużlowcami, ale również z trenerami, sędziami i działaczami.
Starting: 26-01-2025 17:55:00
Poznajemy kulisy meczów Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze i Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa. W roli głównej wystąpił Jesus Imaz, ale swoje wtrącił również Lukas Podolski. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.
Starting: 26-01-2025 18:00:00
Od momentu, gdy Polsce została przyznana organizacja Euro 2012 infrastruktura stadionowa w naszym kraju uległa znacznej poprawie. Oprócz obiektów, które gościły uczestników mistrzostw Starego Kontynentu, w kolejnych latach powstało więcej stadionów, a jeszcze inne przeszły gruntowną renowację. Widzowie obejrzą najciekawsze z nich z lotu ptaka.
Starting: 26-01-2025 18:30:00
Prowadzący Michał Wójcik przemierza Polskę od Podlasia przez Dolny Śląsk po Kaszuby. Odwiedza właścicieli polskich zamków, pałaców i dworów, którzy przywracają świetność zaniedbanym zabytkom. Nie szczędzą oni sił i środków, by wyremontować podupadłe perełki dawnej architektury. Widzowie zobaczą osiem okazałych rezydencji i poznają ich burzliwe dzieje. Właściciele opowiedzą, jak zamierzają utrzymać swoje okazałe budowle oraz jak to jest mieć zamek.
Starting: 26-01-2025 19:00:00
Od momentu, gdy Polsce została przyznana organizacja Euro 2012 infrastruktura stadionowa w naszym kraju uległa znacznej poprawie. Oprócz obiektów, które gościły uczestników mistrzostw Starego Kontynentu, w kolejnych latach powstało więcej stadionów, a jeszcze inne przeszły gruntowną renowację. Widzowie obejrzą najciekawsze z nich z lotu ptaka.
Starting: 26-01-2025 19:00:00
Prowadzący Michał Wójcik przemierza Polskę od Podlasia przez Dolny Śląsk po Kaszuby. Odwiedza właścicieli polskich zamków, pałaców i dworów, którzy przywracają świetność zaniedbanym zabytkom. Nie szczędzą oni sił i środków, by wyremontować podupadłe perełki dawnej architektury. Widzowie zobaczą osiem okazałych rezydencji i poznają ich burzliwe dzieje. Właściciele opowiedzą, jak zamierzają utrzymać swoje okazałe budowle oraz jak to jest mieć zamek.
Starting: 26-01-2025 19:30:00
Damian Sylwestrzak w sezonie 2021/2022 jest najmłodszym sędzią w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie. W listopadzie 2021 roku otrzymał nominację na arbitra międzynarodowego. Prywatnie jest ojcem czwórki dzieci. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.
Starting: 26-01-2025 19:30:00
Akcja filmu toczy się na przełomie lat 1998-99 i jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. Dwaj przyjaciele, Adam (Robert Gonera) i Stefan (Jacek Borcuch), rzucają studia, aby szukać szczęścia w biznesie. Planują otwarcie montowni skuterów. Brakuje im jednak pieniędzy, gdyż bank odmawia udzielenia kredytu. W tym czasie pojawia się biznesmen Gerard (Andrzej Chyra), dawny sąsiad Stefana, który proponuje im pomoc finansową. Niestety, jego warunki nie są możliwe do spełnienia - Adam i Stefan odmawiają skorzystania z jego oferty. Wówczas rozpoczyna się dramat - Gerard twierdzi, że zajmując się ich sprawą poniósł spore koszty. Żąda zwrotu pieniędzy. Z każdym dniem dług jest coraz większy i sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli. Kiedy mężczyźni zdają sobie sprawę, że ucieczka przed Gerardem jest niemożliwa, podejmują desperacki krok. Złote Lwy Gdańskie, nagroda za najlepszą rolę męską dla Andrzeja Chyry, nagroda za muzykę i nagroda dziennikarzy na FPFF w Gdyni w 1999 r. Film został oparty na historii Artura Brylińskiego i Sławomira Sikory, skazanych na 25 lat więzienia za zamordowanie egzekutora długów, który ich prześladował.
Starting: 26-01-2025 20:00:00
Bartosz Zmazlik jest jednym z najlepszych żużlowców w historii tej dyscypliny. Przed ukończeniem 30 roku życia miał na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata. Do tego mnóstwo innych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Poznamy jego karierę od samego początku, gdy w dzieciństwie zafascynował się motorami. Zobaczymy jego dążenie do perfekcji i etos pracy. Nie zabraknie również wątków rodzinnych.
Starting: 26-01-2025 20:30:00
Czas zgłębić charakter Bartosza Zmarzlika. Jest nieustępliwy i obsesyjnie dąży do wygranej, wymaga pełnego poświęcenia, a jednocześnie bardzo ważna dla niego jest rodzina. Rola bliskich w jego życiu jest trudna do przecenienia. W domu mistrz świata znajduje azyl, bez którego nie odniósłby tylu sukcesów. Bartosz Zmazlik jest jednym z najlepszych żużlowców w historii tej dyscypliny. Przed ukończeniem 30 roku życia miał na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata. Do tego mnóstwo innych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Poznamy jego karierę od samego początku, gdy w dzieciństwie zafascynował się motorami. Zobaczymy jego dążenie do perfekcji i etos pracy. Nie zabraknie również wątków rodzinnych.
Starting: 26-01-2025 21:15:00
W drugim odcinku zobaczymy, jak wygląda prawdziwa determinacja i codzienny trening. Dzięki nim można wspiąć się na szczyt. Poznamy też ludzi, którzy wywarli wpływ na Bartosza Zmarzlika. Cofniemy się do jego początków w Stali Gorzów i dowiemy się jakich wskazówek udzielił przyszłemu mistrzowi Tomasz Gollob. Bartosz Zmazlik jest jednym z najlepszych żużlowców w historii tej dyscypliny. Przed ukończeniem 30 roku życia miał na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata. Do tego mnóstwo innych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Poznamy jego karierę od samego początku, gdy w dzieciństwie zafascynował się motorami. Zobaczymy jego dążenie do perfekcji i etos pracy. Nie zabraknie również wątków rodzinnych.
Starting: 26-01-2025 22:00:00
Polska ukazana z niezwykłej perspektywy - z lotu ptaka. Tym razem twórcy starają się przede wszystkim uchwycić na swoich zdjęciach najróżniejsze królewskie zamki obronne, magnackie pałace oraz szlacheckie dwory i dworki. Oprócz samych fotografii zostanie przedstawiona także porywająca historia losów właścicieli tych lokacji. Widzowie zobaczą także wnętrza opisywanych twierdz i dworów.
Starting: 26-01-2025 22:30:00
Rudy decyduje się wreszcie usunąć Ruskiego. Otrzymuje też pozwolenie od Dunajów, wierchuszki mafii papierosowej, na to, by prowadzić ich interesy na Podlasiu. W sprawie spalonej kobiety pojawia się ważny trop. Śledczy zaczynają uważniej obserwować rodzeństwo: Klaudię i Cypriana. Na komendzie policjanci zaczynają zastanawiać się, kto może być zdrajcą. Kruk bierze udział w nalocie na nielegalną fabrykę papierosów. Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Funkcjonariusze organizują nalot na siedzibę miejscowego gangu. W drodze na akcję Adam Kruk (Michał Żurawski) poznaje intrygującą i pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Chwilę później ratuje nowej koleżance życie. Ich relacje zacieśniają się, gdy Kruk zaczyna pomagać Justynie w śledztwie dotyczącym zabójstw rudowłosych kobiet. Niepokorny policjant nie potrafi porozumieć się za to z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory rozpracowywał mafijne interesy. Jednocześnie Adam zmaga się z demonami przeszłości i atakami agresji. Szuka pomocy u znachorki.
Starting: 26-01-2025 23:00:00
Justyna wspomina swoje dzieciństwo, kiedy przecięły się losy jej i nastoletniego Kruka. W Katowicach dochodzi do spotkania Rudego z Dunajami, którzy pragną zemsty na policjancie. Ujawnione zostają tajemnice rodzeństwa Dereniów. Gangsterzy ponownie uderzają w rodzinę Adama. Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Funkcjonariusze organizują nalot na siedzibę miejscowego gangu. W drodze na akcję Adam Kruk (Michał Żurawski) poznaje intrygującą i pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Chwilę później ratuje nowej koleżance życie. Ich relacje zacieśniają się, gdy Kruk zaczyna pomagać Justynie w śledztwie dotyczącym zabójstw rudowłosych kobiet. Niepokorny policjant nie potrafi porozumieć się za to z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory rozpracowywał mafijne interesy. Jednocześnie Adam zmaga się z demonami przeszłości i atakami agresji. Szuka pomocy u znachorki.
Starting: 27-01-2025 00:05:00
Policjanci są bardzo blisko zdemaskowania szpiega w szeregach policji. On jednak okazuje się bezwzględny i sprytny. Rzuca podejrzenie na niewinną osobę. Rudy trafia w ręce śledczych. W zamian za ujawnienie działalności mafii papierosowej ma otrzymać status świadka koronnego. Kruk próbuje odbudować relacje z najbliższymi, ale gangsterzy nie mają litości. Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Funkcjonariusze organizują nalot na siedzibę miejscowego gangu. W drodze na akcję Adam Kruk (Michał Żurawski) poznaje intrygującą i pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Chwilę później ratuje nowej koleżance życie. Ich relacje zacieśniają się, gdy Kruk zaczyna pomagać Justynie w śledztwie dotyczącym zabójstw rudowłosych kobiet. Niepokorny policjant nie potrafi porozumieć się za to z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory rozpracowywał mafijne interesy. Jednocześnie Adam zmaga się z demonami przeszłości i atakami agresji. Szuka pomocy u znachorki.
Starting: 27-01-2025 01:10:00
Dla wielu ludzi już sama wizja remontu jest niezwykle stresująca. Obawy okazują się uzasadnione, gdy pracownicy niesprawdzonych firm remontowych wyrządzają niewybaczalne szkody. Drugi sezon programu, w którym ceniony specjalista budowlany, Wiesław Skiba, naprawi błędy popełnione przez niekompetentnych kolegów po fachu oraz podpowie widzom, jak samodzielnie uporać się z drobnymi usterkami.
Starting: 27-01-2025 02:20:00
Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.
Starting: 27-01-2025 03:00:00
Twórcy serii ponownie zabierają widzów w podniebną podróż. Tym razem będzie można z lotu ptaka zobaczyć Wisłę płynącą przez Warszawę, Jezioro Charzykowskie w Borach Tucholskich, sztuczne Jezioro Sulejowskie w województwie łódzkim, a także Kanał Gliwicki oraz budowle hydrotechniczne na rzekach Radunia i Bóbr. O ich znaczeniu opowie hydrolog - profesor Artur Magnuszewski.
Starting: 27-01-2025 03:40:00
Działacz na rzecz ochrony przyrody wyrusza w doskonale sobie znane tereny Puszczy Białowieskiej. Podąża tropem wilków, które upolowały łanię w pobliżu jego domu w Teremiskach. Obserwuje dzięcioły, bociany, kruki, muchołówki, krętogłowy i szczygły, a także dzikie pszczoły i inne owady zapylające. Słucha płochliwego derkacza i prezentuje widzom niezwykłe zwyczaje dzierzby gąsiorek.
Starting: 27-01-2025 04:20:00
Twórcy serii zabiorą widzów w podróż po najpiękniejszych regionach Polski. Zaprezentują warte uwagi, choć nieznane lokalizacje oraz te dobrze rozpoznawalne, acz zasługujące na spojrzenie z innej perspektywy. Widzowie dowiedzą się m.in., gdzie leży największy zamek w Polsce, skąd wzięła się w Karkonoszach norweska Świątynia Wang oraz, czy termin "opolszczyzna" jest poprawny i jakie tereny właściwie obejmuje. Pierwszy serial w polskiej telewizji, który pokazuje nasz kraj z perspektywy lotu ptaka.
Starting: 27-01-2025 05:00:00
Twórcy serii zabiorą widzów w podróż po najpiękniejszych regionach Polski. Zaprezentują warte uwagi, choć nieznane lokalizacje oraz te dobrze rozpoznawalne, acz zasługujące na spojrzenie z innej perspektywy. Widzowie dowiedzą się m.in., gdzie leży największy zamek w Polsce, skąd wzięła się w Karkonoszach norweska Świątynia Wang oraz, czy termin "opolszczyzna" jest poprawny i jakie tereny właściwie obejmuje. Pierwszy serial w polskiej telewizji, który pokazuje nasz kraj z perspektywy lotu ptaka.
Starting: 27-01-2025 05:30:00
Jerzy Majewski, dziennikarz i publicysta, odwiedza dziewięć polskich miast. Poznaje ich rytm, historię oraz architekturę. Podróż rozpoczyna się od magicznego Lublina, który czaruje tajemniczymi mrocznymi podwórkami, jak również włoskim charakterem starej zabudowy. Następnie badacz architektury odwiedza Gdańsk, perłę dawnej Rzeczpospolitej. Planuje wizytę w Toruniu, gdzie czas zdaje się mieć wiele wymiarów. Wraz z Jerzym Majewskim widzowie mogą ponadto wędrować po ulicach zabytkowego Krakowa, klimatycznego Wrocławia, niedocenianych Katowic oraz symbolu polskiej rewolucji przemysłowej - Łodzi. Wyprawa kończy się w Warszawie, która ze względu na swoją różnorodność, budzi skojarzenia z archipelagiem wysp.
Starting: 27-01-2025 06:00:00
Jerzy Majewski, dziennikarz i publicysta, odwiedza dziewięć polskich miast. Poznaje ich rytm, historię oraz architekturę. Podróż rozpoczyna się od magicznego Lublina, który czaruje tajemniczymi mrocznymi podwórkami, jak również włoskim charakterem starej zabudowy. Następnie badacz architektury odwiedza Gdańsk, perłę dawnej Rzeczpospolitej. Planuje wizytę w Toruniu, gdzie czas zdaje się mieć wiele wymiarów. Wraz z Jerzym Majewskim widzowie mogą ponadto wędrować po ulicach zabytkowego Krakowa, klimatycznego Wrocławia, niedocenianych Katowic oraz symbolu polskiej rewolucji przemysłowej - Łodzi. Wyprawa kończy się w Warszawie, która ze względu na swoją różnorodność, budzi skojarzenia z archipelagiem wysp.
Starting: 27-01-2025 07:00:00
Stevie Wonder jest twórcą największych przebojów, które były często odtwarzane przez stacje radiowe i miał ogromny wpływ na muzykę mainstreamową.Wystąpił w Polsce po raz pierwszy w 1989 roku. Koncert amerykańskiego piosenkarza odbył się na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie, na którym zjawiło się kilkadziesiąt tysięcy widzów. Aleksandra Boćkowska, Stanisław Trzciński i Wojciech Mann wspominają o sytuacji politycznej w Polsce, a także wsparciu ze strony zagranicznych gwiazd. Artysta uznawany był za wojownika o wolność i równouprawnienie dla osób czarnoskórych. Widzowie usłyszą od Krzysztofa Materny o spotkaniu gwiazdora z Mieczysławem Rakowskim i dlaczego się na nie spóźnił. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 27-01-2025 08:00:00
Nie tylko Formuła 1 budzi emocje. Oto przypomnienie rajdu samochodów przeznaczonych do zezłomowania. W 2019 roku w Katowicach stawiły się zespoły w autach z epoki komunizmu. Biorący udział w największym rajdzie charytatywnym na świecie zawodnicy muszą pokonać około 2500 km samochodami, które, ze względu na swój stan techniczny, nadają się już tylko do zezłomowania. Polski wyścig Złombol jeszcze 12 lat temu nie był tak popularny, jak dziś. Wówczas wzięła w nim udział pojedyncza ekipa w jednym pojeździe. Natomiast w 2019 roku w Katowicach stawiło się aż 460 zespołów w autach jeszcze z czasów komunistycznych. Dla wielu osób pokonanie takiego dystansu maszyną, która może rozlecieć się na dowolnym etapie rywalizacji, jest wręcz niemożliwe. Nieustraszeni zawodnicy podejmują jednak wyzwanie. Utrudnieniami dla nich są jednak presja czasu i męczący upał.
Starting: 27-01-2025 09:00:00
W kolejnym sezonie widzowie będą mieli okazję obejrzeć pałace Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia i Rzeszowa. Na ziemi kłodzkiej realizatorzy serii odwiedzą z kolei Zamek Sarny, Ratno Dolne i pałac von Münchhausenów w Żelaźnie. Posłuchają fascynującej historii dawnych właścicieli pałacu w Kopicach i zajrzą do zamku w Głogówku. Poszybują również nad Kujawami, aby obejrzeć zamki w Sztumie, Gniewie i Kwidzynie.
Starting: 27-01-2025 10:00:00
W kolejnym sezonie widzowie będą mieli okazję obejrzeć pałace Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia i Rzeszowa. Na ziemi kłodzkiej realizatorzy serii odwiedzą z kolei Zamek Sarny, Ratno Dolne i pałac von Münchhausenów w Żelaźnie. Posłuchają fascynującej historii dawnych właścicieli pałacu w Kopicach i zajrzą do zamku w Głogówku. Poszybują również nad Kujawami, aby obejrzeć zamki w Sztumie, Gniewie i Kwidzynie.
Starting: 27-01-2025 10:30:00
Bohaterem kolejnego odcinka jest Zoran Arsenić. Chorwacki obrońca to wychowanek akademii NK Osijek. W Polsce grał w Wiśle Kraków, Jagiellonii Białystok i Rakowie Częstochowa. I to z tą ostatnią ekipą w sezonie 2022/2023 wywalczył tytuł mistrza naszego kraju. Jest liderem nie tylko na boisku, ale również w szatni drużyny spod Jasnej Góry. Osiem sylwetek kapitanów klubów grających PKO Bank Polski Ekstraklasy. Są to czołowi zawodnicy w swoich zespołach. Są na różnych etapach kariery, mają odmienne osobowości, zasady życiowe oraz historie, ale łączy ich miłość do piłki nożnej i żądza zwycięstwa. To ośmiu znakomitych liderów.
Starting: 27-01-2025 11:00:00
Osiem sylwetek kapitanów klubów grających PKO Bank Polski Ekstraklasy. Są to czołowi zawodnicy w swoich zespołach. Są na różnych etapach kariery, mają odmienne osobowości, zasady życiowe oraz historie, ale łączy ich miłość do piłki nożnej i żądza zwycięstwa. To ośmiu znakomitych liderów.
Starting: 27-01-2025 11:55:00
W ostatnim odcinku serii Maciej Klimek i Michał Siejak przyglądają się bliżej pracy wozu VAR. Po raz pierwszy w polskiej Ekstraklasie system ten został użyty w 2017 roku. Od lutego 2018 obowiązuje on na każdym meczu. Dowiemy się, jakie sytuacje mogą być sprawdzane przez VAR, oraz jak pomaga on arbitrom w pracy. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.
Starting: 27-01-2025 13:00:00
Droga biegnąca wzdłuż wschodniego wybrzeża Morza Adriatyckiego powstawała w latach 60. i 70. XX wieku. Uważana jest za jedną z najbardziej malowniczych tras na świecie, wiedzie bowiem wzdłuż stromych klifów. Jej początek znajduje się w Słowenii, a koniec w uzdrowiskowej miejscowości Ulcinj w Czarnogórze. Turyści mogą podziwiać z okien samochodów piękne krajobrazy, ale z powodu licznych zakrętów magistrala jest bardzo niebezpieczna. Niebezpieczne piękno ekstremalnych tras ukazane z perspektywy osób, które podróżują nimi na co dzień. Bohaterami kolejnych odcinków są zarówno zawodowi kierowcy, jak i pasażerowie autobusów.
Starting: 27-01-2025 14:00:00
W czwartym odcinku autorzy serialu zabierają nas na mecze Lechii Gdańsk z Rakowem Częstochowa i Śląska Wrocław z Wartą Poznań. Głównym bohaterem został Tomas Petrasek. Po raz pierwszy w historii widzowie mają niepowtarzalną szansę usłyszeć, jak wygląda komunikacja między piłkarzami, zarówno na boisku w trakcie meczu, w przerwach, jak po zakończeniu gry. Pionierski serial został zrealizowany Macieja Klimka i jego ekipę: Mirosława Roka, Michała Siejaka, Adriana Dudę i Daniela Mazura.
Starting: 27-01-2025 15:00:00
Dziennikarze i fani Erica Claptona wspominają rok 1979, kiedy muzyk zawitał do Polski. Jeden z dwóch zaplanowanych w Katowicach koncertów został jednak odwołany. Artysta nie zgodził się wystąpić ponownie z uwagi na pacyfikującą pałkami publiczność milicję. Mundurowi nie wiedzieli bowiem, jak wyglądają tego typu koncerty. Zdaniem Jana Chojnackiego muzykę Claptona wyróżniało czyste i klarowne brzmienie gitary na tle muzyki korzeni. O muzyku opowie też Wojciech Mann, który był tłumaczem i pilotem artystów przyjeżdżających do Polski. Prowadził też w 1979 roku konferencję prasową z Claptonem, dzięki czemu miał szansę bliżej go poznać. O koncercie opowiedzą też członkowie zespołu Dżem. Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
Starting: 27-01-2025 16:00:00
Losy norweskiego działacza sportowego Andersa Besseberga, prezesa Międzynarodowej Unii Biathlonu. Dokument przybliża śledztwo ujawniające szokującą prawdę o kulisach jego sukcesu. Prezes Międzynarodowej Unii Biathlonu Anders Besseberg przekształcił niszową niegdyś dyscyplinę w sport uwielbiany przez miliony kibiców. Dopiero po latach okazało się, że za sukcesem kryły się łapówki od Rosjan, prostytucja i korupcja. Twórcy dokumentu odsłaniają kulisy śledztwa w sprawie Besseberga prowadzonego przez Okokrim, norweską policję ekonomiczną. Dochodzenie zakończył proces w 2024 roku.
Starting: 27-01-2025 17:00:00
Pierwszy serial o żużlu, prezentujący czarny sport od kuchni. Poznamy nieopowiedziane wcześniej historie i zobaczymy obrazy, których nie widać w telewizyjnych transmisjach. Przekonamy się, jak od kulis funkcjonują zespoły, z czym na co dzień zmagają się i jakie emocje towarzyszą podczas rywalizacji zawodnikom. Dowiemy się m.in. czy towarzyszy im strach, jak radzą sobie z hejtem, kontuzjami oraz niepowodzeniami. Autorzy porozmawiają nie tylko z żużlowcami, ale również z trenerami, sędziami i działaczami.
Starting: 27-01-2025 17:55:00
Od momentu, gdy Polsce została przyznana organizacja Euro 2012 infrastruktura stadionowa w naszym kraju uległa znacznej poprawie. Oprócz obiektów, które gościły uczestników mistrzostw Starego Kontynentu, w kolejnych latach powstało więcej stadionów, a jeszcze inne przeszły gruntowną renowację. Widzowie obejrzą najciekawsze z nich z lotu ptaka.
Starting: 27-01-2025 18:30:00
Od momentu, gdy Polsce została przyznana organizacja Euro 2012 infrastruktura stadionowa w naszym kraju uległa znacznej poprawie. Oprócz obiektów, które gościły uczestników mistrzostw Starego Kontynentu, w kolejnych latach powstało więcej stadionów, a jeszcze inne przeszły gruntowną renowację. Widzowie obejrzą najciekawsze z nich z lotu ptaka.
Starting: 27-01-2025 19:00:00
Damian Sylwestrzak w sezonie 2021/2022 jest najmłodszym sędzią w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie. W listopadzie 2021 roku otrzymał nominację na arbitra międzynarodowego. Prywatnie jest ojcem czwórki dzieci. Ośmioodcinkowa seria ukazująca kulisy pracy polskich sędziów piłkarskich. Będziemy mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć ich podczas prowadzenia meczów. Poznamy również inne perspektywy tego zawodu oraz trochę życia prywatnego znanych arbitrów.
Starting: 27-01-2025 19:30:00
Bartosz Zmazlik jest jednym z najlepszych żużlowców w historii tej dyscypliny. Przed ukończeniem 30 roku życia miał na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata. Do tego mnóstwo innych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Poznamy jego karierę od samego początku, gdy w dzieciństwie zafascynował się motorami. Zobaczymy jego dążenie do perfekcji i etos pracy. Nie zabraknie również wątków rodzinnych.
Starting: 27-01-2025 20:30:00
Czas zgłębić charakter Bartosza Zmarzlika. Jest nieustępliwy i obsesyjnie dąży do wygranej, wymaga pełnego poświęcenia, a jednocześnie bardzo ważna dla niego jest rodzina. Rola bliskich w jego życiu jest trudna do przecenienia. W domu mistrz świata znajduje azyl, bez którego nie odniósłby tylu sukcesów. Bartosz Zmazlik jest jednym z najlepszych żużlowców w historii tej dyscypliny. Przed ukończeniem 30 roku życia miał na swoim koncie trzy tytuły mistrza świata. Do tego mnóstwo innych medali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Poznamy jego karierę od samego początku, gdy w dzieciństwie zafascynował się motorami. Zobaczymy jego dążenie do perfekcji i etos pracy. Nie zabraknie również wątków rodzinnych.
Starting: 27-01-2025 21:15:00
Polska ukazana z niezwykłej perspektywy - z lotu ptaka. Tym razem twórcy starają się przede wszystkim uchwycić na swoich zdjęciach najróżniejsze królewskie zamki obronne, magnackie pałace oraz szlacheckie dwory i dworki. Oprócz samych fotografii zostanie przedstawiona także porywająca historia losów właścicieli tych lokacji. Widzowie zobaczą także wnętrza opisywanych twierdz i dworów.
Starting: 27-01-2025 22:30:00